Atlético Madrid CZ/SK

Domínguez: Doufáme, že rok 2012 bude lepší

31/12/2011 17:09 // Andres // 581 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com

Prvním z hráčů, který měl na tiskové konferenci možnost vyjádřit se ke jmenování Diega Simeoneho novým trenérem, byl Álvaro Domínguez. Ten si spolupráci s Argentincem pochvaluje, zdůrazňuje také důležitost faktu, že El Cholo srdcem cítí s Colchoneros.

Zatím jsme měli jen pár tréninků, ale ohlasy jsou pozitivní a to je důležité. Tréninky byly intenzivní, hodně od nás vyžaduje, ale to my chceme. Víme, že máme závazek vůči němu, fanouškům i celému světu,“ popisuje mladý obránce první zkušenosti s Cholem.

Álvaro si také cení toho, že nový kouč má velkou zkušenost s klubem jako hráč a že mu za tuto dobu nesmírně přirostl k srdci: „Všichni kdo znají Atlético a Simeoneho ví, jak je oddán tomuto dresu a klubu. Myslím, že je velmi důležité, že tento vztah může předat i hráčům ve svém mužstvu,“ zdůrazňuje Domínguez.

22letý stoper připomněl, že nepovedený podzim nebyl jen vinou kouče, ohledně reakce týmu na nového trenéra je však optimistický: „Když věci nevychází, je to vina hráčů i kouče. Tou nejjednodušší změnou je výměna trenéra. My jsme se rozhodli jít touto cestou a očekáváme, že se věcí obrátí v lepší.

Závěrem promluvil Álvaro Domínguez ještě o tom, co očekává od nového roku: „Vracíme se po přestávce s dobitými bateriemi a já doufám, že ze sebe vydám to nejlepší. Naším cílem je šplhat ligovou tabulkou. Jsme daleko od míst, kde se chceme nacházet a doufáme, že rok 2012 nám přinese splnění cílů, které jsme si před sezónou vytyčili.

Mladý Domínguez také možná v týmu brzo povýší. Diego Simeone plánuje organizační změny a v týmu hledá své mladší já, které by na hřišti bylo jeho prodlouženou rukou. Poohlíží se po lídrovi na hřišti i v kabině, který se nebojí během zápasu ujmout slova. K tomuto obrazu se nejvíce blíží právě Álvaro, který zatím vykonává v týmu funkci druhého asistenta. Mohl by tak na pozici kapitána vystřídat Antonia Lópeze, který už na hřišti příliš mnoho času nedostává.

Komentáře (4)
  1. je fakt, ze horsi rok nez 2011 jako fanousek atletica snad nepamatuju. na jare kike, kterej totalne rozlozil tym, kterej hraval LM a ziskal dve trofeje, v lete kunova zrada a prodej hvezd, na podzim nepovedenej krok s manzanem a nekolik poradnejch facek fanouskum, navic ted konci i reyes. snad bude mit alvaro pravdu. o moc horsi to uz snad ani bejt nemuze…

  2. Co si myslíte o tom kapitánství? Bylo by lepší, kdyby byl spíš jeden stály kapitán, který by pravidelně hrál a né jak teďka máme v podstatě 4 kapitány?
    Podle mě určitě, akorát nevim, jestli na to Domi má…ale nikoho jiného takového v týmu nemáme, jedině Gabiho, ale uvidíme, kolik tomu dá Cholo prostoru…

    • prave – pokud chce simeone vazne na hristi nejakyho pravidelne nastupujiciho lidra, tak to asi bude domi, pripadne gabi. asi bych pro zmenu byl, lopez proste neni typ na kapitana, ale je otazka, jak by se mu libilo, kdyby mu cholo sebral pasku…

      • Jedno viem, že to musí byť líder na ihrisku a v kabíne a mať rešpekt aj u fanúšikov. Nebojte sa, ja v tom Diegovi verím, že vyberie správne. Ale Antonio Lopéz tiež si myslím, že nie je líder, tak by som mu ju zobral. Jedine, že by sa prebudil a začal odovzdávať maximum pre klub a naše farby na ihrisku, tak ako Diego to bude požadovať. Ale to neviem, no.


Komentáře

No trackbacks yet.