Atlético Madrid CZ/SK

Dnes se koná schůze o televizních právech, účastnit se bude i Atlético

08/09/2011 02:49 // Andres // 503 zobrazení // zdroj: marca.com

Již dnes se bude konat médii probíraná schůze představitelů klubů Primera División, která má za úkol probrat dlouho kritizované rozdělování financí z televizních práv, jenž poměrně nespravedlivě zvýhodňuje dva giganty španělského fotbalu – Real Madrid a Barcelonu. Právě představitelé těchto dvou klubů nebyli Del Nidem, prezidentem Sevilly, pozváni. Naopak účast za Atlético přislíbil její generální ředitel, Miguel Ángel Gil Marín.

Ten souhlasí s názory Del Nida a prezidenta Villarealu Roiga a dodává, že schůze musí jít dále a samotná diskuze nestačí, aby se změnila struktura ligy. Gil Marínovou vizí je instituce, která bude garantovat ekonomickou životaschopnost klubů je hráčských kontraktů.

Stanovy soutěže by měly najít určitou rovnováhu mezi odměněním prvních a solidaritou se sestupujícími a týmy hrajícími Segundu,“ řekl ředitel Los Colchoneros.

Dodává však zároveň, že je třeba rovněž řešit, že nebezpečně mnoho klubů se ocitá v platební neschopnosti. „Kluby, které chtějí patřit do La Ligy, by měly platit přestupové částky pomocí průhlednějších bankovních účtů, které by byly spjaty přímo s La Ligou a všechny se musí podrobit přísné a precizní ekonomické kontrole,“ řekl Gil Marín.

A co se týče aktuálního stavu vyjednávání prodloužení smluv o televizních právech, tak ta nevypadá příliš růžově. „Jsou tu týmy, které vyjednávají a podepisují smlouvy už na sezónu 2014/15 a dál. Dostávají za to vylepšené kontrakty na příští tři sezóny, což ale porušuje dohodu, na které se podílelo 33 klubů,“ nastiňuje Gil Marín. „O částku, o kterou je smlouva vylepšena, je pak samozřejmě okradeno těch 33 klubů, kterým by jinak měla být rozdělena,“ dodává ředitel.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.