Atlético Madrid CZ/SK

Diego za Diega?

24/08/2011 16:13 // Andres // 502 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Tým Atlética Madrid už odcestoval do Portugalska, kde se zítra střetne s Vitórií S.C. V nominaci kvůli zranění chybí Álvaro Domínguez a Arda Turan. Poprvé od návratu Mistrovství světa dvacítek se do výběru naopak vrací dvojice PulidoKoke. V nominaci byste našli i Diega Forlána. Mezi hráči vystupujícími z letadla byste jej však hledali marně.

Útočník do Portugalska nakonec vůbec neodcestoval a jeho přestup do Interu Milán nabývá reálných rozměrů. Přestože v posledních dnech tvrdil, že na stole nemá žádnou nabídku, dnes Manzana požádal, zda by mohl neodcestovat a ten mu vyhověl: „Dnes ráno mi volal a požádal, zda by nemohl zůstat, protože je tu zájem jiných týmů. Takový je fotbal,“ řekl kouč. „Hlavní je teď zápas a hráči na něj musí být na 100% soustředěni. To Forlán není, takže když mě požádal, udělal jsem to nejlepší rozhodnutí,“ hodnotí situaci Manzano. „Doufejme, že nám nebude chybět.

Vypadá to tak, že číslo 7 Atlética Madrid je jednou nohou z klubu pryč. Daniel Bolotnikoff, Forlánův agent, včera strávil celý den vyjednáváním v Milánu a vypadá to, že ani dohoda mezi kluby nebude problémem. Přestupová částka by měla být podle médií asi 5 milionů euro, ale spekuluje se, že Inter také převezme nesplacené mzdy Atlética vůči Forlánovi. Klub se navíc zbaví pětimilionového platu, který Uruguayci ročně vyplácí a uvolní se tím na výplatní pásce místo pro jiného Diega. Toho z Wolfsburgu.

Ten se naopak včera velmi přiblížil angažmá v Atléticu Madrid. Jeho otec a agent v jedné osobě, Djair Ribas, včera informoval o tom, že s klubem dosáhl dohody na personálních podmínkách a čeká se jen na dohodu klubů: „Situace je taková, že ze strany hráče je všechno OK a jediná věc, která schází je dohoda mezi Atléticem a Wolfsburgem,“ řekl Djair Ribas. Vypadá to tak, že se vyřešil jeden z hlavních problémů přestupu, a to sice Diegův vysoký plat.

Otazníkem však zůstává odstupné, za jaké Diego přestoupí. Zatímco Němci si cení playmakera na 10 milionů eur, Atlético stále doufá, že cenu srazí dolů. Přestupové okno se pomalu chýlí ke konci a vypadá to, že Diego nikam jinam, než do Atlética nechce, což dokazuje i odmítnutí nabídky Galatasaray. Pokud tak německý tým nebude chtít mít nejlíp placeného hráče, který hraje za rezervu, na světě, bude muset přistoupit na kompromis.

AKTUALIZACE: Podle italského deníku Gazzetta dello sport jednání Interu s Forlánem neprobíhají ideálně. Inter požaduje, aby byl Forlán ochoten snížit svůj plat na 3 miliony eur ročně + případné bonusy, díky kterým by plat mohl vyrůst až na 4,5 milionu. To se však útočníkovi příliš nezamlouvá.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.