Atlético Madrid CZ/SK

Diego Simeone oficiálně novým trenérem

23/12/2011 16:29 // Andres // 702 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético Madrid dnes podle očekávání jmenovalo koučem, který nahradí Gregoria Manzana – Diega Pabla Simeoneho. Argentinec se tak do madridského klubu, v jehož dresu se podílel na vybojování slavného double ze sezóny 1995/96, vrací po šesti letech.

Smlouva, kterou „El Cholo„, jak se Simeonemu předívá, uzavřel, nakonec nebude trvat, jak se spekulovalo, jen do konce této sezóny: „Argentinský kouč přijal nabídku, kterou mu klub ve čtvrtek učinil, tedy na angažmá po zbytek této sezóny a na tu příští,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu.

S týmem začne pracovat v pondělí. Jeho oficiální prezentace proběhne v úterý 27. prosince od 12:30 ve VIP salónu stadionu Vicente Calderóna,“ říká dále oficiální vyjádření klubu.

U Colchoneros si bývalý kapitán argentinské reprezentace odbyl hned dvě štace. V roce 1994 přišel ze Sevilly FC, avšak po třech sezónách klub kvůli rozmíškám s Caminerem opustil. Stejný muž jej nyní paradoxně sám vybral jako náhradu za propuštěného Manzana.

Po pobytu v Itálii, kde nastupoval nejprve Inter a pak i za Lazio, kde vytvořil obávanou záložní řadu s krajanem Juanem Sebastiánem Verónem nebo Pavlem Nedvědem, se Simeone opět vrátil, tentokráte na dva roky, do Atlética Madrid. To definitivně coby hráč opustillednu roku 2005, kdy se vrátil do rodné Argentiny zakončit kariéru.

Od roku 2006 si bývalý defenzivní záložník připsal 6 trenérských angažmá převážně právě v Argentině, kde jeho největšími úspěchy byl  titulEstudiantesApertuře 2006 a s River Plate, kde vedl mj. i Falcaa, v Clausuře 2008.

Komentáře (4)
  1. parada *BRAVO*
    hrozne jsem si ho pral, tak doufam, ze nas nezklame O:-)

    • Tak to je súper správa a myslím i dobrý ťah ako pre klub, tak aj pre našich fanúšikov. My si zaslúžime aj dobré výsledky konečne. PRAJEM Nášmu trénerovi veľa úspechov a dúfam, že je to konečne tréner, ktorý ma aj koncepciu a vie čo chce. Tak sa nechajme prekvapiť.

  2. No já neoplívám takovou radostí z něho jako vy, ale tak uvidíme no.. Horší to byt snad ani nemůže..


Komentáře

No trackbacks yet.