Atlético Madrid CZ/SK

Diego: Mojí budoucností je Atlético

13/01/2012 17:05 // Andres // 759 zobrazení // zdroj: marca.com, mundodeportivo.com

Ve čtvrtek klub pořádal reklamní akci ve spolupráci s Coca-Colou na oslavu výročí narozenin tohoto nápoje a v rámci tiskové konference se k několika slovům dostal i Diego Ribas. Brazilec, který je v Atléticu jen na hostování, zažil po vadnutí v Juventusu a Wolfsburgu velice povedený půlrok, vzhledem k chybějící opci madridského klubu se tak o něj v létě dozajista strhne velmi zajímavá přetahovaná.

Prvním neoficiálně přihlášeným vyzyvatelem Colchoneros v boji o služby ofenzivního záložníka se stal Werder Brémy, kde si Diego udělal jméno a odkud poté putoval za 25 milionů euro ke Staré dámě. Tento týden si na svého bývalého zaměstnance vzpomněl Klaus Allofs, generální ředitel celku z Německa: „S Diegem jsme zažívali skvělé časy, choval se vždy velmi profesionálně,“ vyvrátil Magathovy pověsti o Brazilcově laxním přístupu. „Pokud by se nám podařilo získat jej, bylo by to pro nás velmi dobré. Když se naskytne možnost, budeme o tom jednat,“ řekl Allofs pro Sport Bild.

Sám Diego včera veškeré spekulace odmítl, soustředí se teď podle svých slov jen na Atlético: „Moje přítomností i budoucností je v tomto momentě Atlético Madrid. Chci nyní soustředit veškeré své síly, abych jim pomohl dosáhnout jejich cílů. Až skončí sezóna, tak uvidíme, ale teď nemyslím na nic jiného než Villarreal a podání co nejlepšího výkonu proti nim,“ vlil záložník fanouškům do žil naději, že budoucností myslí to, že jej i příští sezónou budou moci spatřit v červenobílém dresu.

Co se týče sebe osobně, Diego se cítí „velmi dobře“, na tiskové konferenci taky vzpomněl to, že byl nejprve trochu zaskočen staženější rolí, kterou mu Simeone naordinoval: „Bylo to něco trochu jiného, ale nevadí mi to. Nejdůležitější je teď začít vyhrávat.“ Brazilský míčový kouzelník také novinářům sdělil, čeho se týkala soukromá řeč, kterou s El Cholem na jednom z tréninků vedl: „Měl jsem za to, že si musíme promluvit. Tak se nejlépe poznáte. Nejdůležitější teď je mít schopnost využít naše kvality nějak ve prospěch týmu a to jsme taky probírali. Zajímá mě stejně jako ostatní, zda dělám svou práci dobře, aby pak byl týmový výsledek co nejlepší,“ vysvětil rozený tvůrce hry.

Svého nového kouče Brazilec pochválil za „velmi důležitou práci, nejen po fyzické stránce, ale i co se psychologie týče“ a prozradil, že do nového roku vstoupil celý tým pořádně namotivován: „Musíme pokračovat v tom, co se nám dařilo, napravit naše chyby a prostě jít dál. Věříme si, věříme trenérovi i naši fanouškům a to nám dodává velkou sílu. Začali jsme dobře už proti silné Málaze, kde jsme odehráli velmi dobrý druhý poločas, dalším krokem je Villarreal. Bude to velmi těžký zápas, ale pokud vyhrajeme, tak jsem si jistý, že přijde definitivní vzpamatování,“ dodal Diego.

Komentáře (7)
  1. No s Diegem to bude asi v létě zajímavé…Myslím, že nakonec by se i vyplatilo dát za něj minulé léto těch 10, 12 mega, kdyby šel s platem dolů. Takto pude cena ještě víš, navíc platíme ten jeho megaplat…
    Uvidíme jak mu sedne ten styl Simeoneho, zatím se mi tam moc nehodí bohužel..


Komentáře

No trackbacks yet.