Atlético Madrid CZ/SK

Diego je velmi blízko přestupu do Atlética

24/07/2011 10:48 // Sebyk // 458 zobrazení // zdroj: as.com

Včera jsme vás informovali o zájmu Atlética o brazilského špílmachra Diega, dnes jsou vyjednávání o jeho příchodu již ve velmi pokročilém stadiu. Los Colchoneros intenzivně jednají s klubem i s hráčovým agentem.

Diegova cena je teď nižší než kdykoliv jindy a případná přestupová částka by se měla pohybovat kolem pouhých 3 až 4 milionů euro. Menším problémem však zůstává Brazilcův plat – ve Wolfsburgu Diego bere kolem 4,5 milionu euro ročně, v Atléticu by si ale přišel maximálně na 2,5 milionu. Přesto je hráč údajně ochotný podstoupit téměř poloviční snížení platu a chce se připojit k madridskému klubu.

Atlético sice čelí konkurenci ze strany několika brazilských klubů, které také o někdejší hvězdu německé Bundesligy projevily zájem, sám Diego se ale v nejbližší době domů vrátit neplánuje a preferuje setrvání v Evropě. Samotný hráč neprožil v dresu Wolfsburgu nejlepší sezonu, kterou “ozdobilo” i několik extempore, a jeho klub se jej tak chce za každou cenu zbavit. Jeho předností jsou zejména kreativní schopnosti, tolik chybějící v současném kádru Atlética, a jeho univerzalita – tento pravonohý hráč dokáže zahrát ve středu zálohy, na obou křídlech i na podhrotu.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.