Atlético Madrid CZ/SK

Diego Forlán se rozloučil se Atléticem a stává se hráčem Interu

30/08/2011 12:45 // Andres // 619 zobrazení

Diego Forlán dal dnes Atléticu Madrid své definitivní sbohem a očekává se, že v nejbližších hodinách podepíše smlouvu s Interem Milán. Poté, co se s vedením dohodl na podmínkách uvolnění, zbývala poslední formalitka předtím, než se definitivně uzavřela jeho kapitola v červenobílém dresu – rozlučková tisková konference.

Tu zahájil prezident klubu, Enrique Cerezo. Poté co, dočetl výčet úspěchů Diega Forlána v dresu Atlética, jimiž bylo především vítězství v Evropské lize v roce 2010 Evropský superpohár ze stejného roku, ale také individuální ocenění v podobě Zlaté kopačky a trofeje Pichichi ze sezóny 2008/09, poděkoval Uruguayci za jeho služby.

Je těžké najít mezi hráči takového, který odvedl tak tvrdou a profesionální práci jako právě Diego,“ začal Cerezo. „Za všechny v Atléticu Madrid můžu říct, že jsme hrdí, že se Diego stal součástí naší historie,“ ocenil prezident klubu Forlánovy výkony.

Potom co doběhlo video mapující 4 roky, které Cachavacha v dresu Atlética strávil, ujal se slova sám útočník. „Je to pro mě dnes těžké, strávil jsem tu čtyři roky a potkal tu skvělé lidi. Chtěl bych, aby si mě lidé pamatovali pro to dobré: Evropskou ligu a góly. Miloval jsem dávání gólů za Atlético, miloval jsem radost na obličejích fanoušků a jejich pokřiky,“ vzpomínal Forlán.

Na otázku, zda byl donucen odejít, odpověděl bez zaváhání: „Ne, je to moje rozhodnutí a jsem za něj rád. Tak to prostě chodí. Noví hráči přicházejí a staří odcházejí. Projekt Interu se mi líbí, mám tam přátele a je to velký tým s velkými hráči, kteří hrají významné soutěže,“ říká Forlán bez přetvářek.

A na jaké okamžiky v Atléticu Madridu bude Diego nejradši vzpomínat? „Kvalifikace do Ligy Mistrů, zápas se Schalke. Taky finále v roce 2010 – to vyhrané v Evropské lize, ale i to prohrané v Copa del Rey. To, co v Barceloně předvedli fanoušci, jsem v životě neviděl. Byla to nádhera,“ hodnotí uruguayský střelec.

A tak končí jeden z největších hráčů posledního desetiletí Atlética. Cena za hráče, který v roce 2007 přišel za 21 milionů eur, by se měla pohybovat kolem 5 milionů eur. Ty však nezaplatí Atléticu Inter Milán. Atlético Forlánovi dlužilo částku v této výši na nevyplacených mzdách s bonusy, v rámci dohody o ukončení smlouvy je Forlán klubu odpustil a budou mu vyplaceny novým klubem.

Diego Forlán vstřelil během 196 utkání za Atlético 96 branek a zejména sezóna 2008/09 byl v jeho podání neuvěřitelná – podařilo se mu totiž dát 35 gólů ve 45 zápasech. Jeho jméno bude navíc navždy spojeno s finále Evropské ligy v roce 2010, kterou dvěma góly rozhodl.

Děkujeme za všechno, Diego! Roky s tebou byly nezapomenutelné! A to i přesto, že poslední sezónu už to nebylo ono, ale kdo ví koho z toho můžeme opravdu vinit. Hodně štěstí v Itálii!

 

Připomeňte si alespoň jeho rozhodující gól z finále v Hamburku

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.