Diego Costa zlomil tvrdý odpor Granady, Atlético ostáva lídrom!

27/03/2014 09:03 // Mindrot // 429 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Radosť po víťaznom góle stretnutia.

V náročnom domácom zápase proti Granade dokázali Atléti zvíťaziť len najtesnejším rozdielom. Andalúzania podali veľmi dobrý výkon a držali Colchoneros ďaleko od svojej brány, hlavička Diega Costu však zabezpečila ďalšie tri body. Presne ako pred stretnutím varoval kouč Diego Simeone, že poraziť Granadu bude veľmi ťažká úloha. Nezvyčajný čas uprostred týždňa neskoro večer spôsobil na tribúnach Calderónu pomerne dosť prázdnych miest.

Plány Granady boli jasné, držať Atlético čo najďalej od svojej brány. Domácim trvalo desať minút, než niečo vytvorili. Na Juanfranov center z pravej strany bol ale David Villa prikrátky. Domáci trávili čas neplodným kombinovaním, hráči Granady vynikajúco vykrývali priestory a agresívne napádali rozohrávku, opäť u Colchoneros absentovala streľba z diaľky. To sa snažil napraviť Arda, no vo výbornej pozícii netrafil dobre loptu a poslal ju úplne mimo.

Po tridsiatich minútach zahrozili aj hostia, prudká hlavička El-Arabiho po rohu mierila vedľa, ten istý hráč pálil o niečo neskôr spoza veľkého vápna, ani tento pokus nebol presný. V 38. minúte Atléti skórovali, no arbitri gól pravdepodobne správne neuznali pre Godínov faul vo vzdušnom súboji. Do prestávky sa ešte prezentoval Diego Costa, predral sa síce do šestnástky, jeho strela však bola zblokovaná. Lepšie sa neviedlo ani Brahimimu na druhej strane a tak odchádzali tímy do šatní za bezgólového stavu.

V druhom polčase sa obom mužstvám podarilo navzájom zneutralizovať sa v zálohe. Jediná dobrá príležitosť v úvodných minútach prišla po Villovej strele zvnútra šestnástky, Roberto bol ale na mieste. Cholo reagoval striedaním, Ardu a Cebollu nahradili Sosa s Diegom Ribasom. To posilnilo útočné chúťky domácich a tí sa tlačili stále viac dopredu. Po hodine hry najprv Costa hlavičkoval priamo do gólmanových rúk, o čosi neskôr však bola spolupráca týchto dvoch úspešná - José Sosa posadil svoj roh priamo na hlavu Diega Costu a ten už nezaváhal - Atlético konečne viedlo 1:0.

Atléti nerezignovali a snažili sa pridať aj druhý presný zásah, no hostia ich nepúšťali do ničoho. Množstvo drobných faulov a ofsajdov znemožňovalo výraznejší tlak. Na trávnik sa dostal Raúl García, ktorý nahradil Villu, pár minút na to sa tribúnami Calderónu prehnala hlučná vlna nadšenia - zo Sevilly dorazili správy, že Real dostal druhý gól a prehráva. Poslednú štvrťhodinu hýril aktivitou najmä Diego Costa, ktorý si mohol zodrať nohy, ako sa snažil o druhý gól, hostia ale stále živili nádej a nepoľavovali.

S blížiacim sa koncom zápasu domáci znervózneli. Miranda a Tiago až príliš ľahko stratili loptu, čo mohlo Colchoneros stáť priveľa, no domáca defenzíva rýchlo uhasila rodiaci sa požiar. V nastavenom čase si už Atléti výsledok umne postrážili, neoceniteľnú pomoc odviedol Costa, ktorý vybojoval roh. Ten síce neviedol k ničomu, no nakoniec to stačilo, aby tri body ostali na Calderóne. To v kombinácii s porážkou Realu v Seville znamená, že Atlético ostáva na prvom mieste, bod pred katalánskym gigantom z Barcelony a tri body pred tretím Realom.