Atlético Madrid CZ/SK

Diego Costa odchází hostovat do Raya Vallecano

23/01/2012 23:19 // Andres // 966 zobrazení // zdroj: marca.com, cope.es

To, o čem se delší dobu spekulovalo, se dnes konečně potvrdilo. Atlético si pláclo s Rayem Vallecano a Diego Costa odchází do konce sezóny hostovat k sousedům z Madridu.

Podle španělského tisku je třeba dořešit poslední drobnosti, v úterý by pak měl Brazilec podstoupit lékařskou prohlídku a definitivně zpečetit dohodu.

Spekulovalo se rovněž o tom, že protiváhou Costova přesunu by mohl být transfer šikovného forwarda Lasse nebo levého beka José Manuela Casada, zatím to však vypadá, že se pocestuje pouze jedním směrem.

Diego Costa byl k přestupu odsouzen už v létě, když se do Atlética vrátil Toto Salvio a přišli MirandaFalcaem, kteří rovněž nejsou držiteli pasu země Evropské unie, celý plán však zhatilo vážné zranění kolene a menisku, které útočníka vyřadilo na půl roku ze hry. Nyní se jeho zotavování blíží svému konci.

Sám Costa v rozhovoru pro Cope jako první přesun do Raya potvrdil, zároveň dodal, že doufá v brzké naskočení zpět do víru soutěže: „Kdybych na tom nebyl po fyzické stránce s kolenem dobře, nešel bych do Raya. Šest měsíců jsem kvůli zranění kolene promeškal, chybí mi zápasová kondice, ale doufám, že si tak za dva týdny zahraju,“ řekl Brazilec, který je touto příležitostí velmi nadšen a doufá, že by se hostování mohlo změnit v přestup: „Mým cílem je tu zůstat, moc jsem chtěl hrát a rád bych přispěl svým k záchraně.

Diego Costa se k Atléticu připojil už v roce v zimě 2007, postupně ale strávil dvě a půl sezony na hostování v Braze, Celtě Vigo a Albacete, aby se v létě 2009 stal součástí přestupu Sergia Asenja a putoval do Valladolidu. I tam ovšem zůstal jen jednu sezónu než Colchoneros využili klauzule o zpětném odkupu a vzali 23letého útočníka zpět. V minulé sezóně odehrál celkově 39 utkání, v nichž vstřelil celkově 8 branek. Blýskl se především hattrickem na hřišti Osasuny.

Komentáře (5)
  1. pro nej nejlepsi varianta. ukaze se, jak na tom je a pokud nahodou dostane v lete pas, tak bych asi nebyl proti jeho setrvani v atleticu. umi bejt uzitecnej, o cemz presvedcil minuly jaro…

  2. Pro mě kopýtko největšího kalibru, nikdy nezapomenu, jak šel v přípravě proti Granadě proti poslednímu obránci, ale byl tak pomalý, že to snad ani nevypadalo jako běh a nakonec zakopl o míč, čímž ho ztratil, takže doufám, že v létě se definitivně popakuje…na pozici třetího strikera bych tu radši viděl třeba Ibru O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.