Atlético Madrid CZ/SK

Diego Costa: Kdybych někomu překážel, na sraz bych nejel

01/03/2014 13:19 // Sebyk // 822 zobrazení // zdroj: insidespanishfootball.com
Diego Costa jede na sraz španělského nároďáku.

Diego Costa jede na sraz španělského nároďáku.

Naturalizovaný Brazilec Diego Costa se dočkal své druhé pozvánky do španělského národního týmu a protože předchozí sraz vinou zranění nakonec zmeškal, v přátelském utkání proti Itálii by si mohl odbýt svůj debut v dresu La Rojy. Přesto k němu nikdy ani nemuselo dojít: nad jeho nominací do španělské reprezentace se totiž v poslední době vznášely velké otazníky. Hned několik hráčů, mimo jiné Álvaro Arbeloa, se totiž prý nechalo slyšet, že kontroverzního Costu v národním týmu nechtějí.

Ve včerejším rozhovoru pro stanici Canal+ Costa přiznal, že na toto téma s koučem Španělska Vicente del Bosquem mluvil: "Moc mě potěšilo, jakým způsobem se mnou del Bosque jednal. Řekl jsem mu, že pokud budu v týmu někomu překážet, tak mě povolávat nemá, protože Španělsko těží z výborného kolektivu a to je ve fotbale to nejdůležitější. Pro tenhle dres teď budu potit krev," řekl Costa, jehož úmyslem je týmu pomoci, nikoliv zapříčinit jeho rozklad.

Španělsko-brazilský kanonýr se samozřejmě nevyhnul ani otázce na vztah se svým novým spoluhráčem Sergiem Ramosem. Costa prohlásil, že zatímco s jedním z kapitánů Realu Madrid si to mezi sebou již stihli vyříkat, k jeho spoluhráči Pepemu nechová zrovna vřelé city. "Se Sergiem vycházím dobře, oba máme podobný charakter. Na hřišti bojujeme a jsme ochotní se za svůj tým porvat, ale tohle všechno zůstává na hřišti. Oproti tomu Pepeho sprška hlenů z nosu mě hodně zasáhla," rozpovídal se rodák z brazilského Lagarte o událostech z minulého derby.

Costa se rovněž nechal slyšet, že se snaží krotit svou horkou hlavu a na svém chování na hřišti trochu zapracovat. "Jako malí kluci jsme museli s mým bráchou hrát vždycky ve stejném týmu, protože jinak bychom se porvali. Sebekontrola nám nic neříkala," přiznal tahoun Atlética. "Poslední měsíce se snažím sudím trochu usnadňovat život. Preferuji přímé rozhodčí, kteří s vámi jednají jako chlap s chlapem - nikoliv ty, kteří si hrají na to, že jsou něco víc, a snaží se na sebe strhnout pozornost. Delgada Fereiru, který bude pískat zítřejší utkání, mám opravdu rád," vyjádřil se Costa k zítřejšímu derby.

Komentáře (3)
  1. zdarek vsem, nevíte proc nehrál godin a costa??? docela citelné oslabení :(. *BYE*


Komentáře

No trackbacks yet.