Atlético Madrid CZ/SK

Diego Costa je údajně blízko přestupu do Liverpoolu

04/08/2013 14:17 // Sebyk // 790 zobrazení // zdroj: marca.com, caughtoffside.com
Diego Costa by mohl opustit Atlético.

Diego Costa by mohl opustit Atlético.

Atlético by v krátké době mohlo přijít o kompletní dvojici svých elitních forvardů. Po Falcaově přestupu do Monaca je totiž blízko odchodu z Calderónu i Diego Costa, jehož lanaří anglický Liverpool. Ve městě Beatles si brazilského forvarda vyhlédli jako náhradu za svou superstar Luise Suáreze, jehož budoucnost na Anfield Road je přinejmenším velmi nejistá.

Do Madridu koncem týdne údajně dorazila nabídka ve výši 25 milionů euro, což je rovněž hodnota Costovy výkupní klauzule. Ty sice mají platnost pouze v rámci Španělska a na mezinárodní přestupy se nevztahují, přesto výkupní klauzule funguje i jako jakási gentlemanská dohoda mezi kluby a hráči (a jako potenciální omluva fanouškům v případě neodolatelné částky). Vedení Atlética sice existenci jakékoliv nabídky popírá a nechalo se slyšet, že Costa je neprodejným hráčem, podle informací anglického tisku by však přestup měl být dohodnut již během příštích 24 hodin a následně dokončen po návratu hráče z jihoamerického turné zpět do Evropy.

Za celou operací podle deníku Marca nestojí nikdo jiný než Jorge Mendes. Ziskuchtivý super-agent, mezi jehož ovečky patří právě i Diego Costa, prý v poslední době nabízel služby svého svěřence v anglické Premier League a jediným týmem, který se na tuto návnadu chytil, byl právě FC Liverpool. Klub od řeky Mersey je připraven objevu minulé sezony nabídnout luxusní plat 4 milionů euro ročně, což je více než třikrát tolik, na kolik si přijde v Atléticu. To je rovněž způsobeno tím, že Costovi dobíhá stará smlouva, která skončí v létě 2015, a brazilská bestie je tak jedním z nejhůře placených hráčů v kádru Colchoneros.

Costa má za sebou průlomovou sezonu, kdy si vybojoval stálé místo v týmu Atlética, postupně se zařadil mezi klíčové hráče a se sedmi brankami se dokonce stal nejlepším střelcem Copa del Rey, když jeden zásah si připsal i ve finále proti Realu Madrid. Za své vynikající výkony byl rovněž odměněn premiérovou pozvánkou do brazilské reprezentace. Případný Costův prodej by jistojistě značně dopálil kouče Simeoneho, který na listinu neprodejných hráčů, jimiž podmínil své setrvání v Atléticu, umístil prý mimo jiné právě brazilského útočníka. V médiích se navíc zatím nezačalo spekulovat o tom, kdo by jednoho z klíčových mužů uplynulé sezony případně nahradil - dost možná, že také nikdo.

Jak byste se zachovali na místě vedení Atlética? Přijali luxusní nabídku Liverpoolu, nebo se snažili Costu udržet za každou cenu?

Komentáře (3)
  1. Udržet za každou cenu *NASRANY* !! Dost nám asi napoví večerní základní sestava…

  2. Jebem aj na takýto svet.. :(

  3. predať….nemyslím že na ňom stojí náš útok….toľko šancí vie zahodiť hocikto….Adrián ho minimálne nahradí…


Komentáře

No trackbacks yet.