Atlético Madrid CZ/SK

Diego: Chci ze sebe vydat 110 %

02/09/2011 13:27 // Andres // 569 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético konečně fanouškům představilo i svou poslední posilu, jehož celé jméno zní Diego Ribas da Cunha. Stalo se tak včera večer poté, co Diego hned ráno první den po svém last-minute přestupu odletěl do Madridu, aby zde podstoupil zdravotní prohlídku a zpečetil tak celou operaci.

Jako obvykle byl představovaný doprovázen jedním členem vedení a jednou osobností z pozadí Atlética. Tentokráte to byl sportovní ředitel José Luis Caminero a proslulý záložník, který za klub válel v 80. letech, Roberto Marina.

Když se po uvedení konečně dostal ke slovu vysněný playmaker, nejevil skoro žádné známky únavy z posledních dvou velmi hektických dnů, naopak vypadal velmi spokojeně a rozdával úsměvy na všechny strany.

Jsem velmi šťastný,“ začal Diego. „Poslední dva dny byly trochu složitější, ale já jsem chtěl hrát tady. Nakonec to perfektně vyšlo a já jsem ve velkém klubu.

Obligátní otázka, proč si vlastně vybral Atlético? „Kvůli velikosti klubu, kvůli fanouškům a taky kvůli lize, která je velmi vyrovnaná,“ vysvětloval Diego. I on chtěl zalichotit fanouškům a tak se podělil o to, že podle něj Real a Barcelona jsou k poražení: „Máme velmi kvalitní tým. Jsou to sice velmi silné mužstva, ale musíme se soustředit na naši sílu, protože na hřišti je to stále 11 proti 11 a s tím musíme do takových zápasů chodit.

Brazilec s italským pasem, byl také tázán, zda je jedním z jeho cílů návrat do reprezentace, ze které vypadl před třemi lety: „Je to jeden z pro mě důležitých cílů, ale nejdříve se chci vrátit na nejvyšší úroveň, a k tomu musím podávat 110% výkony. Jsem teď členem velkého klubu, který mi v tom může dopomoci. Máme skvělý tým a skvělé kouče. První věc, co mě zajímá, je odehrát za Atlético dobrou sezónu,“ řekl Diego.

A jak by se sám Brazilec popsal? „Klasická ‘desítka’ s dobrou technikou, střelou i zakončením,“ řekl playmaker, který však bude oblékat dres s číslem 22, protože číslo 10 má od letoška Reyes.

Chci vyhrát všechny zápasy, ve kterých hraju. Doufám, že vyhrajeme nějakou trofej a příští rok si zahrajeme v Lize mistrů,“ řekl Diego, který tím naznačil, že doufá, že se jeho hostování prodlouží.

Po ukončení tiskové konference, vyběhla nová posila už v dresu Los Colchoneros na hřiště, kde se ukázala zhruba dvěma tisícovkám nedočkavých fanoušků.

Více fotek na facebooku Atlética Madrid

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.