Atlético Madrid CZ/SK

Deportivo La Coruña – Atlético Madrid 1:1

30/10/2015 09:01 // Mindrot & Andy Conceicao // 820 zobrazení

Carrasco patřil opět mezi nejvýraznější postavy utkáníPryč jsou doby, kdy Deportivo fascinovalo celou Evropu. Z existenční deprivace však vykrystalizovalo mužstvo, s kterým se dnes musí počítat. O tom se nyní přesvědčilo i silné Atlético. Vyspělé obecenstvo na Riazoru mohlo vidět vzdor jako za časů kouče Javiera Irurety. Nutno však dodat, že to byla pasivita Los Colchoneros, která vrátila La Coruñu v druhém poločase do hry. To byla první příčina. Tou druhou se stal nezvykle chybující mladý stoper Josema Giménez.


 

Hostující generál Cholo Simeone na začátku sezóny zběsile rotoval sestavou. Navzdory některým kritickým hlasům to začíná přinášet ovoce. Šťavnatým talentem překypující kádr vyplivnul v poslední době především jedno jméno – Yannick Ferreira Carrasco. Hubený Belgičan pomalu dává zapomenout na magického Ardu Turana a základní sestava s ním dostala tolik potřebnou jistotu individuální kvality. Na druhé nejfrekventovanější místo, místo hrotového útočníka, dosadil Simeone podle očekávání pomalu ale jistě se rozjíždějícího Jacksona.

Atlético tak nastoupilo v nejsilnější momentální sestavě a od začátku střetnutí to bylo možné i vidět. Hosté naprosto dominovali a solidně zaplněnému Riazoru působili mírné deprese. Vyčníval dirigent Tiago, jenž k naší radosti chytl fantastickou formu. Byl to právě on, kdo dával hře kromě ležérní elegance s míčem u nohy i zrychlení dlouhými balóny do křídelních prostor. Bohužel levá strana toho nedokázala patřičně využít. Kazil jak Koke, tak Filipe. Nebezpečí nastalo, až si Carrasco po patnácti minutách přehodil místo s Kokem. Nevedlo však k ničemu vážnějšímu. To teprve mělo přijít. Atlético si uprostřed hřiště mistrně vyměňovalo míč a držení míče se vyšplhalo na u Los Colchoneros nevídaných 71%. Depor se nacházel v té době hluboko v ulitě, z které občas vypálil dlouhý míč na osamoceného Lucase. Domácí hvězda si však často šlapala na míč a z obav vyvstával jen smích. Přibývalo rohových kopů, ale nic nenasvědčovalo tomu, že vstřelí Tiago gól. Carrasco potáhl míč na levé lajně a stydlivě po zemi nacentroval. V snadné pozici odkopující Sidnei však nešťastně nastřelil spoluhráče a Tiago napálil halfvolejem míč, jenž měl původně skončit 50 metrů daleko, skvěle k pravé tyči. German Lux byl krátký. 1:0! Nečekaným úspěchem povzbuzení hosté poté roztočili útočný kolotoč. Vstupenky domácím hráčům prodával kdo jiný než Carrasco. Po jeho úžasném sólu kopal Gabi rohový kop, Godín nastřelil tyč a Grizmann z dorážky pro změnu domácího gólmana. Za několik minut Carrasco přestřelil, aby těsně před poločasovým hvizdem Griezmann rybičkou trefil boční síť.

Že to mělo být 2:0? Mělo. V druhém poločase vedoucí Atlético tradičně vyklidilo střed hřiště a veškerý dobrý pocit byl ten tam. Snipera beze zbraně Lucase sice ještě jednou zapackal míč, ale aktivita Fayra, Jonase Gutiérreze a především Fede Cartabii hostující obranu dostatečně zaměstnávala. Jen posledně jmenovaný to zkoušel 3krát a jakoby zvěstoval, že přijde ještě něco horší než střely z dálky. Carrasca nahradil Correa. Ambice a schopnosti Atlética na útok ustaly. Depor v těchto chvílích skrze aktivního středopolaře Mosqueru ovládal hru. Z útočné absence nebyl frustrovaný jen Griezmann. Který mimochodem dostal minimum kvalitních míčů. Nutno dodat, že když už dostal, tak ho zradilo špatné zpracování. Jak se dělají kličky, ukázal svým hvězdným útočným spoluhráčům mladý stoper Giménez. Dechberoucím dotykem podrážky nasadil housle svému protihráči a vysloužil si údiv celého Riazoru. Giménez byl vůbec po celý zápas velmi sebevědomý. Hrál výborně. Avšak jak to tak bývá, když jste moc nahoře, přijde něco, co vás sníží. Zakrátko místo, aby odkopnul míč, chtěl si ho před dotírajícím Lucasem konstruktivně připravit. Situaci ale podcenil a Lucas si po zisku míče pohrál jak s Godínem, tak Oblakem. 1:1. Viditelně zdrcený Josema pak mohl být ještě rád, že Fayr trefil nádhernou střelou jen břevno. Atlético dohrávalo v křeči. Mladý Uruguajec to zřejmě v kabině dost schytá. Simeone po závěrečném hvizdu zmizel v útrobách stadionu. Od koho však asi přišly indície k pasivní „zabezpečené“ hře? Atlético tak žel jen remizovalo.

Deportivo La Coruña–Atlético Madrid

30.10.2015 20:30 10. kolo La Ligy

1 - 1


Sestavy

Germán Lux Oblak
Laure, Lopo, Sidnei, F. Navarro Juanfran, Giménez, Godín, Filipe
Celso Borges, Mosquera Koke, Gabi, Tiago, Carrasco
Fede Cartabia, Fajr, Gutiérrez Griezmann, Jackson
Lucas

Střídání

69. Alberto ↑↓ Gutiérrez 61. Correa ↑↓ Carrasco
76. Juanfran ↑↓ Laure 72. Saúl ↑↓ Jackson
82. Torres ↑↓ Tiago

Góly

77. Lucas 34. Tiago

Karty

15. Fajr
90. Cartabia

stats_dep11


All Goals | Deportivo La Coruna 1-1 Atletico… by enteritament
Vlani zariadil víťazstvo na Riazore dvojgólový Griezmann. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Vlani zariadil víťazstvo na Riazore dvojgólový Griezmann. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Desiate ligové kolo zaháji zápas na Riazore, kam cestovala výprava Colchoneros. V netypický piatkový čas sa Simeoneho zverenci pokúsia napodobniť vlaňajší úspech na tomto štadióne a ziskom troch bodov ostať v kontakte s vedúcim duom tabuľky, či využiť tým ich prípadné zaváhanie. Po dychberúcom výkone v nedeľu proti Valencii sú fanúšikovia červenobielych v nadšenom očakávaní ďalších okulahodiacich akcií, no najmä priaznivých výsledkov.


Cholo vzal do Galície 19 hráčov, stále mimo hry ostáva Vietto, mimo nominácie sa ocitli i Lucas a Thomas. Pozornosť si poslednými výkonmi získal najmä Carrasco, o ňom, i o ďalších mladíkoch Simeone na tlačovke podotkol: „Yannick nám dáva možnosť využitia na oboch krídlach. Hral v pozícii tretieho útočníka najmä na ľavej strane. Óliver v niektorých okamihoch ligy odviedol skvelú prácu, Saúl je zase hráč, ktorý tvrdo pracuje a je silný v strede, pričom dokáže dávať aj góly. To všetko nám otvára rad možností využiť to najlepšie z každého z nich pre potreby celého tímu.“

„Vieme, že terajšie Atlético má veľkú zodpovednosť v rámci našej ligy,“ uviedol argentínsky kouč na tlačovke. „Stále si stojíme za svojím a stále žijeme len pre najbližší zápas. Vždy mužstvu zdôrazňujeme, že všetko, čo po sebe zanechajú, dôležité alebo nie, tu ostane. Musíme dôkladne posúdiť, čo urobíme v piatok. Náročný zápas a ťažký súper, to od nás vyžaduje, aby sme hru hneď od začiatku dostali tam, kde ju chceme mať a aby sme boli naplno koncentrovaní,“ uviedol Diego Simeone.

Dépor sa bude musieť zaobísť bez zranenej trojice Fabricio, Manuel Pablo a Manu Fernández, mimo nominácie je i starý známy Cani. Kouč Víctor Sánchez na margo súpera nešetril chválou: „Je to konkurencieschopný tím, s hráčmi v skvelej forme ako v prípade Carrasca a Jacksona. Sú skvelo zohratí s vynikajúcou obranou. Ich práca v defenzíve je senzačná a k tomu majú výnimočné individuality.“ Otvárací duel desiateho kola La ligy sa odohrá v piatok, 30. októbra s úvodným výkopom od 20:30, dohľad nad pravidlami obstará andalúzsky Pérez Montero.

Nominace

Germán Lux, David Gómez; Fernando Navarro, Álex Bergantiños, Sidnei da Silva, Alejandro Arribas, Laure Sanabria, Alberto Lopo; Pedro Mosquera, Lucas Pérez, Haris Medunjanin, Juanfran Moreno, Fede Cartabia, Fayçal Fajr, Luis Alberto, Celso Borges, Jonás Gutiérrez; Jonathan Rodríguez.
Miguel Ángel Moyà, Jan Oblak; Diego Godín, Filipe Luís, Guilherme Siqueira, Stefan Savić, Jesús Gámez, Juanfran Torres, José Maria Giménez; Tiago Mendes, Koke Resurrección, Óliver Torres, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez, Yannick Ferreira Carrasco; Antoine Griezmann, Fernando Torres, Jackson Martínez, Ángel Correa.
Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.