Atlético Madrid CZ/SK

Den, kdy se Godín stal Diegem

19/01/2012 18:52 // Sebyk // 955 zobrazení // zdroj: marca.com

Vedení Atlética Madrid se v uplynulých dnech přihodila poměrně úsměvná historka. V neděli klub na svých stránkách totiž oznámil, že pro následující utkání na Anoetě bude kouč Simeone kvůli karetnímu trestu postrádat dvojici Tiago Mendes a Diego Ribas. Webové stránky RFEF však nabídly zcela jiný pohled – za pět žlutých karet měl pro zápas s Realem Sociedad stát pouze Tiago Mendes. V kolonce Diego Ribas pak svítily žluté kartonky jen čtyři.

Nedělní odpoledne tak nabídlo poměrně komickou zápletku, kdy samotný Diego trval na tom, že si nepamatuje, že by nasbíral pět žlutých, a jednozápasovou stopku odmítal, zatímco klub Atlético trval na tom, že správné jsou ty jeho statistiky a že Brazilec nebude moci v San Sebastiánu nastoupit. Klíč k nastalému problému se však velmi rychle našel – byl jím rozhodčí Fernando Teixeira Vitienes, který řídil říjnové utkání Atlética na San Mamés.

Ve 31. minutě zmíněného zápasu spáchal Diego Godín faul, za který jej Vitienes ocenil žlutým kartonkem. Do svého notýsku si pak zapsal, že žlutou kartu uviděl hráč Diego R., stejné jméno se objevilo i v oficiálním zápise o utkání. Nešlo však o brazilského středopolaře Diega Ribase, jak by selský rozum napovídal a jak se také později na základě zápisu domnívalo Atlético, ale o hráče se jménem Diego Roberto Godín Leal. Statistiky Rojiblancos zmínka o Diegovi R. popletla natolik, že zmíněnou žlutou kartu přičetli namísto Godína právě Diegu Ribasovi. Vzniklá záhada tedy byla nakonec úspěšně rozluštěna.

Komentáře (7)
  1. klasickej spanelskej kocourkov :D

  2. Wtf? V Praze se říká sedlácký rozum místo selského? *LOL*


Komentáře

No trackbacks yet.