Atlético Madrid CZ/SK

De Geu nadchnuli Rudí ďáblové, Forlán má o něj obavy

20/06/2011 22:19 // Andres // 431 zobrazení

Přestup Davida De Gey do Manchesteru United je už snad měsíc na spadnutí, a tak mnozí asi stále doufají, že se ještě něco pokazí. Podle prohlášení všech stran to ale spíše vypadá, že přestup je víceméně hotov a čeká se jen, až mladému brankáři vyprší smlouva se stávajícím agentem. Tak by se mělo stát 30. 6. a hned poté by se měl De Gea upsat superagentovi Jorge Mendesovi, který by měl za přestup shrábnout mastnou provizi. Celá tato špína však nemírní nadšení dvacetiletého Španěla potenciálním působištěm.

De Gea se podle svých slov cítí “neuvěřitelně motivován” nahradit končícího Edwina Van der Sara: “Myslím, že bude velmi těžké nahradit takového hráče. Proto musím pokračovat v tvrdé práci, jelikož jsem teprv na začátku cesty, abych dosáhl takové úrovně,” řekl De Gea v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport.

Mladý gólman také vysvětluje, že se nebojí britských bulvárních plátků a jejich rozebírání vztahu se španělskou zpěvačkou Edurne, pokud přestoupí do Manchesteru United: “Ne ne, ona bude zpívat a já zastavovat míče. Ostatní si můžou dělat co chtějí.”

De Gea byl také tázán, co říká na to, že se s největší pravděpodobností stane jedním z nejdražších brankářů v historii. Pokud by skutečně přestoupil za spekulovanou částku 20 milionů euro, stal by se stal druhým nejdražším gólmanem hned za Gianluigi Buffonem.  Španělský brankář trvá na tom, že jeho cena nic neznamená: “Jsou to jenom čísla. Skutečná cena, která se počítá, je hodnota toho, co předvedu na hřišti a ne to, jak mě ocení penězi.”

Entuziasmus svého kolegy z Atlética však úplně stoprocentně nesdílí Diego Forlán, přestože mu sám osobně Manchester United doporučoval. “Řekl jsem mu, že Manchester United je skvělé místo, vynikající zkušenost a já jsem si to tam užil,” vyjádřil se uruguayský útočník.

Forlán má však obavy o to, aby si De Gea ve svém mladém věku zvykl na nové prostředí: “Nikdy nevíte, jak se hráč adaptuje na novou zemi. Je fakt, že když jsem se já připojil k United, tak mi bylo taky teprve dvaadvacet, ale tyto situace se nedají moc srovnávat. Když jsem přestupoval, tak už jsem uměl anglicky a už od devatenácti jsem hrál v cizí zemi za Independiente, takže to pro mě nebyl zas takový skok. Naproti tomu David je z městečka za Madridem a v Atléticu je odmala. Navíc umí jenom španělsky, ale zase s ním jede i jeho rodina a přítelkyně, to mu pomůže,” dodává zkušeně Forlán.

A jak si Uruguayec myslí, že celý přestup dopadne? “David do Manchesteru opravdu chce. Chce výzvu a zkušenosti. United jsou jedním z největších klubů na světě a jen několik hráčů dostane šanci si tam zahrát.”

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.