Atlético Madrid CZ/SK

De Gea: United jsou krokem vpřed v mé kariéře

29/06/2011 19:30 // Andres // 448 zobrazení // zdroj: marca.com

David De Gea dnes dal Atléticu své sbohem. Přestože měl na stole nabídku na prodloužení smlouvy, nakonec zvolil přestup do anglické Premier League. Dnes v 17:00 tak byla uspořádána rozlučková tisková konference.

Bylo mi ctí patřit k Atlétům, hrát s takovými hráči, s jakými jsem hrál. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi věřili, všem fanoušků, kteří mě podporovali už od dětství. Doufám, že se s vámi v budoucnu opět shledám. Tento klub bude vždy velký,” řekl brankář, který se dnes oficiálně stal novou posilou Manchesteru United.

Atlético mi v říjnu nabídlo prodloužení smlouvy, ale já jsem slíbil, že se jí nebudu zabývat, dokud neskončí Evropský šampionát. Hodně jsme se s rodinou rozhodovali a nakonec jsme zvolili United,” vysvětluje De Gea, jak to bylo s nabídkou Atlética.

Manchester je perfektní klub k dalšímu vývoji fotbalisty. Myslím, že svými parametry se do ligy hodím, tak doufám, že se na ni brzo adaptuju.”

Dvacetiletý brankář také osvětlil, jak dlouho bylo jasné, že přestoupí: “Poslední měsíce se o mé budoucnosti hodně spekulovalo, ale faktem je, že teprve minulý týden jsem dostal od Manchesteru pozvánku prohlédnout si jejich zařízení. Já jsem ji probral se svou rodinou a rozhodl se.”

De Gea přiznal, že Atlético Madrid jej chtělo hodně udržet a během své kariéry si v klubu připadal vždy “chtěný” a že hlavním důvodem jeho odchodu je, že vždy chtěl hrát za klub velikosti Manchesteru United. “Pro fotbalistu je důležité nepřestávat růst. Manchester je jedním z největších klubů na světe a hrát tam je důležitý krok v mé kariéře.”

Zachránce výsledku mnohých zápasů a anděl strážný Atlética Madrid tak definitivně odešel. Myslíte si, že se v Anglii prosadí?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.