David Villa debutoval víťazným gólom!

11/08/2013 12:59 // Mindrot // 549 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com

dcguajePo návrate z úspešného turné na juhoamerickom kontinente cestoval tím Atlética na Gran Canariu, aby tu odohral posledný prípravný zápas pred štartom novej sezóny. Ako sme informovali už predtým, priateľský zápas v Las Palmas je akousi súčasťou prestupu mladíka Héctora Hernándeza do Atlética. Pred zápasom vzbudzoval najväčšiu zvedavosť debut Davida Villu v červenobielom drese a El Guaje neostal svojej povesti nič dlžný.

Ako vždy, hra sa niesla v znamení maximálneho nasadenia od prvej po poslednú minútu. Dvojica útočníkov Villa a Diego Costa znamenali pred Barbosovou bránou permamentné nebezpečenstvo, už nedlho po úvodnom hvizde našiel Villa pätičkou Costu, Brazílčanov dobrý pokus však domáci brankár zneškodnil. Na opačnej strane nemal Courtois veľa práce, no pri každom čo i len náznaku hrozby zo strany domácich belgický mladík demonštroval maximálnu sústredenosť a snahu udržať si čisté konto. Jediná vážnejšia situácia vznikla po Delevovej strele, na ktorú bol hosťujúci brankár pripravený. V 21. minúte prvýkrát zahrozila nová ‚deviatka‘ Atlética, Villovu strelu z uhla Barbosa skvelým zákrokom zneškodnil. El Guajemu to vyšlo až na druhý pokus, v 40. minúte si prebral loptu v blízkosti rohu šestnástky, urobil si streleckú pozíciu a proti jeho parádnej strele už nemal Barbosa nárok, Atléti sa ujali jednogólového vedenia. Debutový zápas za Colchoneros si tak El Guaje sotva mohol priať lepší.

Najlepší strelec v histórii španielskej reprezentácie to skúšal aj po prestávke, z podobnej pozície ako v gólovej situácii však tentoraz strieľal nad brvno. Po hodine hry sa Diego Simeone rozhodol zamiešať karty v zostave, Maria a Kokeho na trávniku nahradili Tiago a Óliver. Mladý odchovanec, ktorý neabsolvoval, podobne ako Villa, juhoamerické turné, predviedol obrovskú snahu ukázať sa a bol to práve on, kto v 72. minúte vyzval Diega Costu k strele, tú však zblokoval niektorý z domácich zadákov. Dve minúty pred koncom však už bolo vedenie hostí dvojnásobné. Čerstvý oslávenec Filipe predviedol šikovnú kombináciu s Cebollom a Uruguajčan krížnou strelou upravil skóre na 0:2. Posledných pár okamihov už neprinieslo žiadny vzruch, mužstvo tak pred mimoriadne náročnou sezónou vyhralo posledné tri prípravné zápasy s celkovým skóre 5:0.

Letnú prípravu možno považovať za úspešnú, Atlético odohralo 6 stretnutí s bilanciou piatich víťazstiev a jednej prehry pri celkovom skóre 9:3. Už o týždeň však pôjde do tuhého, v nedeľu 18. augusta sa pre Rojiblancos začne nová sezóna a to so súperom, ktorý má z minulého ročníka čo oplácať – na štadióne Sánchez Pizjuána privíta Colchoneros domáca Sevilla, ktorá cez leto absolvovala markantnú obmenu kádra a dobré výsledky Nervionenses v príprave by mali byť pre Atlético dostatočným varovaním.