Atlético Madrid CZ/SK

David Villa: Atlético je pro mě klubem číslo jedna

19/07/2013 14:01 // Sebyk // 911 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, madridatleticos.com, as.com, clubatleticodemadrid.com
David Villa byl představen jako hráč Atlética.

David Villa byl představen jako hráč Atlética.

Na nedávné tiskové konferenci Atlético fanouškům konečně oficiálně představilo svou novou hvězdnou posilu Davida Villu. Jako první vystoupil klasicky prezident klubu Enrique Cerezo, který Villu uvedl jako jednoho z nejlepších španělských útočníků, jenž navazuje na tradici hvězdných forvardů v dresu Rojiblancos. Don Enrique rovněž vyzdvihl jeho zkušenosti a počet trofejí, jimiž El Guaje přichází ověnčen, na závěr svého krátkého proslovu pak Villovi popřál mnoho štěstí a branek v novém působišti.

Sám hráč začal slovy díků: „Chtěl bych na úvod všem v klubu poděkovat – vedení, jež o mě projevilo velký zájem, a fanouškům, kteří mi jak v ulicích, tak i na sociálních sítích vyjadřují velkou podporu. Je pro mě velkou ctí oblékat dres tohoto klubu a slibuji, že v každém tréninku i ve všech zápasech odevzdám naprosté maximum. Jsem tu, abych podal pomocnou ruku tomuto týmu, a přispěl k jeho dalšímu růstu. Pomýšlím jen na ty nejvyšší mety. Atlético je teď pro mě klubem číslo jedna,“ prohlásil historicky nejlepší střelec španělského národního týmu.

„Opustil jsem Barcelonu, abych mohl pravidelně hrát. Už jsem myslel, ža zamířím do Anglie, ale Atlético na poslední chvíli přispěchalo s nabídkou a během tří dnů mě zcela přesvědčilo. V minulé sezoně skončili třetí a vyhráli Copa del Rey, zkrátka není mnoho klubů, které v posledních letech získaly tolik trofejí jako Atléti. Nebylo to těžké rozhodování,“ naznačil odchovanec Sportingu, co jej přivedlo do hlavního města. „Věřím, že mám před sebou ještě dobré roky, ale jako náhradník jsem to nemohl v Barceloně prokázat. Věřím, že Atléticu pomohu k dalším úspěchům,“ slíbil Villa fanouškům.

Na otázku, na jakém postu bude v Atléticu nastupovat, pak odvětil: „Mluvil jsem s trenérem a chtěl bych hrát na pozici devítky, kde nastupoval v minulé sezoně Falcao. Jsem však připraven nastoupit, kdekoliv to bude potřeba.“ Další dotaz byl na Villovo oblíbené číslo sedm, jež však v Atléticu nosí Adrián. „Od začátku jsem tvrdil, že číslo si vybírat nebudu – vzal jsem si to, které zůstalo volné. Sedmičku má Adrián, který si ji zasloužil tvrdou prací a svým nasazením na hřišti. I kdyby mi ji nabídl, odmítl bych,“ řekl El Guaje, který bude nastupovat s Falcaovou devítkou.

Po tiskové konferenci a několika fotografiích Villa navlékl svůj nový červenobílý dres a vydal se pozdravit fanoušky, kterých do ochozů Calderónu dorazilo přes 20 tisíc – tedy více než při příchodu Radamela Falcaa. Již tak bujaré obecenstvo Villa ještě rozvášnil, když prohlásil: „Slibuji vám, že za tenhle znak nechám na hřišti srdce i duši.“ Poté se již vydal kolem hřiště, přičemž cestou podepsal několik míčů a napálil je do hlediště jako poděkování. To už však někteří fanoušci nevydrželi jen v ochozech, přeskočili zátarasy a vydali se na trávník, aby se dostali do úplné blízkosti hráče.

Událost však nabrala rychlého spádu a na trávník se postupně nahrnula lavina několika stovek lidí, což donutilo ochranku celou akci předčasně ukončit a odvést Davida Villu do útrob stadionu. El Guaje nicméně i přes velkou melu, která se na trávníku strhla, zachoval naprosto klidnou hlavu a ještě cestou zpět do šaten stíhal podepisovat fanouškům dresy. Nejvíce dopálení tak asi byli ti, kteří se v Atléticu starají o stav hřiště: jen několik dní před touto prezentací totiž klub položil zbrusu nový trávník. Na to, jak se celá akce zvrhla, se můžete podívat v přiloženém videu, v galerii na vás pak čekají fotografie.


Komentáře (3)
  1. *IN LOVE* *POCTA* kecá mu to dobře, jsem zvědavý, co předvede na hřišti *FOTBAL*

  2. tohle bylo fakt sileny, neco takovyho jsem v zivote nevidel :D holt nejlepsi fans ve spanelsku O:-) villa to zvladl naprosto skvele, je dokonaly, jak se na tech fotkach usmiva pod fousy – tohle asi necekal. tak vitej davide! :)

  3. jako letitý fanda Barcy budu od letoška sledovat i zápasy AM…. snad se David dostane do dřívější formy, bude to tam sázet jako za mlada a pomůže AM k druhému místu za FCB :) 8-)


Komentáře

No trackbacks yet.