Další venkovní utkání, další trapná prohra

12/12/2011 03:25 // Andres // 1 009 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético mělo v neděli na programu další venkovní zápas, ve kterém si chtělo napravit reputaci, přivítal je Espanyol. Razantní vstup barcelonského klubu a vlastní lehce prostupná obrana Colchoneros natolik ochromily, že nedokázali pořádně zareagovat a odjeli s výsledkem 4:2. Přečká trenér Manzano na lavičce další mizerný výkon?

Do základní sestavy Rojiblancos se vrátili Courtois, Godín i Arda Turan, kteří minulý týden seděli kvůli kartám, a k nim se připojil na úkor Adriána na pravém křídle Toto Salvio. Vynechán byl pro změnu Álvaro Domínguez.

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi aktivně, dvě brzké branky však veškeré pokusy Atlética o získání první ligové venkovní výhry hned pohřbily. Nejprve v 5. minutě Thibaut Courtois nepovedeným výkopem našel jen Romarica, který ihned poslal míč Verdúovi. Záložník Espanyolu si připravil palebnou pozici a parádní šajtlí překvapil belgického gólmana. 1:0.

Druhý úder přišel jen o tři minuty později. Verdú získal na půlící čáře míč, upláchl Mariovi, který byl nejspíš zrovna na procházce, využil ustupující obrany a střelou z hranice vápna navýšil náskok svého týmu na dvoubrankový.

Ani dva inkasované góly však spící růženky z Madridu neprobraly, a tak přišlo třetí potrestání. Romaric se přiřítil jako uragán k vápnu Colchoneros a vykouzlil úžasnou narážečku se Sergiem Garcíou, které obránci Atlética přihlíželi jen s otevřenou pusou. Defenzivní hráč z Pobřeží slonoviny si počínal jako zabiják, když pak poslal míč podél Courtoise přesně k tyči. 3:0.

Naděje svitla něco málo po půlhodině hry, kdy Rojiblancos po několika šancích konečně skórovali. Z pravé strany poslal přesný centr za obranu Toto Salvio a Radamel Falcao byl na místě. Celou situaci sice trochu zkomplikoval vybíhající gólman Álvarez, kolumbijský zabiják ale procedil hlavou míč i přes jeho ruce. Atlético mohlo být pár momentů nato zpět ve hře s jednobrankovým rozdílem, hlavička Maria však byla Álvarezem vytěsněna nad břevno.

Do druhého poločasu už Manzano vyslal i Adriána, který měl podpořit útočné snahy. Nestáhl však nikoho z defenzivně laděných hráčů ale asistenta Salvia. Deset minut po začátku druhého dějství však bylo definitivně rozhodnuto. Sergio García dostal plno prostoru i času a taky toho náležitě využil. Dostal se až do pokutového území i s trochou štěstí zvýšil na 4:1.

Thievy málem přidal další, ale Courtois konečně překonal smůlu a sáhl si na míč. Další střely se na něj valily z kopaček Garcíi a opět Thievyho, ale mladý Belgičan nedovolil větší debakl.

Skóre tak nakonec nevypadalo tak špatně jako po prvních 20 minutách poté, co Arda Turan přidal ještě jeden utěšující zásah. V 82. minutě napadající hráči Atlética vynutili chybu soupeře přímo před vápnem, odražený míč se dostal k Turkovi a ten zamířil přesně k tyči.

Další branky přes snahu hráčů Colchoneros už nepřišly, a tak si Espanyol Barcelona připsal první výhru po pět zápasech, zatímco Atlético na tři body ze hřiště soupeře dál čeká.