Atlético Madrid CZ/SK

Další rušný den na Calderónu

18/08/2011 02:13 // Andres // 592 zobrazení

Atlético zažilo další den plný spekulací. Klub totiž mohl do dnešní půlnoci doplnit soupisku pro obě utkání proti portugalské Vitórii. Všechny dohady navíc přiživila dlouhá návštěva Jorgeho Mendese, jenž je agentem jak Falcaa, tak několika dalších hráčů, na stadionu Vicente Calderóna. Jak vše dopadlo?

Španělská média dnes ráno informovala o tom, že přestupy Falcaa Osvalda jsou téměř dohodnuty a chybí jim takřka jen punc oficiality. V těsném závěsu za nimi pak měl být Brazilec Diego. První „zaručené zprávy“ hovořily o tom, že kolumbijský ostrostřelec, Falcao, přestoupí za 28 milionů euro + 7 milionů euro v možných bonusech a hráčskou kompenzaci ve formě Eliase. Deník Marca poté potvrdil, že Falcao je už jen krůček od navléknutí červenobílého dresu, informovala však o jiné přestupové částce. Ta měla podle nich být 35 milionů eur, Elias + nespecifikované možné bonusy.

Aby toho nebylo málo, rovněž měla být definitivně dohodnuta přestupová částka za Osvalda Espanyolu. Ta by měla být ve výši 17 milionů eur. Není však jasné, zda vedení Atlética počítá s Argentincem jako variantou B, pokud by nevyšlo angažování Falcaa, či jako s náhradou za Forlána, který možná může být na odchodu do Interu Milán, nebo zda chce opravdu odehrát příští sezónu s luxusním složením útoku: Falcao-Forlán-Osvaldo-Adrián a nezapomínejme na Borju, který si také zaslouží šanci v A-týmu.

Všechny dohady fanoušků se však možná vyřešily samy. Radio Marca totiž vydalo nepotvrzenou informaci, že přestup Daniela Osvalda na Vicente Calderón selhal, protože klub nebyl schopen Espanyolu poskytnou dostatečné finanční záruky raději tak pošle hráče do Říma, kde o něj má velký zájem místní AS.

Vše nasvědčovalo tomu, že alespoň Radamel Falcao se stane hráčem Atlética Madrid ještě ve středu, kdy měl vypršet limit pro registraci hráčů do prvního kola Evropské ligy. Napovídalo tomu především to, kdo byl dnes častým návštěvníkem kanceláří na stadionu Vicente Calderóna. Jorge Mendes se v útrobách stánku Los Colchoneros nejprve zjevil dopoledne a jednání poté pokračovala i v podvečer. Když agent Falcaa po desáté hodině večer po čtyřhodinovém jednání opouštěl stadion Atlética, fanoušci netrpělivě vyčkávali ohlášení přestupu zabijáka do vápna. Nic takového se však nestalo.

Namísto toho museli fanoušci přetrpět neustálé mediální spojování Atlética s dalšími Mendesovými ovečkami jako je střední záložník Porta, Rúben Micael, nebo křídelním útočníkem Pizzim, který byl dokonce podle portugalským médií v Madridu, aby se stal posilou Atlética za částku kolem 8 milionů eur. Takové zprávy však vedení madridského klubu vyvrátilo.

Nadále nevyřešen je i transfer playmakera Diega, u nějž se vedení Wolfsburgu Atlética nemohou shodnout ani tom, zda půjde o trvalý přestup či hostování, natož tak na případných částkách. Vedení Atlética tak nakonec nemělo příliš moc práce při zasílání registrační listiny UEFA pro Evropskou ligu. Odchozího Juana Valeru na ní nahradil Arda Turan, který by přes zranění mohl pomoci týmu alespoň v odvetě a další rušný den na Calderónu skončil.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.