Další neproměněné tutovky, další remíza

19/02/2012 21:09 // Andres // 714 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Po skvělé lednové jízdě to vypadá, že Atléti ztratili recept na výhru v lize. Díky vlastnímu gólu se dnes Colchoneros dostali do vedení, vyrovnání a opětovná neschopnost proměňovat obrovské šance však neznamenalo nic jiného než třetí ligovou remízu v řadě a další promeškání příležitosti posunout se na čtvrté místo tabulky.

Diego Simeone dal dohromady stejnou jedenáctku, které se povedl dokonalý obrat v Římě, a ta pokračovala ve stejném stylu – bojovná hra ve středu pole a ani velké šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v páté minutě mohli Colchoneros otevřít skóre, po skvělé přihrávce Kokeho se ocitl Falcao tváří v tvář gólmanu Juanu Pablovi, pálil však přímo na něj. Balon z následného rohového kopu pak přistál přímo na hlavě Godína, ten ale z bezprostřední blízkosti minul.

V 20. minutě si do volného prostoru naběhl Adrián a s míčem postupoval rychle k brance. V pokutovém území zvolil hybridní řešení mezi střelou a přihrávkou na nabíhajícího Falcaa a ani jedno by nejspíše neskončilo úspěchem. Balon naštěstí ovšem trefil bránícího Roberta Canellu, od kterého se odrazil přímo do sítě, a Atlético se tak ujalo vedení.

Krátce nato to mohlo být 2:0, když Diego krásným centrem za obranu našel hlavu Falcaa, pokus kolumbijského ostrostřelce však postrádal dostatečnou přesnost i razanci a skončil jen rukavicích Juana Pabla. Na druhé straně se do zakončení dostal po přímém kopu Grégory, jeho pokus hlavou jen o centimetry minul bránu Courtoise.

Obraz hry Atlética pomalu ale jistě nabýval sestupnou tendenci, Sporting však stále hrozil jen ze standartních situací. Ve 37. minutě však obrana po jedné z nich špatně odklidila míč, chyby využil Eguren a bylo vyrovnáno. Po 577 minutách to byl zároveň první ligový gól v síti Colchoneros.

V závěrečných minutách prvé půle vybídl Juanfran ještě ke skórování Diega, Juan Pablo se však jen vytáhl dalším zákrokem.

Po přestávce chvíli trvalo, než se madridští dostali zpátky do hry a otěže převzal Sporting, ohrožení brány však přišlo jen z kopačky Falcaa a Gabiho.

Špatné zprávy přišly po hodině hry, kdy musel kvůli zranění odstoupit Diego. První diagnózy hovoří o poranění kvadricepsu v pravém stehně, to, jak dlouho bude brazilský playmaker týmu chybět, se ukáže zítra po podrobnějším vyšetření.

Se Salviem a Pizzim na hřišti nasadilo Atlético mnohem rychlejší tempo, scházela jim však zase kreativita před vápnem a útočníkům nepřicházely potřebné balony. Skórovat mohl Salvio, který z hranice vápna mířil do horního růžku branky, Juan Pablo byl však opět na místě. Argentinec následně vytvořil i největší šanci zápasu pro Falcaa, El Tigre však nešťastně podklouzl a z malého vápna míč opět trestuhodně poslal do rukavic brankáři.

Sporting Gijón nakonec mohl ještě slavit nezasloužené vítězství, po úniku Colungy však úřadoval pro změnu Courtois .

Po Toñovi, který minulý týden uhájil bezbrankovou remízu v Santanderu, tak Atlético nechalo vyniknout dalšího brankáře, zvláště pak jindy chladnokrevného Radamela Falcaa budou některé příležitosti strašit ještě ve snech. Colchoneros v lize již potřetí v řadě nezvítězili a může je mrzet, proti jakým soupeřům ztratili body, obzvláště když v příštích dvou kolech navštíví stadion Vicenteho Calderóna Barcelona a hned potom Atléti zavítají do Sevilly.