Atlético Madrid CZ/SK

Courtoisovy výkony přinesly mánii jménem Thibauting

22/01/2013 17:38 // Sebyk // 760 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Tahle fotka Martina Rosenowa celou mánii odstartovala.

Tahle fotka Martina Rosenowa celou mánii odstartovala.

Gólman Thibaut Courtois patří již druhou sezonou ke klíčovým hráčům Atlética a jeho parádní zákroky mu získavají čím dál tím větší popularitu u fanoušků Rojiblancos.

Jeden z nich, Martin Rosenow z fanouškovského portálu atleticofans.com, na podzim přišel s výrazem "Thibauting", který sám definuje jako "napodobování brankářského zákroku Thibauta Courtoise na jakémkoli místě".

Krátce po svém vzniku sice Thibauting mnoho ohlasu nevzbudil, ale tím, jaký kolotoč se kolem něj strhnul teď, musí být překvapen i sám autor. Thibauting se objevil ve španělském i belgickém tisku, následně jej převzali na Ostrovech a v dalších zemích.

Svým výtvorem se pochlubil i nejmenovaný člen naší redakce.

Svým výtvorem se pochlubil i nejmenovaný člen naší redakce.

Thibaut-mánii pravděpodobně odstartoval hlavně Courtoisův vynikající výkon v pohárovém utkání proti Betisu, Belgičan i díky němu drží doma již deset zápasů neprůstřelnost, což je nový klubový rekord.

"Viděl jsem to už pár měsíců zpátky, ale tehdy z toho nic nebylo. Teď se to ale najednou rozjelo, na Twitteru je to velký hit. Je vtipné, jak fanoušci imitují moje pózy. A nejsou to jen lidi ze Španělska a Belgie, viděl jsem i fotky z USA nebo Afriky. Je to skvělá sranda a zároveň hrozně příjemné. Strašně mě těší hlavně to, jak si s tím užívají a hrají sami fanoušci," cení si ohlasu, který celá akce přinesla, sám Courtois.

Thibauting má na Twitteru dokonce již svou vlastní stránku, kde se mohou fanoušci pochlubit svým vlastním výtvorem. A že jich je! Svou troškou do mlýna již přispěl nejen přední belgický sportovní reportér Frank Raes, ale i příslušnice něžného pohlaví, či zástupci živočišné říše. Do přehlídky jsme (nedobrovolně) přihlásili i jednoho nejmenovaného člena naší redakce.

Komentáře (8)
  1. doufam jen, ze se andres nenasere :D

  2. Akorát úplně nechápu, co je na tom tak spešl….dyť tímto stylem v podstatě chytají všichni brankáři *HMM*

    • tybo je na tom to spesl O:-) tak jako on nechytaji vsichni brankari a malokdo ma takovy fanousky jako atletico, ktery vymysli takovou ptakovinu a pak ji protlaci do medii :D

  3. :-D dobrá fotka.. Jinak si myslím, že to fakt vzniklo hlavně kvůli podobnosti jmen s Timem Tebowem a jeho Tebowingem, kterej zbláznil půl Ameriky.. Spíš by to taky chtělo začít jednat s chelski o potencionálním odkupu Curtoise protože z něj roste fakt světová extratřída.. Jednou by mohl být součástí obchodu týkající se Falcaa..


Komentáře

No trackbacks yet.