Atlético Madrid CZ/SK

Courtois strávil přestávku v Londýně, testy odhalily pokroky

01/01/2012 23:38 // Andres // 872 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Thibaut Courtois netrávil vánoční pauzu stejně jako většina spoluhráčů. Zatímco ostatní Atléti si užívali odpočinku, Belgičan poté, co oslavil slunovrat se svou rodinou v Genku, se vydal 26. prosince do Londýna na testy ohodnocení fyzičky, které se měly konat v tréninkovém centru Chelsea.

Navštívil očního specialistu, který zkontroloval jeho zrak, a podstoupil test výskoku a reflexů. Pak se připojil ke zbytku týmu: „Zúčastním se také tréninků a prodiskutuju svou budoucnost v klubu,“ odhalil sám brankář.

Výsledky testů byly pozitivní: „Zesílil jsem. Testy ukázaly, že vyskočím o 30 centimetrů výš a mé reflexy se také zlepšily,“ pochlubil se Courtois. „V Chelsea jsem udělal dojem, jak zvládám stresové situace. Potvrdilo to, co o mně lidé říkali už nějakou dobu – dokážu zůstat klidný i pod velkým tlakem,“ dodal brankář.

Testy prošlo okolo 200 sportovců a já jsem z nich vzešel jako jeden z nejlepších. To je působivé na devatenáctiletého,“ pokračoval samolibě Belgičan. Ten také přiznal, že mu občas chybí jeho bývalý klub: „Zvláště jejich prostory, akademie a Guy Martens. Atlético má zestárlé tréninkové zařízení, teď ale staví nové,“ svěřil se Courtois, kde jej bota tlačí.

Mladý gólman je jedním z těch, kdo může jmenováním Diega Simeoneho hodně ztratit, za Gregoria Manzana měl totiž téměř bezmeznou důvěru. Po několika matných výkonech mu ovšem začal na záda dýchat Sergio Asenjo, který má v očích mnohých tu výhodu, že patří klubu. Thibaut Courtois tak ví, že začíná téměř od znova: „Uvidíme, jak se pod novým koučem Atlética situace vyvine. Musím se opět osvědčit před ostatními brankáři,“ řekl závěrem Belgičan.

Komentáře (8)
  1. „poté, co oslavil slunovrat se svou rodinou“

    :D

  2. uz tam mel zustat .

  3. Podle mě hodně divný rozhovor jinak…nelíbí se mi moc, jak se chlubí, ale tak je to mladý kluk, to asi taky hraje roli. Myslím, že hodně už je myšlenkama v Chelsea, naštěstí na hřišti to není vidět a dokáže se zkoncentrovat. Ale i z tohoto důvodu bych radši viděl v bráně Asenja…


Komentáře

No trackbacks yet.