Atlético Madrid CZ/SK

Courtois a Simeone si dokráčeli pro individuální trofeje

07/12/2013 01:16 // Sebyk // 557 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com
Thibaut Courtois přebírá Trofeo Zamora.

Thibaut Courtois přebírá Trofeo Zamora.

La Liga má za sebou rozdělování trofejí za minulý ročník a tým Atlética rozhodně neodešel s prázdnýma rukama. Colchoneros sice sází zejména na týmové pojetí, přesto v uplynulé sezoně nade všechny vyčnívaly zejména dvě individuality: v brance čaroval Thibaut Courtois, zatímco chod červenobílé mašiny dirigoval Diego Simeone. Právě tito dva si ze slavnostního galavečera odnesli ceny LFP pro nejlepšího kouče, respektive gólmana, Belgičan navrch přidal i prestižní Trofeo Zamora.

Ocenění nesoucí jméno legendárního brankáře Ricarda Zamory do Atlética putuje po dlouhých 17 letech: posledním červenobílým vítězem se stal v památné sezoně 1995/96 José Francisco Molina. Na jeho triumf nyní navázal Thibaut Courtois, který za svá záda v 37 zápasech pustil pouhých 29 branek, nejméně ze všech brankářů v lize, kteří zasáhli do dostatečného počtu utkání. V 21 letech se stal populární Tibu rovněž vůbec nejmladším držitelem této prestižní trofeje v její bezmála stoleté historii. Dobře našlápnuto má i letos, kdy díky zranění největšího konkurenta Víctora Valdése vévodí prozatímní tabulce s úctyhodným průměrem 0.60 obdržené branky na zápas.

Není proto divu, že Courtois opanoval i anketu LFP, v níž hlasují jednotliví trenéři všech účastníků Primery, a odnesl si domů trofej pro nejlepšího brankáře La Ligy za sezonu 2011/12. Na galavečeru se Belgičan rozpovídal o své budoucnosti. "V únoru chci mít jasno, kde budu příští rok hrát," odpověděl Courtois, který se na tom, kde bude v budoucí sezoně působit, musí domluvit se svým kmenovým klubem Chelsea. Jedno je však v podstatě jisté - v Atléticu to velmi pravděpodobně nebude. Krýt záda jasné jedničce Blues Petru Čechovi se mu však rovněž zrovna nechce.

Stejného ocenění jako Courtoisovi se dostalo i Diegu Simeonemu, jehož jeho kolegové zvolili prozměnu nejlepším koučem. Strůjce stávájících úspěchů Rojiblancos při projevu poděkoval svým hráčům i trenérskému týmu, trofej pak věnoval svým dětem a rodině, která mu dle jeho slov každý den dodává sílu do další práce. Rojiblancos měli ještě jedno želízko v ohni: skvělá sezona v barvách Raya Vallecano vynesla Léu Baptistãovi nominaci v kategorii objev roku, cenu mu však vyfoukla letní akvizice Realu Madrid Asier Illarramendi.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.