Atlético Madrid CZ/SK

Courtois: První zápas bude klíčový

07/03/2012 14:36 // Andres // 532 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético Madrid dnes mělo na programu trénink za zavřenými dveřmi, po jehož skončení se na pravidelné tiskové konferenci za mikrofonem ukázal Thibaut Courtois. S novináři probral aktuality v týmu, nadcházející zápas s Beşiktaşem nebo fakt, že by v týmu rád pokračoval i příští sezónu.

Nejprve se ale krátce vrátil k poslednímu utkání. „Máme pět zápasů bez výhry, ale hráli jsme dobře. První poločas jsme v Seville odehráli výborně, ve druhém byla zase lepší Sevilla, ale myslím, že bod odtamtud je dobrý, protože je to velmi těžký soupeř,“ zhodnotil utkání mladý brankář, který vynikl proti několika střelám zpoza vápna.

Cítíme se dobře, měli jsme hodně příležitostí. Výhry přijdou. Teď nás čeká důležité utkání s Beşiktaşem. Bude to složitý zápas, ale doma musíme vyhrát, protože se chceme v Evropě dostat velmi daleko. Pak v neděli Granada, to musíme opět vyhrát. Na Calderónu jsme hodně silní, ale žádný soupeř není snadný,“ nastínil Belgičan nejbližší budoucnost týmu.

Colchoneros se podle posledních zpráv budou muset ve čtvrtek vedle dlouhodoběji zraněných Antonia Lópeze a Diega obejít také bez Tiaga, kterého trápí drobnější svalové zranění, věčně zraněného Sílvia, který si pochroumal koleno, a také bez Ardy Turana, který své krajany bude sledovat jen z tribuny. Cíle mužstva to však podle Courtoise nesnižuje: „Musíme vyhrát a uvidíme, proti komu budeme hrát, Evropská liga je letos plná silných týmů. Arda hrát nemůže, ale jsou tu další, kteří můžou zahrát.

Co se týče Beşiktaşe, řekl belgický reprezentant, že „je to dobrý tým se zkušenými hráči jako Quaresma, Simão nebo Almeida. Na jejich hřišti to pak bude velmi složité, protože tam bude hodně žhavá atmosféra. Proto tam musíme jet s domácím vítězstvím,“ poznamenal.

Hodně se spekuluje o tom, zda bude Atlético Madrid působištěm Thibauta Courtoise i v příští sezóně. On sám stále opakuje to samé – zůstal by rád, ale konečné slovo bude mít problémy zmítaný londýnský klub: „Nevím, co se bude dít v Chelsea, nejdůležitější věcí je pro mě nyní Atlético. Nevím, kdo bude novým trenérem, ale to teď není můj problém. Chtěl bych tu zůstat i další rok, protože si myslím, že je to pro mě to nejlepší, ale uvidíme. V Chelsea ví, že tu chci zůstat, ale ještě vyčkávají. Ví, že Atlético je dobrým týmem a zdejší liga je rovněž kvalitní, takže myslím, že se rozhodnou mě tu ještě rok nechat. Teď ještě nevím, za měsíc nebo dva to bude vyřešeno,“ naznačil 19letý gólman.

Vzhledem k pravděpodobnosti budoucího angažmá Anglii se nabízí jistá paralela Belgičana s jiným brankářem, jenž je nesmazatelným písmem zapsán v Atléticu Madrid – Davidem De Geou. „Není tak jednoduché jít chytat do Anglie. Viděl jsem mnoho zápasů Manchesteru United a hrál dobře. Někdy chybujeme, protože jsme mladí, ale když se z těch chyb poučíme, tím lépe pro nás,“ řekl Courtois.

Postavil se také za práci rozhodčích: „Pro rozhodčí je vždy těžké udělat rozhodnutí během sekund, zatímco my to můžeme vidět v televizi 15krát, takže mám k nim a k jejich rozhodnutím respekt. Jsou to lidé jako my a mohou dělat chyby,“ zdůraznil brankář. Škoda, že zrovna ve Španělsku jsou sudí nejlidštější.

Na závěr Thibaut Courtois také okomentoval novinku, že svaz konečně určil dějiště finále Copy del Rey. Tím bude právě stánek Atlética Madrid: „V Belgii je to pořád ten stejné hřiště, stadión krále Boudewijna, kde hraje reprezentace. Je to stánek pro 50 000 lidí. Tohle je pro mě nové, že se neví, kde se bude hrát finále.

Komentáře (1)
  1. „Škoda, že zrovna ve Španělsku jsou sudí nejlidštější.“ – pekne :D:D
    ja ho mam fakt rad a myslim, ze kvalitativne na tom neni hur nez de gea, mozna vys O:-)
    jinak z toho rozhovoru to vypada, ze si o spanelsku musi myslet, ze je to dobrej kocourkov… :D


Komentáře

No trackbacks yet.