Atlético Madrid CZ/SK

Courtois přebírá štafetu po De Geovi

12/09/2011 22:54 // Andres // 640 zobrazení // zdroj: marca.com, mundodeportivo.com

Opravdu? To jsem nevěděl, to mi lichotí. Moc jsem ho neviděl chytat, jen pár zápasů až za Manchester,“ usmíval se Thibaut Courtois, když mu někdo v mix zóně na Mestalle řekl, že připomíná stylem De Geu. Jak symbolické. Nyní jde Courtois ve šlépějích svého předchůdce v bráně Atlética, aby později mohl být brankařskou jedničkou v anglickém velkoklubu jako on.

To, jakým způsobem vyrazil Soldadovu střelu z bezprostřední blízkosti. To, jak se proletěl, aby zneškodnil před koncem prvního poločasu ránu Jonase. Celkem musel v sobotu zasahovat jedenáctkrát. Převtělený David De Gea opět úřadoval Mestalle. Na stejném místě, kde se na něj byl před rokem podívat sám Sir Alex Ferguson, aby se později rozhodl, že právě odchovanec Atlética bude ten vyvolený, který převezme štafetu po legendárním Van der Sarovi. V Atléticu ji mezitím po De Geovi přebírá pro změnu Courtois.

Courtoisovi nechybí jistota ani ambice. Nestěžuje si ani na nabitý post brankáře, právě naopak. „V Atléticu jsou tři dobří brankáři a je dobré mít konkurenci. Můžeme se střídat podle soutěží – je tu La Liga, pohár a Evropská liga,“ řekl mladý brankář.

Právě Evropská liga čeká Atlético ve čtvrtek. Dostane Courtois opět šanci? „Je to důležité utkání, úvodní zápas soutěže a měli bychom na Vicente Calderónu vyhrát, ale bude to složité, protože Celtic má dobrou obranu,“ pověděl k utkání Belgičan.

Kdo by podle vás měl ve čtvrtek dostat šanci? Courtois, který svými výkony zatím potvrzuje, že může být vycházející hvězdou, nebo někdo z dvojice JoelAsenjo?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.