Atlético Madrid CZ/SK

Courtois drží už přes 540 minut čisté konto, z obranné práce chválí celý tým

13/02/2012 21:56 // Andres // 622 zobrazení // zdroj: as.com

Atléticu se sice v sobotu v Santanderu nepodařilo překonat fantastického Toña, Racing si ale v dopravě míče do sítě nevedl o nic lépe. Thibauta Courtoise, který stráží svatyni Colchoneros, naposledy v lize překonal ještě v prosinci v nastaveném čase zápasu Atlético – Betis Roque Santa Cruz a mladý Belgičan si tak připsal už šesté čisté konto za sebou. Celkově už nastřádal šňůru 541 minut bez průstřelu, a přestože pod novým trenérem není zaměstnán tolika střelami jako v první polovině sezóny, obrana ví, že se na něj může spolehnout. Jistou jedničku v bráně Atlética si nyní vyhlédl pro rozhovor deník AS…

Atlético proti Racingu odehrálo skvělý zápas, vytvořilo si mnoho šancí, ale výhru nakonec nevydřelo…
Je fakt, že jsme hráli dobře, mužstvo pracovalo skvěle, přestože jsme věděli, že bude velmi těžké střetnutí, především pokud nedáme brzo gól, což se nám nepovedlo. Brankář Racingu Toño byl vynikající a v některých zápasech to tam prostě nespadne a v některých to tam zas padá až příliš.

Perea po zápase říkal, že si nepamatuje zápasy, kdy by si Atlético vypracovalo tolik gólovek…
Pravdou je, že zápas byl neskutečný. Zkusili jsme všechno možné a všichni to viděli, ale balon prostě do brány nechtěl.Toño byl dobrý, ale nám prostě nepřála štěstěna, nastřelili jsme taky dvakrát tyč.

Už šest zápasů v řadě jste nedostal gól…
Jsem za to rád, je super, že jsem už šest zápasů nedostal gól, ale po pravdě řečeno, proti Racingu jsem moc práce neměl. Byla tam jen jedna pozemní střela a asi tři nebo čtyři centry, které jsem sebral ze vzduchu.

Obrana vám asi věří…
Je to práce celého týmu, jsme dobře organizovaní ve všech liniích, obranná hra prostupuje přes záložníky až k útočníkům a všichni tvrdě pracují. Musíme v tom nadále pokračovat, protože to víceméně garantuje alespoň jeden bod. Doufám ale, že se nebude opakovat, že zahrajeme tak dobře a nedáme přitom gól.

Ovlivní to atmosféru v týmu?
Odjížděli jsme trochu zklamaní, protože jsme odehráli skvělý zápas a jediné, co tomu chybělo, byl gól.

Atlético teď bude čelit další výzvě – v Evropské lize se utká s Laziem, které je třetí v Serii A
Tým ví, že to bude jeden z nejtěžších zápasů, které před námi leží. Lazio patří k největším týmům v Itálii. Musíme do Říma jet s cílem nedostat branku jako doposud. Pokud se nám to povede, výsledek 0:0 nebo 0:1 do odvety na Calderónu by pro nás byl velmi výhodný.

Komentáře (6)
  1. kolik je rekord španělské ligy ? :D

  2. viac by ma potesila v santanderi vyhra s inkasovanym golom >:o


Komentáře

No trackbacks yet.