Atlético Madrid CZ/SK

Courtois: Chci zde zůstat i tři nebo čtyři roky

26/07/2011 17:12 // Andres // 412 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Minulý týden se k týmu připojila prozatím poslední Manzanova posila, Thibaut Courtois. Dnes se dočkal i oficiálního představení na stadionu Vicente Calderóna. Do VIP místnosti jej doprovodila legenda v brance Atlética, Pepe Navarro a Clemente Villaverde.

Courtois, který je v Atléticu prozatím na ročním hostování s možným prodloužením, se ukázal jako velmi ambiciózní mladík. Nebojí se srovnat se s hvězdami jako je Van der Sar nebo Casillas. Jeho silnými stránkami jsou podle něj jeho reflexy a situace jeden na jednoho.

Madrid je báječné město a mám podporu od týmu. Během tréninků se cítím velmi příjemně. Přišel jsem do velkého klubu a musím tvrdě pracovat, abych získal důvěru trenéra,“ řekl bez jednoho centimetru dvoumetrový brankář.

Když byl tázán na konkurenci v podobě Joela Asenja, odpověděl s respektem: „Jsou tu dva skvělí gólmani a to je pro klub velikosti Atlética důležité. Já se budu snažit podat co nejlepší výkony, abych mohl hájit branku, ale vím, že s Joelem a Asenjem to nebude jednoduché.“

Courtois, který minulý rok zářil v bráně Genku, se také vyjádřil k cílům klubu v další sezóně: „Atlético Madrid musí příští rok skončit mezi prvními čtyřmi. Jsem velmi šťastný, že jsem se dostal do tohoto týmu a budu se snažit ze sebe vydat to nejlepší, abych prokázal svou hodnotu a zůstal tu i tři nebo čtyři roky.

Na stadion se vejde 55 tisíc lidí, ale tlak na mé výkony nepůsobí. Naopak mě nutí hrát líp,“ dodal 19letý Belgičan.

Více fotek z prezentace

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.