Atlético Madrid CZ/SK

Correa zůstává v Atléticu. Bez místa na soupisce.

31/01/2015 17:51 // Andres // 642 zobrazení

Correa dlouhou dobu trénoval individuálněV tichosti včera ve Španělsku skončilo zimní přestupové období. Atlético Madrid patřilo v rámci La Ligy k těm aktivnějším, když svůj tým doplnilo o navrátilce Torrese a v záloze vyměnilo Cristiana Rodrígueze za zkušeného Caniho. Ten možná nejočekávanější přestup, jehož cílem bylo najít místo pro novou posilu Ángela Correu, však nepřišel.

Zatímco Ángel Correa září na Mistrovství Jižní Ameriky do 20 let, kde si připsal už 3 branky a na několik dalších přihrál, v Madridu se jednalo o jeho jarním působišti. Vzhledem k naplnění kvóty hráčů bez občanství některého ze států Evropské unie na šikovného Argentince totiž nezbývá místo na soupisce.

Tři místa vymezená pro tyto cizince okupují Miranda, Giménez a Raúl Jiménez, což mohlo změnit jedině hostování posledně jmenovaného anebo udělení španělského občanství Mirandovi. Ten o něj zažádal již v létě, ve Španělsku je však tento proces velmi zdlouhavý. Nejžhavěji ze všech možností vypadalo Correovo hostování v oblíbené destinaci odložených Atlétů, tedy v Rayu Vallecanu, z toho ale nakonec sešlo.

PROFIL: Ángel Correa
Ángel Correa. 

Ačkoliv stále ještě 19letý hráč nemá žádnou možnost, jak si v dresu Atlética Madrid připsat na jaře soutěžní start, konečným rozhodnutím bylo, že pro hráče bude nejlepší pokračovat v aklimatizaci v zařízeních Los Colchoneros, kde bude nasávat filosofii Diega Simeoneho, aby byl plně připravený na nadcházející sezónu. Druhým důvodem je, že jakémukoliv týmu by byl dostupný jen maximálně tři měsíce, v dubnu se totiž opět připojí k argentinské reprezentaci do 20 let, která plánuje soustředění před Mistrovstvím světa této věkové kategorie.

Correa se teprve nedávno připojil k tréninku s týmem. Na vině byla srdeční vada, která byla odhalena při přestupové zdravotní prohlídce. Následná operace zdržela celý dlouho dohodnutý přestup, který byl nakonec oficializován až v prosinci.

Komentáře (3)
  1. Hm, podle mě docela chyba podle mě. Mnohem víc by mu prospělo hraní. A úplně nejlepší by bylo poslat hostovat RJ a Correu zkusit u nás.

  2. jezisi, tak to je picovina *FACEPALM* i kdyz chapu, ze rayo treba po nem tolik neslo, kdyz za chvili zase odfrci do tramtarie…


Komentáře

No trackbacks yet.