Córdoba CF – Atlético Madrid 0:2

03/04/2015 16:07 // Mindrot // 301 zobrazení
Oslava Saúlovho gólu na 2:0

Atléti bez väčších problémov zvíťazili na pôde poslednej Córdoby a pokračujú v boji o tretiu priečku, zaručujúcu priamy postup do budúcoročnej Ligy majstrov. Rozdiel medzi posledným a štvrtým tímom Primery bol v zápase markantný, Colchoneros tento súboj zvládli popravde na pol plynu. O víťazstve rozhodli už v prvom dejstve, hneď v úvode využil obrovskú chybu domácich Griezmann, pár minút pred zmenou strán potrestal ďalšie zaváhanie navrátilec Saúl. Po dvoch mesiacoch bodových suchôt sa tak Cholovým zverencom konečne podarilo opäť naplno bodovať aj na trávniku súpera.

Opatrné úvodné minúty priniesli nesmelú snahu domácich o nájdenie cesty k Oblakovej bráne, Córdoba pôsobila aktívnejšie, obrana Colchoneros však ostávala pozorná. Smerom dopredu sa hostia nikam nehnali, aj tak však hneď v piatej minúte dokázali skórovať – Griezmann vystihol chybnú domácu rozohrávku a krásne spoza obrancu z hranice veľkého vápna strelou k tyči nedal Juanovi Carlosovi najmenšiu šancu. A podobný obraz hry pokračoval naďalej, po štandardke sa dostala lopta znenazdajky ku Griezmannovi, ten presne našiel centrom Godína, uruguajský stopér hlavičkoval v jasnej pozícii len do náruče domáceho gólmana. Nič z toho nezmenilo sympatickú snahu domácich, každú podarenejšiu akciu však zaklincovali nepresnosťou, hlavne preto bol Oblak úplne bez práce.

V 19. minúte prišiel drzý pokus Griezmanna takmer z autovej čiary a Juan Carlos mohol byť rád, že z toho vyviazol len s rohovým kopom v prospech hostí. Córdoba ukazovala, prečo je na poslednom mieste, smerom dopredu boli domáci zúfalo bezzubí a vzadu kopili jednu nepochopiteľnú chybu za druhou, v 27. minúte hasil Juan Carlos na poslednú chvíľu nepríjemnú malú domov pred dobiedzajúcim Griezmannom. Atléti sa aj tak nikam nehnali a diváci na El Arcángel mohli zaspať nudou, tú rozptýlil aspoň trochu v 32. minúte strieľajúci Koke po priťuknutí Mandžukića, loptu poslal vedľa domácej brány. O sedem minút neskôr to však vyšlo navrátilcovi Saúlovi – po dlhočiznom Gámezovom oute predĺžil Giménez za seba a Saulito hlavou ponad bezmocného Juana Carlosa zvýšil vedenie Atlética na dvojgólové. Atléti celkom profesorským spôsobom doviedli prvé dejstvo do pohodlného dvojgólového vedenia, obrana vedená skvelou dvojicou Godín – Giménez vyriešila všetky situácie tak, že Jan Oblak bol absolútne bez práce, na opačnej strane urobili hostia v obrane viacero chýb, z ktorých dve boli potrestané.

Cez prestávku siahli obaja kouči k striedaniam, Cholo nahradil Tiaga Mariom. Na priebeh hry to však nemalo valný dopad, akurát domáca defenzíva si v 51. minúte opäť nevedela poradiť s dlhým Gámezovým vhadzovaním, tentokrát to Atléti nepotrestali. Na opačnej strane o pár okamihov neskôr si Jan Oblak po dlhom čase siahol na loptu, keď zneškodnil nebezpečný center domácich. V 54. minúte vyviedol Juanfran obrovskú chybu pri pokuse o odkop, Ghilasa v zakončení vymazal Gámez. Domáca sympatická snaha pokračovala naďalej, miesila sa však s mizériou a tej druhej substancie popravde bolo viac. V 60. minúte konečne preveril svoje schopnosti aj Jan Oblak, keď kryl nebezpečnú strelu Bebého z hranice veľkého vápna. O minútu neskôr sa z trávnika porúčal nevýrazný Mario Mandžukić, do hry sa dostal Fernando Torres. Posledné striedanie prišlo v 70. minúte, opäť skvelého Griezmanna nahradil Arda Turan.

Domáci konečne pohrozili v 77. minúte, najprv Fede Cartabia potiahol po pravej strane a zacentroval na Gunina, jeho hlavičku Oblak dokázal zneškodniť, lopta sa však dostala k Bebému, ktorý z veľkej diaľky vypálil a jeho tvrdý projektil zastavilo až brvno brány hostí. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, po opakovanom rohu hlavičkoval Godín k tyči, Juan Carlos dokázal zasiahnuť, nie však proti dorážke Maria Suáreza – toho však rozhodcovia vystavili do neexistujúceho ofsajdu. Päť minút pred koncom boli diváci svedkami ďalšieho pekného momentu, po domácej štandardke hlavičkoval presne k zadnej tyči Crespo, Oblak však vytiahol neuveriteľný zákrok a udržal čistý štít. Nezdarom skončila aj Ghilasova hlavička v druhej nastavenej minúte, keď mierila nad a Atléti si po dvoch mesiacoch pripísali vôbec prvé víťazstvo na trávniku súpera, odpútali sa od Sevilly, ktorá sa výhrou nad Athleticom dostala pred týmto zápasom na dostrel jediného bodu a vyvinuli tlak na Valenciu, ktorú čaká ťažký zápas s Villarrealom.

Klik pre zväčšenie

Griezmann si práve proti Córdobe otvoril svoj ligový strelecký účet vo farbách Atlética.

Reprezentačnú pauzu máme za sebou a na španielskych trávnikoch sa opäť bude cez víkend lopta pohybovať v rytme domácej Primera División. Atlétov čaká zápas u poslednej Córdoby a cieľ je jednoznačný, po dvoch mesiacoch suchôt opäť naplno bodovať na trávniku súpera a pokračovať v tvrdom súboji s Valenciou o tretie miesto. Na jeseň sa doma Colchoneros s Andalúzanmi poriadne vytrápili, avšak len vlastným pričinením, kedy súperovi dovolili zdramatizovať jasný zápas.

Do Córdoby cestovalo 18 hráčov, Cholovi bude chýbať suspendovaný Miranda a zranení Raúl García a Miguel Ángel Moyà. Vírus FIFA úradoval v prípade Raúla Jiméneza, ktorý bude taktiež mimo s vyvrtnutým pravým členkom, aj tak však možno hovoriť o malej obeti, keďže reprezentovalo až 12 hráčov. Naopak, od zranenia v Leverkusene sa konečne vracia Saúl, odchovanec počas týždňa naplno trénoval a nastúpi hneď od začiatku – Cholo potvrdil úvodnú zostavu už deň vopred, môžeme očakávať nasledovné: Oblak, Juanfran, Giménez, Godín, Gámez, Gabi, Tiago, Saúl, Griezmann, Koke a Mandžukić.

Na tlačovke Diego Simeone tradične poukázal na nesmiernu dôležitosť nadchádzajúceho stretnutia: „Vieme, čo to znamená, hrať vo farbách Atlética Madrid. Pred sebou máme 10 finálových zápasov v Lige a to prvé je zajtra,“ pripomenul podobné, ak nie rovnaké slová z rovnakej fázy minulej sezóny. „Musíme byť silní od samého začiatku a hrať s rovnakou intenzitou, v akej sme zvládli posledné štyri zápasy pred prestávkou,“ praje si Cholo. „V poslednom zápase proti Realu [Sociedad] podali výborný výkon a bojovali až do samého konca aj napriek tomu, že boli v oslabení,“ varoval argentínsky kouč pred odhodlaním potápajúceho sa nováčika.

A ten sa veru potápa poriadne, Córdoba čaká na akýkoľvek bodový zisk od polovice januára, kedy remizovali doma s Eibarom. Odvtedy ťahajú deväťzápasovú šnúru prehier a pochopiteľne sa krčia na samom dne tabuľky, s osembodovým mankom od bezpečnej zóny. Je jasné, že iný výsledok ako výhra nemôžu zverenci Juana Antonia Romera brať a to bez ohľadu na to, že sa im do cesty postaví úradujúci šampión. O tom, komu zo súperov z odlišných končín tabuľky sa podarí splniť svoj cieľ sa dozvieme v sobotu, 4. apríla na štadióne El Arcángel, úvodný výkop je naplánovaný na 18:00.

Nominace

Juan Carlos, Mikel Saizar; José Ángel Crespo, Edimar Fraga, Adrián Gunino, Rene Krhin; Luso Delgado, Fausto Rossi, Fede Cartabia, Fidel Chaves, Borja García, López Silva, Bruno Zuculini, Abel Gómez, Bebé Dias; Héldon Bradley, Nabil Ghilas, Florin Andone.
Jan Oblak, Bernabé Barragán; Diego Godín, Guilherme Siqueira, Jesús Gámez, Juanfran Torres, Josema Giménez, Lucas Hernández; Mario Suárez, Tiago Mendes, Koke Resurrección, Arda Turan, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez, Rubén Gracia „Cani“; Antoine Griezmann, Mario Mandžukić, Fernando Torres.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body