Copa América: Rojiblancos si rozdělili po bodu

10/07/2011 23:45 // Andres // 239 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Druhá utkání skupin Copa América byla odehrána, a tak vám opět přinášíme krátký report o výkonech hráčů Atlética.

Druhé kolo zápasů odstartoval zápas Agüerovy Argentiny proti Pereově Kolumbii. Albiceleste, pořadatelé turnaje, nastoupili do zápasu s neuspokojivou remízou z klání s Bolívií na kontě. Aby přesvědčili své fanoušky, že výsledek zahajovacího utkání byl jen nešťastnou náhodou, potřebovali nutně vyhrát. Zato Kolumbijci šli do zápasu jako lídři skupiny, a mohli si tak dovolit hrát ze zajištěné obrany a vyčkávat na brejky. I přes zdánlivě pasivní styl hry ale byli lepším týmem a za předvedenou hru si zasloužili více než jeden bod za konečnou remízu 0:0.

• Argentina

Co se týče Sergia Agüera, ten stejně jako v prvním zápase začal utkání na lavičce a nastoupil až v průběhu utkání, když vystřídal opět nevýrazného Lavezziho. Ten překvapivě znovu nastoupil v základní sestavě na úkor právě Kuna nebo třeba útočníka Realu Higuaína.

Argentinci měli během celého zápasu problém vytvořit si šance a ani 25minutový pobyt Kuna na hřišti tentokrát Argentincům ke vstřelení branky nepomohl. Jediným světlým okamžikem utkání tak pro fanoušky Atlética mohlo být, když Tevéz napálil z hranice vápna balón Agüerovi přímo do hlavy. Všichni Atléti jistě zadoufali, že se v ní mladému útočníkovi konečně rozsvítí, a že tím pádem upustí od svého úmyslu klub opustit.

Argentina tak na turnaji stále čeká na výhru a ve skupině se nachází až na trapné třetí pozici. K postupu tak budou muset Albiceleste v pondělí bezpodmínečně porazit Kostariku. Ta zvítězila nad Bolívií 2:0 a posunula se ve skupině na druhé místo.

• Kolumbie

Střední obránce Atlética Madrid Luis Perea opět odehrál v dresu Kolumbie celé utkání. S obráncem AC Milán Mariem Yepesem vytvořil neprostupnou zeď, přes kterou se Argentinci nedokázali probít. Jen kvůli neschopnosti svých útočníků při zakončování nesebrali Kolumbijci Argentincům všechny tři body. I přes remízu však Kolumbie drží první místo ve skupině a už dnes odehraje další utkání, tentokáte proti Bolívii.

• Brazílie

Ani v druhém zápase se záložník Atlética Elias neobjevil na hřišti ani na jedinou minutu a jen z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči zachraňují remízu 2:2 gólem z 89. minuty. Paraguayci vedli od 66. minuty a celkově si výhru zasloužil spíše tento outsider zápasu, Brazilci po dalším rozpačitém výkonu mohou být rádi za bod a budou mít velké problémy s postupem do vyřazovací fáze.

Na prvním místě skupiny B se po výhře 1:0 nad Ekvádorem usadila překvapivě Venezuela, Kanárci se dvěma body na kontě pak musejí právě Ekvádor porazit, pokud chtějí v soutěži pokračovat

• Uruguay

Uruguayský mazák Diego Forlán odehrál v dresu své země celý zápas proti Chile. Tentokrát však nebyl na hřišti tak aktivní jako v zápase proti Peru. Jeho výběr otevřel skóre v 53. minutě brankou Álvara Pereiry, za deset minut ale bylo srovnáno a do konce utkání už žádný další gól nepadl.

Byl to velmi vyčerpávající zápas, hrálo se nahoru-dolů,“ řekl reportérům po zápase Forlán. „Je škoda, že jsme nedokázali udržet vedení. Máme alespoň bod a neprohrát bylo důležité, ale i tak musíme v posledním zápase zvítězit.

Další hráč Atlética Madrid uruguayské národnosti, Diego Godín, měl být po zranění již plně připraven nastoupit a očekávalo se, že do zápasu s Chile zásahne, tentokrát jej však ze hry vyřadil bolavý krk.

O osudu Uruguaye se tak rozhodne v úterním utkání, kdy bude čelit výběru Mexika, které ve svém druhém zápase prohrálo s Peru 1:0. K postupu ze skupiny tak musí Mexičané proti Forlánově týmu bezpodmínečně vyhrát.