Copa América: Pereova nepřemožitelná obrana a Kunův brankostroj

14/07/2011 17:34 // Andres // 229 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Skupinová fáze turnaje Copa América byla včera zakončena střeleckým večerem, který svou dvanáctigólovou nadílkou byl rozhodně nad poměry letošního Mistrovství Jižní Ameriky a nám přinesl rozuzlení čtvrtfinálových dvojic. Co zástupci Atlética? Všech pět Rojiblancos v jihoamerických barvách stále pokračuje v turnaji.

Zlatým hřebem čtvrtfinálových utkání pak bude nepochybně střet Atléty zatracovaného Sergia Agüera a jeho Argentiny Uruguayí, kde působí jeho parťák z útoku, Diego Forlán.

• Kolumbie

Luis Perea  odehrál další utkání, v němž předvedl výkon takřka bez chybičky, když jeho Los Cafeteros porazili Bolívii 2:0. Kolumbijec, jenž ve Španělsku hájí barvy Atlética, odehrál opět celých 90 minut a byl jedním ze základních kamenů výborné obrany Kolumbie, která jako jediná na celém turnaji ještě neinkasovala ani jeden gól.

Kolumbie jako vítěz skupiny A se 7 body na kontě utká v sobotu s nejlepším týmem na třetím místě, kterým se stalo Peru

• Argentina

Sergio Agüero, který je jediným zástupcem Atlética Madrid v reprezentaci pořádající Copa América, dostal konečně důvěru hned od začátku zápasu, kterou splatil do poslední koruny.

Nejprve v utkání proti Kostarice ve 45. minutě otevřel skóre dorážkou Gagovy střely, kterou gólman Moreira vyrazil jen před sebe, 8 minut po začátku druhého poločasu jej pak ke skórování vybídl precizní přihrávkou Lionel Messi a Kun opět nedal gólmanovi šanci, když zamířil přesně k tyči. Na konečných 3:0 skóre upravil rovněž výborně hrající Di María a Argentina se mohla radovat z postupu.

Sergio Agüero umístil se třemi góly na čele tabulky střelců a trenér AlbicelesteSergio Batista, by snad musel být slepý, aby neviděl plody spolupráce s Messim a nenasadil Kuna do dalšího utkání opět v základní sestavě. Právě v něm se v noci ze soboty na neděli utká Argentina, coby druhý tým skupiny A s Uruguayci, kteří skončili ve skupině ve skupině Crovněž druzí.

• Uruguay

Zápas proti Mexiku byl pro Forlána 79. utkáním v blankytně modrém dresu, čímž vyrovnal rekord Rodolfa Rodrígueze, který měl doposud na kontě nejvíc odreprezentovaných utkání za Uruguay.

Forlán opět podal obstojný výkon. Coby útočník s tvořivějšími úkoly svou úlohu splnil. Dával přesné přihrávky, tvořil nebezpečné šance, ohrožoval branku standartkami. Jako zakončovatel však opět selhal, když před téměř prázdnou bránou nastřelil jenom tyč a další dvě vyložené šance trestuhodně spálil. Podle Opta Sports je Cachavacha, jak se Forlánovi říká, se 14 střelami nejčastěji střílejícím hráčem na turnaji. Nula gólů na kontě je však jasným důkazem, jak je to s jeho efektivitou.

I tak však jeho Uruguay nakonec vyhrála 1:0 díky gólu Álvara Pereiry, který padl právě po jednom z Forlánem zahrávaných přímých volných kopů. Uruguay tak s 5 body postupuje z druhého místa skupiny C a dalším jejím soupeřem bude Argentina.

Druhý Diego z Atlética Madrid, Godín, opět nenastoupil a není jasné, zda se bude prezentovat v utkání proti Argentině.

• Brazílie

Včera v noci jsme mohli poprvé vidět Eliase v akci, když mu dal trenér Menezes za stavu 4:2 pro Brazílii konečně šanci se předvést. V 77. minutě zápasu proti Ekvádoru vystřídal Gansa, ale posledních 13 minut se na hřišti už nic moc nestalo. Brazílie už jen kontrolovala dvoubrankový náskok, který se mohl v nastaveném čase ještě zvýšit, kdyby po asistenci Eliase Robinhovi nebyl gól pro chybně odmávaný offside neuznán.

Brazílie se s 5 body o skóre před Venezuelou stala vítězem skupiny B a ve čtvrtfinále narazí na horší z postupujících celků ze třetích míst. Tím se stala po ostudně ztraceném vedení v zápase s Venezuelou Paraguay, na kterou Brazilci narazili už ve skupinové fázi.