Copa América: Perea boduje

07/07/2011 01:27 // Andres // 277 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Minulý týden začal v Argentině turnaj Copa América, kterého se účastní i několik našich borců. Tento turnaj, který se koná každé 4 roky, pořádá Jihoamerická fotbalová konfederace (CONMEBOL) a účastní se ho všech 10 členů této konfederace plus další dva pozvané týmy, kterými jsou letos Mexico a Kostarika.

Po prvních zápasech ve skupinách se může před svými spoluhráči jediný Luis Perea pochlubit tím, že jeho tým získal 3 body. Právě Pereova Kolumbie se dnes v noci utká v prvním střetnutí druhých zápasů s Argentinou, kde Atlético reprezentuje Sergio Agüero.

• Argentina

Kun začal zahajovací utkání celého turnaje, ve kterém domácí Argentina čelila Bolívii, na lavičce, když trenér Sergio Batista přeferoval neapolského útočníka Ezequiela Lavezziho. Gól Bolívie, při kterém jim sehrálo velkou roli štěstí, zaskočil hostitele turnaje, kteří si čekali, že na ně čeká snadné vítězství.

Bolívie zdatně odolávala náporu Argentiny, který zlomil až nádherným gólem v 75. minutě Agüero, který pět minut předtím vystřídal Lavezziho. Závěrečný tlak Albiceleste Bolívie přečkala bez další újmy, a tak ke zklámání domácích diváků utkání skončilo remízou 1:1

• Kolumbie

Luis Perea odehrál celých 90 minut za favorizovanou Kolumbii, který nastoupila proti pozvané Kostarice. S obráncem Atlética to nevypadalo ve 28. minutě příliš dobře, když byl tvrdě zfaulován Randallem Brenesem, za což také hráč Kostariky okamžitě uviděl červenou kartu. S Luisem Pereou to nakonec stejně jako s konečným výsledkem pro Kolumbii dopadlo dobře (1:0) a tak se Kolumbijci ujali vedení ve skupině A.

Perea byl také tázán na další utkání: “Musíme být chytří, protože často soustředíte pozornost na Messiho, ale jsou tady i ostatní hráči. A i když si budeme na Messiho dávat obzvlášť pozor, bude ho těžké zastavit,” řekl kolumbijský obránce zase něco nového.

• Brazílie

Elias strávil celé utkání, v němž favorizovaná Brazílie zklamala hrou i výsledkem 0:0 proti Venezuele, na lavičce. Ve skupině B skončily všechny utkání zatím bez gólů, takže Brazílie je i přes remízu první v tabulce. O toto místo se však musí dělit s Bolívií, Ekvádorem a Venezuelou, kteří se zřejmě inspirovali Kirin Cupem.

• Uruguay

Jak mnozí očekávali, Diego Forlán, pasován na “nejlépe odpočinutého hráče turnaje”, hrál jako vyměněný v dresu národního týmu. Zatímco La Rubia odehrál celý zapás, Diega Godína nahradil v základní sestavě kvůli svalovému zranění Mauricio Victorino.

Diego Forlán celý zápas hýřil aktivitou, nebezpečně zahrával standartní situace a měl prsty i ve vyrovnávacím gólu Luise Suáreze ze 45. minuty. V polovině druhého poločasu měl dokonce výbornou příležitost dostat Uruguayce do vedení, když se sám ocitl před prázdnou bránou, ale mířil těsně vedle.

Vedení ve skupině C se tak ujalo Chile, které porazilo Mexiko, které na turnaj vyslalo tým oslabený o největší hvězdy, které si užívají zasloužené dovolené po vítězství v Gold Cupu, který pořádá pro změnu konfederace fotbalových svazů Severní a Střední Ameriky.