Colchoneros v domácom prostredí nezaváhali ani v desiatom zápase

14/01/2013 10:20 // Mindrot // 325 zobrazení

Simeone vytvoril z Calderónu nedobytnú pevnosťPrvú polovicu sezóny majú Colchoneros za sebou a aj desiaty domáci zápas zvládli víťazne - ako jediný tím La Ligy majú na svojom štadióne 100% úspešnosť. Víťazstvo sa zrodilo v prvom polčase, kedy sebavedome hrajúci domáci nepustili staticky pôsobiacich hostí k žiadnemu vážnejšiemu ohrozeniu Courtoisovej brány, a hoci sa šance rodili ťažko, dokázali sa dvakrát presadiť prostredníctvom Tiaga po rohovom kope a Falcaa z penalty.

Atlético začalo zostra, po necelých dvoch minútach si vybojovalo roh, ten zahral Koke na zozadu nabiehajúceho Godína, uruguajský stopér pálil z hranice šestnástky, brankár Zaragozy si s jeho strelou bez väčších problémov poradil. Päť minút na to sa predviedol Tiago, ktorý nechal svoj hrôzostrašný výkon proti Mallorce v zabudnutí a v stretnutí so Zaragozou patril medzi najlepších hráčov. Portugalec nádherným pasom poslal Falcaa do tutovky, kolumbijský sniper však s ponúknutou príležitosťou nenaložil dobre, dostal sa príliš z uhla a Roberto s jeho zakončením nemal veľa práce. Zverenci Manola Jiméneza sa spoliehali na rýchle protiútoky, prvý z nich predviedli v 9. minúte po Juanfranovej strate lopty, Postiga sa rútil do otvoreného priestoru, v domácej šestnáske to však prehnal s kľučkami a zadáci Atlética sa stihli vrátiť a zažehnať bezprostrednú hrozbu.

V prvej dvadsaťminútovke mala hra jeden a ten istý obraz, domáci sa nevedeli dostať do pokutového územia hostí, všetka ofenzívna snaha prúdila po pravej strane, ktorú obhospodarovali výborne hrajúci Diego Costa a Juanfran. Až pred uplynutím prvej polhodiny sa výraznejšie rozhýbala aj opačná strana, to Arda zapol na vyššie obrátky a okamžite to bolo na hre poznať. Skóre sa menilo v 31. minúte, Gabi zahrával rohový kop z ľavej strany, jeho prvý pokus hostia odvrátili len na ďalší roh, na druhýkrát ale center kapitána domácich k bližšej žrdi doletel presne na hlavu Tiaga a portugalský veterán zaslúžene otvoril skóre zápasu, 1:0. Štandardné situácie boli aj naďalej hrozbou pre Robertovu bránu, päť minút po úvodnom góle nasledoval ďalší roh z Gabiho dielne, tentoraz na vzdialenejšiu tyč, kde stál úplne voľný Miranda, ten však netrafil odkrytú bránu hostí. Minútu na to sa individuálne presadil Arda, keď sa prekľučkoval do šestnástky hostí a dostával sa do čistej šance, zastavil ho až Săpunaru, bolo to však nedovoleným spôsobom a rozhodca González správne ukázal na biely bod. Nariadenú penaltu nekompromisne premenil Falcao bombou do stredu brány a tribúny Calderónu sa radovali druhýkrát!

V druhom dejstve už domáci očividne spustili nohu z plynu, Zaragoza však nemala síl na to, aby s nepriaznivým stavom niečo urobila, prvá štvrťhodina druhého polčasu sa tak niesla v znamení súboja neproduktívnych domácich proti statickým hosťom. Až po hodine hry nastal ďalší vzruch, to už Jiménezovi zverenci otvorili hru, čo využil Arda, ktorému sa dostalo prebytok času aj priestoru, loptu si zrovnal na strelu, jeho pekný pokus k ľavej tyči však Roberto kryl. Minútu na to došlo k jedinej nebezpečnej situácii pred Courtoisovou bránou, roh Zaragozy síce domáci odvrátili, z druhej vlny si však nabiehal Apoño, jeho nepríjemnú tvrdú strelu však belgický mladík v domácej bráne kryl. Hostia mimo tejto strely boli pre Atlético neškodní, avšak aj snaha domácich sa končila najčastejšie v okolí šestnástky Zaragozy. V 74. minúte hostia pri stredovej čiare stratili loptu, následne Falcao pekne zakombinoval s Ardom a dostal sa až pred Roberta, vo finálnej fáze však zlyhal nepodarenou strelou vedľa.

V závere sa už len dohrávalo, hráči Zaragozy sa vzdali nádeje na zvrat v zápase, Atlético pohodlne kontrolovalo hru. Šesť minút pred koncom vznikla kuriózna situácia, Falcao otravoval Loovensa pri rozohrávke, hosťujúci bek dával pozor predovšetkým na Kolumbijca a nevšimol si, že po lopte vybehol aj Roberto. Holanďan pri snahe dať malú domov prehlavičkoval hosťujúceho brankára, na šťastie hostí lopta dopadla pár centimetrov vedľa ľavej tyče. Bodku za zápasom dal opäť Falcao, pred ktorým sa otvoril voľný priestor, El Tigre mohol postupovať sám, namiesto toho celú akciu zabrzdil, priťukol naľavo Cebollovi, ktorého center našiel Raúla Garcíu v metrovom ofsajde. 45.000 divákov na Calderóne tak videlo ďalšiu výhru svojich miláčikov, ktorá vďaka zakopnutiu Realu znamená, že Atlético sa vyhrieva na druhom mieste ligovej tabuľky už so sedembodovým náskokom. Colchoneros sa však teraz musia sústrediť na štvrtkový ťažký duel proti Betisu v boji o semifinále Copa del Rey.