Colchoneros zakončili starý rok víťazstvom nad Levante

22/12/2013 12:21 // Mindrot // 379 zobrazení
Godín strieľa vyrovnávajúci gól.

Na posledný zápas roku 2013 zažil štadión Vicente Calderóna plný dom, domáci fanúšikovia vytvorili ohromujúcu atmosféru a svojich miláčikov hnali do plných celý zápas. Všetky stretnutia pred týmto sa skončili víťazstvami hostí a zverenci Joaquína Caparrósa nedbali v trende 17. ligového kola pokračovať, čím by ako prví narušili hegemóniu Atlética na jeho domácej pôde. Popravde hostia urobili všetko správne, na Calderón prišli brániť a čakať na akúkoľvek možnosť a toto sa im dosť dlho darilo, dvakrát využili kiksy v domácej obrane, ktorá sa v sobotu veru nevyznamenala. No na tretí gól už odpoveď nenašli a Atléti sa tak minimálne do zápasu Barcelony ocitli na prvom mieste a v nedeľný podvečer budú dúfať v zázrak v podaní Getafe.

Že Levante rozhodne nebude ľahkým sústom, ukázali hneď v úvodnej minúte. Defenzíva domácich zaspala, Nikos krásne vysunul Ivanschitza a ten krížnou strelou poslal loptu do siete, určite mu však pomohol aj Courtois, ktorý bol veľmi zle postavený, za normálnych okolností by Rakúšanova strela nemala nárok. Proti Granotes je inkasovný gól ten najhorší scenár, hostia veľmi dobre vedeli, čo majú hrať, v plnom počte sa nasáčkovali pred svoju bránu, cez výborne organizovanú obranu nemali Colchoneros nárok. A na opačnej strane to škrípalo, rozohrávku domácich hráči Levante napádali v štyroch piatich hráčoch, v 9. minúte mohli udrieť druhýkrát, to Miranda zlyhal pri bránení Barrala, ten v čistej šanci stroskotal na výbornom Courtoisovom zákroku.

Atléti sa po zhruba štvrťhodine oklepali, zvýšili pohyb, dôraz v súbojoch a usilovne hľadali cestu k vyrovnávajúcemu gólu. Strela Diega Costu z 19. minúty bola ešte prislabá, ale bola to prvá lastovička. Následne domáci zamkli Granotes do vlastnej šestnástky, viac ako množstvo centrov a rohov nevyťažili. Až v 30. minúte prišiel ten správny center z kopačky Juanfrana, do ktorého sa hlavou oprel Godín a lopta skončila v ľavom hornom rohu Keylorovej brány, začínalo sa opäť od nuly. Tri minúty po vyrovnaní sa Costa predral až pred bránu, neuspel však proti vybehnutému Keylorovi Navasovi. Veľmi sľubne vyzerala akcia z 37. minúty, Villa sa vo veľkom vápne uvoľnil a strieľanou prihrávkou hľadal Diega Costu, tomu pred prázdnou bránou chýbali ku gólu milimetre. Len veľmi ťažko si domáci vytvárali šance, zahrmieť ale mohlo sčista jasna na druhej strane, Miranda opäť neustrážil Barrala, ten sa druhýkrát ocitol sám pred Courtoisom, netrafil však bránu.

Hostí táto nevyužitá šanca mohla mrzieť ešte viac hneď po zmene strán, v 47. minúte zahrával Gabi priamy kop z pravej strany, jeho center poslal volejom k bližšej tyči Diego Costa, čím poslal červenobielych do vedenia a neuveriteľných domácich fans do extázy. Atléti pokračovali v honbe za tretím gólom, hostia sa k lopte vôbec nedostávali, no šance si domáci vôbec nedokázali vytvoriť. A tak prišiel futbalový paradox, keď jedno mužstvo toľko tlačí, až inkasuje. V 57. minúte domáci zahrávali ďalší z množstva rohov, k odrazenej lopte sa dostal Pedro Ríos a pri jeho bránení úplne zlyhala dvojica Koke a Filipe. Krajný záložník hostí mal tak k dispozícii voľné pole, dostal sa až pred domácu bránu a peknou strelou k tyči vyrovnal na 2:2, Courtois bol bezmocný. Cholo reagoval dvomi striedaniami, na trávnik sa dostali Raúl García a Adrián, vôbec to však nepomohlo, Atléti sa nijako nedokázali presadiť.

Až v 76. minúte dostali domáci ideálnu príležitosť, po dlhom Filipeho nákope sa do šestnástky dral Juanfran, pri pokuse odkopnúť loptu ho kopačkou trafil Rubén a rozhodca González ukázal na biely bod. Loptu si postavil Diego Costa a tentoraz nezaváhal, svojím devätnástym gólom v sezóne opäť poslal domácich do vedenia. Hostia sa vytiahli z ulity a domácich zatlačili pred Courtoisa, zo svojej aktivity vyťažili zopár rohových kopov a hoci nebezpečenstvo viselo vo vzduchu permamentne, Atléti sa dokázali ubrániť. Navyše pri jednom z rohov zrazil kapitán hostí Juanfran García na zem Filipeho a uvidel červenú kartu. V poslednej minúte nastaveného času ešte mohli domáci výsledok prikrášliť, po rýchlej kontre vysunul Adrián Diega Costu, ten v tutovke obstrelil tak Keylora, ako aj ľavú tyč jeho brány, a tak už infarktový záver dramatického stretnutia žiadnu zmenu skóre nepriniesol, Atléti tak ostali na svojom trávniku aj naďalej stopercentní.