Colchoneros si bez problémov poradili s Athleticom

04/11/2013 09:28 // Mindrot // 387 zobrazení
Radosť domácich po prvom góle.

Zaplnený Calderón zažil ďalší príjemný večer, pri víťazstve Atlética nad Athleticom Bilbao nebolo miesta ani dôvodu na kritiku. Predzápasové nádherné choreo zafarbilo celý štadión do červenobielych farieb, atmosféra bola po celý čas elektrizujúca. Góly si podelili v skvelej forme hrajúci David Villa a Diego Costa, domáci mohli pridať aj niekoľko ďalších presných zásahov, naopak hostia svojím výkonom sklamali.

Stretnutie malo pomalý rozjazd, no po úvodnom oťukávaní sa prevzali iniciatívu do rúk Colchoneros a do konca zápasu ju už nepustili. Namiesto Ardu nastúpil v základe kritizovaný Adrián, Astúrijčan podal dobrý výkon, nabehal kilometre, poctivo bránil a mal prsty aj v otváracom góle. No najviac žiaril iný astúrijský rodák, David Villa, ktorý odohral skvelý zápas, bol takmer pri všetkom podstatnom a strieľal viac, než je u neho zvykom, prvý pokus zo 17. minúty bol práve z jeho dielne, no Gorka Iraizoz s ním nemal väčšie problémy.

Gólman hostí bol v konečnom dôsledku aj hlavnou príčinou, prečo výhra domácich nebola výraznejšia, v 19. minúte sa síce len prizeral, ako Diego Costa svoju obrovskú šancu zakončil krížnou strelou vedľa, no o sedem minút neskôr úžasným zákrokom zmaril Villovi gólovú radosť, keď tvrdej strele El Guajeho predchádzala pohľadná spolupráca Adriána s Juanfranom. Uvedená dvojica úradovala aj v 32. minúte, no tentoraz s väčším zdarom, center Juanfrana síce hostia odvrátili, no len na Villu a ten z prvej poslal domácich do zaslúženého vedenia.

Druhý zásek prišiel už o pár minút neskôr, Koke už tradične vykúzlil nádherný pas na Diega Costu, ktorý sa vrútil do šestnástky, vôbec si nerobil starosti s dvojicou brániacich protihráčov a strelou k zadnej tyči nechal vybuchnúť radosť na Calderóne druhýkrát. Prvý polčas sa skončil s neobvyklým stavom držania lopty, 60% času ju mali vo svojej moci Colchoneros, čo je pri Simeoneho Atléticu jav naozaj nevídaný. Baskovia pôsobili ospalým dojmom, ich najlepším mužom bol jednoznačne Gorka Iraizoz.

Ten si pripísal ďalšie úspešné zákroky aj po zmene strán, najprv na ňom stroskotal po peknej akcii Filipe a v 57. minúte perfektným zákrokom zneškodnil Villovu gólovú hlavičku. Následne už domáci spustilli nohu z plynu a pohodlne kontrolovali stav stretnutia, za aplauzu publika sa nechal vystriedať Adrián, na trávniku ho nahradil Raúl García. V 78. minúte videl druhú žltú kartu Erik Morán po nešetrnom zákroku na Godína a predčasne sa musel porúčať do spŕch.

Paradoxne, jedinú príležitosť si Athletic pripísal v oslabení, Muniain zakončil krásnu individuálnu akciu tvrdou strelou, ktorá sa medzi tyče Courtoisovej brány nezmestila. V samom závere mohli domáci podčiarknuť výhru ďalším gólom, Diego Costa ponúkol gól Raúlovi Garcíovi, toho však skvelo vychytal Gorka a zápas sa tak skončil 2:0. Atléti ostávajú v tabuľke druhí, stále jeden bod od Barcelony a stále päť bodov pred Realom. Calderón sa zaplní opäť v stredu, v rámci Ligy majstrov do Madridu zavíta Austria Viedeň.