Colchoneros podľahli Realu rozdielom triedy

06/02/2014 18:15 // Mindrot // 516 zobrazení
Diego Costa a Pepe pripomínali v tomto zápase siamské dvojčatá.

V prvom zápase semifinále Copa del Rey utŕžili Atléti tvrdú porážku od večného rivala vo forme jasného výsledku 3:0 pre biely balet. Postup do finále sa tak červenobielemu celku vzdialil do sféry zázrakov. Treba podotknúť, že náročný a nahustený program sa podpísal na hre Simeoneho zverencov, vzhľadom k obrazu hry možno považovať výsledok za zaslúžený, no na druhej strane si Colchoneros vyžrali aj poriadnu dávku smoly, keď dva z troch inkasovaných gólov usmernili do siete sami. Akoby si všetko svoje šťastie vyčerpali v pamätnom májovom finále, Fortuna k nim tentokrát stála otočená chrbtom.

Domáci už od úvodných minút poriadne zatlačili súpera, po bezkrvnom a nevýraznom mužstve z jesene nebolo ani chýru a Atléti si nemali šancu ani vydýchnuť. Množstvo priamych a rohových kopov obranu hostí permamentne zamestnávalo. Obecne povestne pevná defenzíva Atlética v stredu večer pôsobila veľmi nepresvedčivo, Filipe naľavo chýbal až priveľmi a nervozita vzadu sa dala priam krájať. Aj obvykle spoľahlivý Miranda sa prezentoval minelou, keď si zle vypočítal dráhu lopty pri jednom z centrov a mohlo byť zle nedobre.

Atléti sa k šanciam dostávali len veľmi sporadicky, za zmienku z prvej polky stojí Ardova hlavička po centri sprava, Casillas bol však namieste. Los Blancos sa dočkali v 16. minúte, Pepeho strelu z 25 metrov nešťastne tečoval Insúa práve vo chvíli, keď bol Courtois už v pohybe opačným smerom, Colchoneros prehrávali na radosť domácich tribún po ďalšom smoliarskom vlastenci, ktorých v tejto sezóne nazbierali už priveľa. Od úvodného gólu tempo hry rapídne upadlo. Množstvo osobných súbojov, škaredé fauly a neustále provokovanie a simulácie na oboch stranách dominovali nad futbalom.

Do druhého polčasu siahol Cholo Simeone po striedaní, Diego mal na konte už žltú kartu a na trávniku bol nahradený agresívnejším Cebollom. Atléti zaznamenali dobrú príležitosť po rohu, Godín hlavičkoval len tesne nad brvno. Real však rýchlo prevzal opraty zápasu do svojich rúk a na ihrisku jasne dominoval. Arbiter Clos Gómez mal plné ruky práce kvôli obrovskému množstvu faulov, toto kúskovanie hosťom rozhodne nepomáhalo v snahe vrátiť sa späť do zápasu. A v 57. minúte vyšla domácim bleskurýchla akcia – Di María našiel brilantnou prihrávkou Jesého v plnej rýchlosti pred Courtoisom a mladík pohodlne prestrčil loptu popod belgického gólmana, 2:0.

Hostia sa nijako nedokázali dostať späť do zápasu. Rozhodne tomu nepomohlo ani nahradenie Ardu Adriánom po hodine hry. Najväčšiu šancu mali Colchoneros v 72. minúte, opäť po rohu hlavičkoval Godín, Casillas bol už prekonaný, na bránkovej čiare však zázračne zachránil Modrić. A domáci odpovedali tretím gólom – po hlúpej Adriánovej strate lopty vypálil skvelo hrajúci Di María z diaľky, lopta bola opäť tečovaná do Courtoisovho protipohybu, tentokrát bol nešťastníkom Miranda. Do konca stretnutia stojí za zmienku ešte veľká Moratova príležitosť, domáci už ďalší klinec do červenobielej rakvy nepridali. V odvete na Calderóne bude chýbať Diego Costa kvôli ďalšiemu žltému trestu, no po výsledku 3:0 možno už len veriť na zázraky – predsa len, pamätá si niekto v poslednej dobe výsledok 4:0 alebo dokonca 5:1 proti Realu Madrid?