Atlético Madrid CZ/SK

Co týden dal… (37)

18/05/2015 00:46 // Sebyk // 709 zobrazení

Přinásíme další díl seriálu, ve kterém si shrneme nejčerstvější novinky z tábora Atlética. Co nám předposlední ligový týden přinesl? Pro fanoušky červenobílých hned několik skvělých zpráv!

Saúl prodloužil do roku 2020. Stále teprve dvacetiletá vycházející hvězdička má za sebou první ostrou sezonu v kádru Los Colchoneros a rozhodně nezklamala. V základní sestavě se sice Saúl zatím nezabydlel, ale na to má stále čas. Svými solidními výkony si klubu i přesto řekl o nový, vylepšený kontrakt, který jej Atléticu zavázal až do roku 2020. „Tvrdě jsem pracoval, abych dosáhl prodloužení smlouvy a mohl tu zůstat několik dalších let. Jsem vděčný především kouči Simeonemu, který mě tady nechal debutovat a vždy mi věřil,“ svěřil se po podpisu Saúl. „Navlékat tenhle dres je pro mě velmi důležité. Jsem tu od dvanácti let a vždy se tu ke mně chovali skvěle,“ dodal mladý Španěl. Věřme, že s fotbalem na tom bude Saúl lépe než s matematikou: naše zdroje totiž říkají, že dres Realu, kterému jej Atlético přetáhlo, navlékal ještě o rok déle. Snad si nepopletl nějaká ta čísla i ve svém novém kontraktu…

Griezmann ligovým hráčem měsíce. Francouzský útočník letos prokazuje, že jestli se vedení Atlética něco v posledních letech podařilo, pak to byl zejména jeho nákup. Griezmann v dubnu nasázel v šesti duelech osm branek a udržel červenobílé na třetím místě před dotírajícím duem Valencia – Sevilla. Jeho trefy a stejně tak jiné kousky z letošní sezony si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Koke zaječí úmysly nemá. Velkou radost musel všem fanouškům Rojiblancos nedávno udělat Koke, když prohlásil, že „v příštím roce budu na 100 % hráčem Atlética.“ Ze stolu tak smetl údajný zájem londýnské Chelsea, i zvěsti o výkupní klauzuli, kterou si měla v rámci přestupu Davida Villy zajistit konkurenční Barcelona.

Cebolla znovu bez klubu. Uruguayskému bouřlivákovi na jaře štěstí nepřeje: nejdříve si za nové působiště vybral italskou Parmu, která se topila v obrovských finančních problémech, aby se posléze vyvázal ze smlouvy a vydal do brazilského Grêmia, kde však záhy ulehl na marodku. Vzhledem k tomu, že jej zraněný sval vyřadil ze hry pro zbytek sezony, rozhodl se Cebolla ukončit kontrakt i s Grêmiem, a ušetřit tak klubu na jeho výplatě. Velmi férové gesto! Věřme, že se uruguayský sympaťák stihne dát dohromady pro nadcházející Copa Américu.

…a několik přestupových spekulací na závěr…
Atlético stále hledá posilu na levý kraj obrany, kterou by zacelilo citelnou mezeru po odchodu Filipeho. A řešením by se mohl stát – no ano – sám Filipe. Devětadvacetiletý Brazilec se v Chelsea nedokázal prosadit a ta by jej mohla v létě Atléticu se slevou vrátit. Mluví se však i o zájmu o jiného levého beka z Ostrovů, a to o jeden z objevů letošní sezony, tottenhamského Dannyho Rose.
Hledání náhrady pokračuje i na hrotu útoku, kde zeje pořádná díra pro změnu po prodeji Diega Costy. Mandžukić se i přes solidní podzim na jaře hodně trápí a jeho dny na Vicente Calderónu se jeví být sečteny. S bláznivým scénařem přišla francouzská média: prý se mezi Monakem a Atléticem schyluje k výměně Falcao – Mandžukić! Reálněji vypadá zájem červenobílých o Brazilce Jonathase, který v dresu podprůměrného Elche letos nasázel již čtrnáct branek. Argumentem pro by byl jeho herní styl, který se hodně podobá právě Costovi, proti však to, že nevlastní evropský pas.
V neposlední řadě se opět schyluje k přestupové telenovele „Nespoutaný Santi“ – Cazorla podle svých slov zatím v kontaktu s Atléticem není. Uvidíme, jaké zvraty přinesou další díly.

…a jedna perlička úplně na konec. Jeden ze zaměstnanců Chelsea před několika dny vynesl ven informaci, že londýnský tým se v lednu 2014 rozhodoval mezi koupí Salaha a Griezmanna, přičemž dohoda s oběma kluby již ležela na stole. Jak se Blues rozhodli, to netřeba zmiňovat…

Komentáře (1)

Komentáře

No trackbacks yet.