Atlético Madrid CZ/SK

Co jste možná (ne)věděli o zaměstnancích Atlética…

24/05/2012 18:59 // Sebyk // 926 zobrazení

Věděli jste, že De Gea randí s popovou hvězdou, z Forlána byl málem tenista nebo že Caminero byl podezřelý z napojení na drogové gangy? Víte, komu se přezdívá “Poslední romantik”, komu “Kanec” nebo kdo je pro své spoluhráče “Faraonem”? Chcete se dozvědět, jak získal svou přezdívku Pizzi a Kun nebo proč mají čeští fanoušci důvod chovat zášť vůči Ardovi? Přinášíme vám poslední sedmou část (šestý díl zde) seriálu, ve kterém se budete moci dočíst o několika perličkách a kuriozitách o zaměstnancích Atlética.

Germán Burgos
Stávajícímu prvnímu asistentu kouče Diega Simeone většina lidí neřekne jinak než „Mono“ – tedy „Opice“. Tuto přezdívku si bývalý brankář, který si zachytal i za Atlético nebo argentinskou reprezentaci, vysloužil svým nonšalantním stylem a ležérní elegancí. S neupravenými dlouhými vlasy, náušnicemi v uších a tetováními po celém těle Mono připomíná spíše vysloužilého rockera. A není to tak daleko od pravdy – doma v Argentině je totiž Burgos frontmanem rockové skupiny The Garb.

José Luis Caminero
Bývalý vynikající záložník je bezpochyby jedním z nejlepších hráčů, kteří kdy navlékli červenobílý dres. Ač je odchovancem Realu Madrid, za který však nikdy nenastoupil, dotáhl ke slávě právě klub od řeky Manzanares. V jízdě za legendárním Doblete z roku 1996 patřil Caminero k ústředním postavám, jako jediném hráči Atlética v historii se mu ostatně podařilo během jedné sezony získat cenu pro španělského hráče roku jak od deníku El País, tak od časopisu Don Balón.
Mimo jiné Caminero proslul i svou všestranností. Nejlépe se sice cítil na ofenzivních postech v záloze, během své kariéry v Atléticu se však mimo brankáře objevil snad na všech možných pozicích – od obrany až po hrot útoku. Jeho fotbalový génius Caminerovi dopomohl i ke krátké epizodě na stříbrném plátně. Díky své vytříbené technice se objevil ve filmu slavného režiséra Pedra Almodóvara Na dno vášně, kterak si pohrává se slavným obráncem Barcelony Miguelem Ángelem Nadalem.
Caminerova kariéra však mimo úspěchů přinesla i několik kontroverzí. Caminerova údajná aférka se ženou Diega Simeoneho prý stála za odchodem populárního Chola z Calderónu. O to překvapivější se pak jeví být, že na pozici kouče Atlética nedávno Caminero dosadil právě Simeoneho. Možná se mu stýskalo po jeho manželce. V roce 2009 byla legenda Colchoneros dokonce zatčena pro podezření z napojení na madridské drogové gangy. Pro nedostatek důkazů byl však Caminero propuštěn. V jedné z nemovitostí, které Caminero pronajímal jednomu ze svých známých sice bylo údajně nalezeno drogové doupě, sám Caminero však o tomto neměl vůbec tušení.

Quique Sánchez Flores
Bývalý kouč Atlética je ve Španělský známý tím, že je synovcem slavné zpěvačky a tanečnice flamenca Loly Flores. K tomuto se váže i jedna ze známých perel prezidenta Cereza, který v polovině neúspěšné sezony 2010/2011 prohlásil: “Quique dokončí tuto sezonu, protože to tak chci a protože je to synovec Loly Flores.“ Fotbal má Flores v genech – jeho otec je bývalý vynikající obránce Isidro Sánchez. Ani Quique se ve světě fotbalu neztratil – během své kariéry si zahrál za Valencii nebo Real Madrid, v jehož dresu získal ligový titul. Podíval se i do španělského národního týmu.

Miguel Ángel Gil Marín
Jako jedna z ústředních postav zpronevěr a daňových úniků z prostředí Atlética měl Gil Marín tak jako jeho otec nastoupit do vězení, jeho prohřešek mu však byl prominut. Věčná škoda. V ohrožení vzetí do vazby byl tehdy i stávající prezident Enrique Cerezo. Mírným paradoxem se může jevit, že v roce 2010 získal Gil Marín cenu pro nejlepšího manažera fotbalových klubů Evropy a obstál v konkurenci takových jmen jako Sandro Rosell nebo Adriano Galliani.

Gregorio Manzano
Některé z vás možná překvapí, že tento uznávaný stratég nikdy nehrál fotbal a ani se nikdy dokonce pořádně nepohyboval ve fotbalovém prostředí. Zde má ostatně kořeny i jeho přezdívka El Profesor – původně se totiž Manzano živil jako profesor psychologie.

Milinko Pantić
Pravou nohu této legendě Atlética a stávajícímu kouči rezervního týmu nadělil snad sám pánbůh. Pantić proslul zejména jako specialista na standardní situace – fanoušci červenobílých v nadsázce říkávali, že když Pantić zahrává roh, tak je to jako kdyby Atlético dostalo možnost pokutového kopu. Na jeho počest se ostatně dodnes pokládá do prostor jednoho z rohů kytice.

Diego Simeone
Argentinskému kouči nikdo neřekne jinak než Cholo – jenže kde má tato přezdívka původ? Simeonemu tak začal v mládí říkat jeho trenér Victorio Spinetto, kterému mladý středopolař svou energickou hrou s velkým nasazením připomínal ikonu argentinské Bocy Juniors – obránce Carmela Simeoneho (shoda jmen je pouze náhoda). Tomu tak začala říkat v dětství matka, neboť se jí nelíbilo jeho jméno, které komolila z Carmelo na Cholo.
Během své kariéry Simeone proslul hned několika kontroverzemi. Nejznámější z nich je asi potyčka s Davidem Beckhamem, která se odehrála v osmifinále Mistrovství světa v roce 1998. Cholo nejdříve anglického hráče tvrdě sundal, aby pak přifilmoval, kterak mu Beckham kopnutím oplácí. Idol statisíců žen i mužů pak od rozhodčího uviděl červenou kartu, která hrála klíčovou roli při postupu Argentiny dále. Zde tkví také jeden z důvodů velké rivality mezi týmy Anglie a Argentiny.
Svého času se Diego Simeone stal rekordmanem v počtu mezinárodních startů za Argentinu, když překonal legendu legend Diega Maradonu. Sám hráč se nechal slyšet, že se cítí trapně, že takto Božského Diega odsunul na druhé místo. Od Cholových časů však bývalého kapitána Atlética i Argentiny stihnuli překonat ještě Roberto Ayala a Javier Zanetti.

José María Villalón
Hlavní lékař doktorského týmu Atlética patří k nejvyhlášenějším doktorům v Madridu, proslulý je však i svou horlivou vírou k Bohu (má deset dětí) a svým členstvím ve společenství Opus Dei, které svou knihou Šifra Mistra Leonarda nechvalně proslavil americký spisovatel Dan Brown.

Komentáře (4)
  1. drogy,koks,rockova kapela,nevera,danove uniky,sprenevera,opus dei,ARG vs ENG,kytyica,flamenco,šašo cerezo :D asi najlepsia cast zo vsetkych

  2. Tak nás trénuje Cholo a Mono celkem sranda.. :-)

  3. velmi dobry clanok… clovek sa na niektorych tych story dobre zasmeje :D

  4. Tyjo dneska jsem zjistil, že tohle jsem tak odkládal, až jsem si to úplně zapomněl přečíst. Super článek……ale kde je část o Cerezovi? :D Tomu to vyjde na samostatný článek, jo? :D Tak alespoň sem propašoval jednu svou hlášku a ta je teda luxusní :D

    Jinak jak to tehdy bylo s tím GilMarem? To ani nevím, že byl odsouzený. Jak se to tak stane, že člověk má jít do vězení a nejde? :D


Komentáře

No trackbacks yet.