Atlético Madrid CZ/SK

Co jste možná (ne)věděli o hráčích Atlética…

28/09/2011 18:00 // Sebyk // 2 431 zobrazení

Věděli jste, že De Gea randí s popovou hvězdou, z Forlána byl málem tenista nebo že Caminero byl podezřelý z napojení na drogové gangy? Víte, komu se přezdívá “Poslední romantik”, komu “Kanec” nebo kdo je pro své spoluhráče “Faraonem”? Chcete se dozvědět, jak získal svou přezdívku Pizzi nebo proč mají čeští fanoušci důvod chovat zášť vůči Ardovi? Přinášíme vám první část nového seriálu, ve kterém se budete moci dočíst o několika perličkách a kuriozitách z prostředí Atlética. V prvním díle se zaměříme na brankáře…

Sergio Asenjo

Tento rodák z Palencie měl našlápnuto k tomu zařadit se po bok nejlepších brankářů světa, mnozí mu tak alespoň prorokovali. Již tři těžká prodělaná zranění kolene v pouhých 22 letech, která jej vyřadila ze hry dohromady na dobrých 18 měsíců, však jeho fotbalový vývoj velmi krutě přibrzdila.

Spousta Španělů Asenjovi neřekne jinak než “Jabato” nebo “Jabalí” – tedy “Kanec”. Jestli si tuto přezdívku Sergio vysloužil svým stylem chytání, silou ve vápně nebo snad svým vzhledem, se však naší redakci nepodařilo zjistit.

Thibaut Courtois

Pokud jste někdy žasli nad tím, jak přesnou má tento belgický brankář rozehrávku, máme pro vás vysvětlení. Svou fotbalovou kariéru totiž začínal na levé straně zálohy, odkud se přes levého beka dostal nakonec až do brány. Není divu, že jako hráč v poli musel dokonale ovládat i hru nohama…

Courtois pochází ze sportovní rodiny, kdybyste však hádali, že fotbalové, byli byste na omylu. Oba Thibautovi rodiče hráli závodně volejbal a to v nejvyšší belgické soutěži, jeho sestra Valérie to dokonce dotáhla až do volejbalového reprezentačního týmu. Je třeba říci, že je asi dobře, že Courtois nenásledoval příkladu své rodiny a rozhodl se pro fotbal…i když kdo ví – třeba dnes mohla Belgie mít o jednoho vynikajícího blokaře víc.

David De Gea

Málokdo mimo Španělsko ví, že odchovanec Atlética a nynější brankář slavného Manchesteru United randí s pohlednou zpěvačkou Edurne, která je ve své domovině považována za jednu z největších hvězd showbyznysu. Není divu, že pár De Gea – Edurne patří na Pyrenejském poloostrově k těm nejsledovanějším. Blonďatá dračice to navíc s Davidem zjevně myslí vážně – dokonce kvůli němu opustila slibně rozjetou kariéru ve Španělsku a následovala jej na deštivé Britské ostrovy.

Když už jsme u De Geova angažmá v Manchesteru, z jistého pohledu to pro něj může vypadat jako osud. Krátce poté, co v dresu Atlética nakoukl do velkého fotbalu, si totiž svými pavoučími zákroky a skvělými reflexy ve stylu gólmana Rudých ďáblů Edwina Van der Sara vysloužil přezdívku Van Der Gea. A právě jako náhradu za legendárního nizozemského brankáře jej do Manchesteru přivedl trenér Ferguson.

David De Gea je rovněž známý jako penaltový specialista – důkazem budiž jeho ligová premiéra proti Zaragoze, ve které nejdříve zavinil penaltu, aby ji následně Marku Babićovi chytil, vychytal mimo jiné i ostrostřelce Diega Milita v klání o Evropský superpohár.

Leo Franco

Pamatujete si na tohoto argentinského brankáře, který to v dresu Atlética dotáhl až do reprezentace? Proslul hlavně jako penaltový specialista – za červenobílé pochytal celkem sedm pokutových kopů, dvakrát se mu dokonce podařilo chytit dvě penalty v jednom zápase. Možná i proto mu spoluhráči říkali “El Loco” – tedy “Blázen”.

Joel Robles

Tomuto mladému odchovanci Atlética se v jednom z jeho prvních zápasů za B-tým povedl vpravdě husarský kousek. Svému týmu výrazně pomohl k výhře nad rezervou Raya Vallecana, když v zápase lapil penaltu a navíc zaznamenal branku, kterou překvapenému brankáři madridského rivala vstřelil přes celé hřiště. Který brankář se může něčím podobným pochlubit?

Abel Resino

Legendární brankář a bývalý trenér Atlética byl dlouhou dobu součástí nejen análů madridského klubu, ale i evropského fotbalu. V sezoně 1990/91 totiž vytvořil celkový rekord v neprůstřelnosti, když dokázal čisté konto udržet neuvěřitelných 1 275 minut, než jej prostřelila jiná legenda španělského fotbalu Luis Enrique. Abelovi tento evropský primát vydržel až do roku 2009, kdy jej o 36 minut překonal gólman Manchesteru United Edwin van der Sar. Resino si však nadále drží prvenství alespoň ve španělské Primeře.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.