Atlético Madrid CZ/SK

Cidoncha: Jsem nominací nadšen

23/02/2012 19:04 // Andres // 586 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Sergio Cidoncha Fernández se narodil 27. srpna 1990 v San Lorenzu na předměstí Madridu a v Atléticu kroutí už svou pátou sezónu. Dnešek je pro mladého Španěla ale něčím výjimečným, Cholo Simeone jej totiž poprvé nominoval k soutěžnímu utkání prvního týmu.

Svou kariéru za Colchoneros odstartoval Cidoncha v Juvenilu. Nyní 21letý střední záložník je jednou z klíčových postav v sestavě Milinka Pantiće. Dnes bude mít šanci odbýt si soutěžní debut v prvním týmu, za zmínku ale stojí, že v minulosti už měl možnost prezentovat se v barvách A-týmu Atlética a to v přátelském utkání ve Fuenlabradě: „Hrál jsem asi 20 minut a byla pro mě velká zkušenost. Byl to můj první kontakt s prvním týmem,“ řekl pro oficiální stránky klubu mladík.

Za tím, že se Sergio i jeho bratr Julio, který hraje Terceru za Trival Valverdas, stali fotbalisty, stojí podle svých slov jeho otec: „Můj otec chtěl být vždycky fotbalistou, ale nemohl. Vedl tak aspoň mě i mého bratra k lásce k fotbalu, a tak tu teď jsme.

Španělský záložník přiznal, že „nominace k zápasu prvního týmu byl jeho snem už od dětství.“ „Vždy jsem chtěl být v áčku a přítomnost na seznamu povolaných, o to víc pak v soutěži jako je Evropská liga, je pro mě bonus,“ přiznal záložník. „Jsem nadšený. Předtím jsem se díval na zápasy Evropské ligy v televizi a teď ho uvidím pěkně z blízka.

Cidoncha také pohovořil na téma B-týmu, kterému se po velké mizérii začalo zase dařit: „Tým zahrál v Oviedu opravdu dobře, s velkým nasazením. Navíc to bylo na obtížném stadionu, protože tam měli dlouhou šňůru bez prohry. Přijeli jsme prostě plní entuziasmu a ten jsme ukázali. A to samé proti Marinu,“ vysvětlil.

V neděli se pak může Sergio těšit na zápas proti sousedskému Alcalá, kteří sice padají blíž a blíž k sestupovému pásmu, zápas to i tak ale nebude lehký: „Viděl jsem jejich zápas proti Lugu a hráli velmi dobře. Musíme jít do zápasu na sto procent, protože tam nebude lehké vyhrát.

Komentáře (2)
  1. …a u nominace zustane :D dobre s nim vyjebali, je mi ho trochu lito…

  2. bastardi :-/ mohl si klidně zahrát ve druhém poločase, stejně už to bylo rozhodnuté…


Komentáře

No trackbacks yet.