Chudobné víťazstvo Atlética znamená postup do ďalšej fázy EL

23/11/2012 10:54 // Mindrot // 482 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, madridatleticos.com

Atlético úspešne zvládlo jeden z jesenných cieľov, a síce postup zo základnej skupiny Európskej ligy. Na štadióne Vicente Calderóna to dosiahli víťazstvom nad Hapoelom Tel Aviv najtesnejším rodielom 1:0, keď sa hneď v úvode stretnutia presadil Raúl García. Napriek mnohým ďalším príležitostiam navýšiť skóre sa už žiadna z početných šancí domácich neujala, keď v zahadzovaní šancí exceloval najmä Adrián.

Hapoelu už o nič v tomto zápase nešlo, s jedným bodom na konte nemohli hostia pomýšľať ani len na teoretickú šancu postupu. Diego Simeone ostal verný rotovaniu hráčov, príležitosť tak opäť dostali náhradníci. Tí sa zahryzli do súpera hneď od úvodu a prakticky prvú šancu pretavili na gól. V 7. minúte Adrián na pravej strane zachytil odkop hosťujúceho brankára, preštrikoval sa do pokutového územia Hapoelu, lopta sa aj vďaka podceneniu brankárom Apoulom dostala k Emremu. Postavou nevysoký turecký veterán chladnokrvne nabil nabiehajúcemu Raúlovi Garcíovi a ten celú akciu zakončil tvrdou strelou, ktorá sa od brvna odrazila za Apoulov chrbát. Ukážkové zakončenie krásnej akcie, 1:0! Prakticky vzápätí mohol odchovanec Osasuny vypracovať druhý gólový úder, pád v pokutovom území po súboji s hosťujúcim brániacim hráčom však švédsky rozhodca Martin Hansson posúdil ako nezavinený, protesty domácich boli márne.

Veľkú možnosť zdvojnásobiť vedenie mal v 19. minúte Adrián, Sílviovu ofenzívnu snahu však Astúrijčan zakončil nepodarenou strelou priamo na brankára Hapoelu. Hosťujúci celok však s úlohou outsidera a fackovacieho panáka nesúhlasil, o vzruch pred Asenjovou bránou sa postaral Maman, ktorý hlavou vo výbornej pozícii trafil len bočnú sieť. Ďalšiu krásnu akciu vypracoval záložník Ben Haim, s ľahkosťou prešiel okolo Catu Díaza i Sílvia, v poslednej chvíli ho zastavil dôrazný Pulido. Na druhej strane dvojica Raúl García a Adrián nevyzrela na Apoulu, ten sa však zapotil tesne pred prestávkou pri strele Emreho, k zblokovanej lopte sa už nedostal Diego Costa.

Po prestávke Colchoneros viditeľne ubrali z plynu a začali kopiť nepresnosti v rozohrávke, čo bolo vodou na mlyn hosťom, ktorí pridali na agresivite a vytvorili si tri šance v priebehu piatich minút, v 56. najväčšiu zlikvidoval Asenjo, ktorý nohami zabránil istému gólu po vyšachovaní celej domácej obrany. Krátko na to prišlo striedanie, Diega Costu na trávniku nahradil Koke, ktorý aj naďalej ukazuje svoju skvelú formu. Aj prítomnosť španielskeho mládežníckeho reprezentanta pomohla Atléticu vrátiť sa späť do zápasu, avšak bez gólového efektu. Strela Cebollu Rodrígueza v 70. minúte bola zblokovaná na roh, o osem minút neskôr zahodil ďalšiu šancu Adrián, keď skvelý Kokeho center hlavičkoval len nad bránu. Hneď dvojitá tutovka bola spálená v 84. minúte, Mario aj Raúl García stroskotali na Apouelovi.

Možnosť predviesť sa dostal v záverečných minútach aspoň jeden mladík, Pedro Martín mal už konečne svoj dres aj správne číslo, nemal však dostatok času výraznejšie ohroziť bránu hostí. V samom závere zápasu ešte rozhodca nereagoval na ruku hostí a odpustil im penaltu, nič však už nemohlo zmeniť fakt, že Colchoneros svoj piaty zápas v skupine Európskej ligy zvládli víťazne a s dvanástimi bodmi sú na prvom mieste. Vzhľadom na výhru Atlética v tomto zápase, na víťazstvo v skupine bude Rojiblancos stačiť v zápase v Plzni aj remíza.