Atlético Madrid CZ/SK

Cholo: Dres Atlética bych nikdy nevyměnil.

21/11/2012 16:42 // Sebyk // 915 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Populární kouč Diego Simeone se v pondělí večer objevil ve studiu rádia ABC Punto, kde se rozpovídal hned o několika zajímavých tématech – například o svém příchodu k týmu, Falcaovi nebo prodloužení svého kontraktu.

O blížícím se madridském derby na stadionu Santiaga Bernabéu…
Kolik zápasů má ligová sezona? A kolik z nich je proti Realu a Barceloně? Asi takhle – musíme vyhrát všechna utkání, která nejsou proti Realu a Barce. Musíme vyhrát hlavně ten zápas před derby (doma proti Seville, pozn.red.).

O Falcaovi…
Vždy jsem s ním měl velmi speciální vztah. Vše, čeho Falcao dosahuje, mi dělá radost, protože ho dobře znám už mnoho let. Byli jsme spolu v River Plate a on tehdy nechápal důvod mého rozhodnutí skončit, a den před mým odchodem po mě proto žádal vysvětlení. Věděl, jakým způsobem fungujeme a dnes je z něj nejlepší „devítka“ na světě.
Kdykoliv hrajeme finále, nikdy k hráčům v den utkání nemluvím. Beru to tak, že je to jejich den a kouč je tam pouze od toho, aby je doprovodil. V noci před finále Evropské ligy jsme měli s Monem (Burgosem – asistentem trenéra, pozn.red.) k hráčům proslov, s každým z nich jsme mluvili individuálně. Falcaa jsem tehdy požádal, aby mi věnoval buďto svůj dres z finále, nebo z utkání proti Villarrealu v posledním kole, protože jsem si nebyl jistý, jak ještě dlouho budeme spolupracovat.

O Barceloně…
Barça je lepší než španělský národní tým. Kdyby se potkali na jednom hřišti, španělská reprezentace by neměla nárok.

Messi versus Maradona…
Diego nám svého času nabídl něco velmi speciálního, ale Messi je na cestě k tomu být ještě lepší. Myslím si, že takový hráč jako Messi se už nikdy nenarodí.
Je samozřejmé, že Barça bez Messiho by nebylo to samé, stejně jako by nebylo Atlético bez Falcaa.

O Óliveru Torresovi…
Když jsem prvně spatřil na tréninku, viděl jsem, že je v něm něco speciálního. Germán (Burgos, pozn.red.) a já jsme se sami navzájem ptali: „Kdo je ten hráč?“ Musíme k jeho rozvoji přistupovat zodpovědně, protože jeho styl hry vyžaduje ještě hodně růstu.  Má to ale v sobě, dokáže nabídnout přesně to, co si ligový fotbal žádá. Nejsme tu od toho, abychom dávali příležitost mladým hráčům, jsme tu od toho, abychom vítězili. Óliver se nejprve musí vyhrát v Segundě B, aby se později mohl prosadit v Primeře. [„Musí být schopen postavit se Ballesterosovi,“ dodal se smíchem Mono Burgos.]

O jeho příchodu k týmu a prvním kontaktu s kabinou…
Fanoušci tehdy vítali návrat bývalého hráče, nikoliv příchod kouče. Na těch pět tisíc lidí na Calderónu ale nikdy nezapomenu.
Cítil jsem, že se se všemi hráči znám už hrozně dlouhou dobu. Promluvil jsem k hráčům a řekl jim: „Chlapi, taky jsem byl párkrát na dně.“ Chtěli se dostat z té nelichotivé série, v níž se necházeli. Když se spojí srdce a mysl, všechno je možné.
Během zápasů dávám pozor jen na dva nebo tři hráče a pokud se jim na hřišti daří, tak jsem v klidu, protože jsou to oni, kdo na hřišti vede celý tým a dokáží ostatním předat to, co od nich vyžaduji já.

O Adriánovi…
Budu na něj i nadále sázet a budu i nadále riskovat a to jen proto, aby se mu podařilo dosáhnout jeho výkonnostního stropu. Adrián je neuvěřitelný hráč, fascinuje mě, on to ví. Pořád vás něčím překvapuje a nutí vás uvědomit si, že v jakýkoliv moment dokáže rozhodnout zápas ve váš prospěch. To je důvod, proč mu tolik věřím.

O Cebollovi…
Je to on, kdo dává Calderónu to, co Calderón vyžaduje: vášeň.

O Juanfranovi…
Jsou dny, kdy dorazím na trénink dvě hodiny předem a Juanfran už je na místě a maká. Je to bojovník.

O tradičním vyměňování dresů po zápase…
Jako hráč jsem svůj dres Atlética nikdy nevyměnil. Můj soupeř by mi musel nabídnout aspoň dva, protože ten můj je cennější než ten jeho.

O možnosti prodloužení smlouvy…
Chci vítězit a jsem na místě, na kterém chci být.

Komentáře (3)
  1. *POCTA**POCTA**POCTA**POCTA**POCTA* čo sa dá k tomu (k NEMU) ešte dodať?

  2. ja k nemu fakt nemam slov. legenda legend, buh bohu. strasne bych ho chtel nekdy potkat a potrast mu rukou *POCTA*
    jeho slova leccos vysvetlujou, napriklad nasazovani gabiho a adriana na ukor ostatnich O:-)

  3. legenda…nemam slov,co odpoved to skvela reakcia na to aky to je futbalovy fanatik a „atlet“ *YES*


Komentáře

No trackbacks yet.