Atlético Madrid CZ/SK

Cerezo plánuje odejít z Atlética

01/08/2011 13:52 // Sebyk // 576 zobrazení // zdroj: elconfidential.com

Poslední generální schůze vedení Atlética Madrid přinesla velkou reorganizaci. Sice se nejednalo o přímé personální změny, ale určité přerozdělení pravomocí proběhlo. Největším poraženým této přestavby byl bezpochyby prezident Enrique Cerezo, proti kterému se spikli ostatní největší akcionáři v podobě rodiny Gilů Fernanda Garcíi AbásolaCerezova nová role v klubu je spíše reprezentativního charakteru – prezident totiž ztratil většinu svých předchozích pravomocí, mimo jiné se “vzdal” možnosti vyjadřovat se k jakýmkoli sportovním záležitostem. Toto právo nově připadlo výhradně sportovnímu řediteli Caminerovi a trenéru Manzanovi.

Samotnému Cerezovi se jeho nová role příliš nezamlouvá a podle všeho plánuje z klubu jako jeho druhý největší akcionář odejít: “Pokud někdo přijde s penězmi a bude chtít vykoupit mé akcie, bude vše hotovo.” V tomto se však zároveň skrývá úskalí celé operace – za stávající situace není k dispozici nikdo, kdo by chtěl do Atlética investovat a ani stávající akcionáři neplánují zvýšit svůj podíl v klubu. Zatím největším zájemcem je údajně bývalý ředitel anglických velkoklubů Manchesteru United Chelsea Peter Kenyon, který je mimo jiné také dobrým přítelem nám dobře známého super-agenta Jorge Mendese a člen jeho “fotbalové mafie”.

Za stávajícího rozdělení akcií v klubu drží většinu Miguel Ángel Gil Marín (55 %), druhým v pořadí je právě Enrique Cerezo (22%), 7 % akcií mají ve vlastnictví další členové Gilovy rodiny a čtvrtým největším akcionářem je se 6 % zmíněný Fernando García Abásolo. Zbylých 10 % akcií je rozděleno mezi množství minoritních akcionářů. Za svůj téměř čtvrtinový podíl v klubu Enrique Cerezo požaduje částku kolem 50 milionů euro. Vzhledem k tomu, že Cerezovi se jeho stávající role a pravomoce v klubu vůbec nezamlouvají, je jeho odchod po téměř deseti letech v čelních funkcích Atlética více než pravděpodobný.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.