Atlético Madrid CZ/SK

Cerezo: Atlético si nikdy nedělalo nepřátele

26/10/2011 22:46 // Andres // 898 zobrazení // zdroj: as.com

Deník AS nedávno provedl mezi fanoušky na španělských stadionech průzkum ohledně popularity klubů. K němu se v průzkumu vyjádřil prezident Atlética Madrid Enrique Cerezo. Ten věří, že klub je mezi Španěly populární a že mezi Los Colchoneros na jedné straně a sousedy z Madridu a kluby jako Valencia a Sevilla, které bojují o stejné příčky, na straně druhé je normální rivalita, žádná nenávist.

Atlético Madrid dopadlo v průzkumu následovně:

3. nejoblíbenější klub ve Španělsku. 8% dotázaných fanoušků označilo Atlético za svůj neoblíbenější klub, 4% za svůj druhý nejoblíbenější a 6% za svůj třetí nejoblíbenější, což dává celkem 18%.

4. nejneoblíbenější klub těsně za Sevillou. Jen 3% fanoušků označilo Atlético za svůj nejmíň oblíbený klub, 18% pak Los Colchoneros považuje za svůj druhý nejneoblíbenější klub a 8% za třetí nejneoblíbenější. Celkový podíl: 29%

Když porovnáme oblíbenost a neoblíbenost Atlética mezi španělskými fanoušky, vyjde z toho vcelku špatně. Rozdíl mezi oblíbeností a neoblíbeností dosahuje -9 % a s tímto číslem se Colchoneros řadí na třetí místo od konce. Je třeba však dodat, že záporný výsledek činí především velká neoblíbenost mezi fanoušky Realu, kterých je ve Španělsku druhý největší počet a tudíž jejich hlasy měly velký vliv na celkový obraz ankety.

Atlético se na prvních třech příčkách oblíbenosti objevuje u Barcelony, Getafe, Málagy, Racingu, Raya, Sportingu a Zaragozy. Na opačných pozicích je u baskického Athleticu a Realu Sociedad, madridského Realu a trochu překvapivě Raya a v neposlední řadě také u Espanyolu a Levante.

Jak moc myslíte, že fanoušci ostatních týmů fandí Atléticu? Myslíte, že je to klub, který v ostatních vzbuzuje sympatie, nebo naopak moc na lidi nepůsobí?

Věřím, že Atlético je milovaný klub, který si nikdy nevytvářel nepřátele. Kromě rivality, která tu s některými kluby je, jsou naše vztahy s ostatními kluby velmi dobré.

Docela často cestujete s Atléticem na ostatní stadiony po celé zemi. Všiml jste si na těchto cestách, že by madridský klub generoval nějakou větší neoblíbenost? Vyjadřují ostatní fanoušci nějaký vztah k vašemu klubu?

Určitě se ukazuje, že náš klub je oblíbený mezi většinou fanoušků. Je to vidět už od momentu, kdy hráči a celá delegace dorazí do hotelu, kde pobývá. Obvykle tam na naše hráče čekají fanoušci. Mnoho z nich za klubem přicestuje z různých částí Španělska. Dovolil bych si tvrdit, že Atlético má náklonnost a sympatie velké části fanoušků španělského fotbalu.

Co se týče určitých rivalských vztahů, jako například s Realem Madrid nebo Sevillou, je Atlético jejich fanoušky velmi uznáváno, je to tak?

Dle mého soudu je Atlético velmi uznáváno všemi a naopak fanoušci Atlética uznávají všechny ostatní. Když jsme vyhráli poslední trofej, tak nám všichni přáli, to beru jako velmi pozitivní věc a myslím, že Atlético obvykle vyvolává pozitivní dojmy. Například ve finále Copy dvě sezóny zpět v Barceloně, více než 50 000 fanoušků tleskalo našemu týmu přes půl hodiny a ani slovo, ani gesto nešlo proti Seville. Všichni ten den viděli velikost fanoušků Atlética.

Nynější vedení, Vy a Gil Marín, rovněž vysílá pozitivní vlny. Pryč jsou doby plamenných válek mezi jednotlivými manažery klubů. Zlepšuje vaše pozitivní rozpoložení vztahy s kluby?

Jak říkám já, sportu by mělo vládnout sportovní chování. Člověk by měl konat dobro, dělat druhé lidi šťastnými. Můžete být dobrý nebo špatný, ale chovejte se sportovně. Atlético je klub, který na rtech ostatních mohl ulpět jen v pozitivním slova smyslu. Když skončí zápas, tak nikdy nehovořím rád o rozhodčích nebo jiných delikátních záležitostech, které by mohly vzbuzovat kontroverzi.

Fanoušci Atlética Madrid mají velice rádi Rayo Vallecano a naopak nemají v oblibě Real Madrid, s jedním sousedským klubem vychází velmi dobře, druhý zato nemohou vidět ani na obrázku…

Rayo je taktéž jedním z klubů, které vychází se všemi velmi dobře, a mezi námi a Realem tu byla vždy obrovská rivalita, ale všechno v hranicích normality, korektnosti a legality. Jsou to naši sousedi, takže je pokaždé chceme porazit, nic víc.

Kromě Realu ještě dva kluby se s Atléticem Madrid moc nemají rádi – Sevilla a Valencia…

Je to sportovní záležitost, s těmito dvěma bojujeme po sezóny o stejné příčky a odtud ta rivalita.

Špatnou zprávou je, že mezi fanoušky jsou i takové menší skupiny, které mohou vše pokazit, jako tomu bylo v zápase se Sevillou, jedním z klubů, kterému Atlético příliš nefandí…

Každý klub má své tvrdé jádro, některý větší, jiný zase menší. Myslím, že fanoušci Atlética vždy k ostatním chovali respekt, přesto tu může být nějaká skupina, která tak nečiní. Ale takové skupiny nesouhlasí s ničím a s nikým. Protestují proti všemu, od fotbalu až po společenské záležitosti. Já vždycky říkám, že se na fotbal musí chodit za zábavou, fandit svému týmu a snad jej vidět vyhrát, ale ne dělat problémy. Naštěstí tomu většina lidí rozumí.

 

kliknutím zvětšíte

Komentáře (4)
  1. „Člověk by měl konat dobro, dělat druhé lidi šťastnými.“
    co provedli s cerezem a kdo je tenhle typek? :D

    vubec pusobi v tomhl rozhovoru az nejak moc rozumne *CRAZY*

  2. Akorát teda nevím, co máme s se Sockama, že 73% jejich fanoušků řeklo, že nemá rádo Atlético…to je strašně velké číslo…


Komentáře

No trackbacks yet.