Celta de Vigo – Atlético Madrid 0:0

19/01/2016 21:58 // Mindrot // 172 zobrazení
Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Večer v znamení intenzívneho futbalu ponúklo prvé štvrťfinále Copa del Rey medzi domácou Celtou a Atléticom. K dokonalosti však chýbalo to najdôležitejšie, teda góly, hoci treba uznať, že domáci boli najmä v prvom polčase lepším mužstvom. Simeone nasadil silnú zostavu navzdory svojim prehláseniam o rotovaní kádra, len Gámez, Savić a Augusto boli zmenami oproti obvyklej najsilnejšej zostave.

Začalo sa vo svižnom tempe a už úvodná desaťminútovka priniesla dve veľké šance, najprv Carrasco narysoval nádhernú kolmicu na Filipeho, ktorý centroval pred bránu, zakončujúceho Jacksona stihol jeden z domácich zadákov odstaviť. Tým sa aj končí výpočet všetkého, čo stihli hostia za prvý polčas vyprodukovať smerom na Rubénovu bránu, ak nerátame dva nepresné Gabiho strelecké pokusy z väčšej diaľky. Na opačnej strane predviedli krásnu kombináciu Aspas s Guidettim, proti prvému menovanému v čistej šanci výborne zasiahol vybiehajúci Moyà, Guidettiho dorážka trafila Savića.

Štvrťhodinová pasáž, plynúca od 20. minúty musela každému fanúšikovi Atlétov privodiť infarktové stavy, pretože domáci mali jasne a jednoznačne navrch. Vyplynuli z toho dve nebezpečné situácie, strelu Pabla Hernándeza dokázal Moyà bez väčších problémov skrotiť, omnoho nebezpečnejšie vyznievala akcia z 27. minúty, Orellana krásne vysunul Jonnyho do voľného priestoru v šestnástke, prízemný center pred bránu musel v klbku hráčov vyriešiť pohotovo Miguel Ángel Moyà. Atléti sa v silnej pasáži domácich sotva dostali k lopte a ohromné množstvo nebezpečných situácií neraz riešili odkopom čo najďalej. Posledných desať minút úvodného dejstva domáci tlak opadol a väčšina diania sa odohrávala medzi šestnástkami.

Hneď po zmene strán najprv vystrašil Rubéna Carrascov pretiahnutý center, pri ktorom domáci gólman zluftoval, po nasledovnom rohu hlavičkoval Savić len tesne vedľa zadnej tyče. V 48. minúte pekne strieľal z hranice šestnástky Jackson, jeho jedovatú krížnu strelu Rubén s námahou vytlačil na roh. O tri minúty neskôr hlavičkoval Godín po ďalšom rohu dobré dva metre vedľa domácej brány. Domáci odpovedali tesne pred uplynutím hodiny hry, Iaga Aspasa nedokázali hostia zastaviť a domáci kanonier tvrdo strieľal z hranice veľkého vápna, i tentoraz bol Moyà pripravený. To už sa na trávnik dostal Correa, striedajúc opäť a pomaly už tradične matného Jacksona.

Práve šikovný Argentínčan sa ocitol v ďalšej šanci v 72. minúte, keď sa po Gabiho pase dostal vnútri šestnástky k zakončeniu, nemieril však presne, podobne dopadol o tri minúty neskôr po centri z ľavej strany. Do konca stretnutia ostávalo osem minút, keď sa Celta takmer z ničoho dostala ku gólu, Guidettiho nákop odvrátil Augusto tak nešťastne, že lopta prefičala popri vybiehajúcom brankárovi hostí, našťastie sa do prázdnej brány nekotúľala príliš rýchlo a tak ju Gabi stihol pol metra pred bránkovou čiarou odpáliť do bezpečia. Hostia odpovedali Kokeho technickou strelou tesne nad, čo bol výsledok snaženia húževnatého Correu. Za domácich kontroval Pablo Hernández bombou z diaľky, aj tento pokus skončil nezdarom. Domáci sa po následnom rohu dožadovali penalty po Thomasovej ruke, Estrada Fernández len zavŕšil svoj skutočne mizerný výkon v tomto zápase ďalším nesprávnym rozhodnutím. Stretnutie tak skončilo bez gólov a šance do odvety sú tak pre oboch súperov vyrovnané.

stats_cel00

Len nedávno dokázali Atléti na Balaídos zvíťaziť, podarí sa im to opäť? Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Nahustený program Atlética pokračuje prvým štvrťfinálovým zápasom Copa del Rey, po desiatich dňoch sa opäť mužstvo červenobielych predvedie na Estadio de Balaídos vo Vigu, kde v rámci ligových zápolení dokázali Simeoneho zverenci skrotiť Berizzovu rozbehnutú Celtu a vydolovali plný bodový zisk po víťazstve 2:0. Podobný výsledok si celkom iste praje aj tentoraz každý fanúšik Atlética, proti aktuálne piatemu celku ligy to však bude opäť mimoriadne náročné.

Do Galície cestovalo 19 hráčov, okrem dlhodobo zraneného Tiaga sa stále lieči i Fernando Torres, mimo nominácie sa okrem „obvyklých“ mien Siqueira a Lucas ocitol i Saúl – v jeho prípade bola na pretrase oblička, ktorá sa ozvala po roku od zranenia, utrpeného vo vlaňajšom osemfinále Ligy majstrov proti Leverkusenu. Na dôležitý víkendový zápas so Sevillou by už mal byť odchovanec Colchoneros plne k dispozícii.

„Vieme, že vyraďovacie kolá sú vždy zložité, ťažké, najmä keď hráte proti tímom ako Celta, ktorá má veľkú ofenzívnu silu, takže šance pre oboch sú rovnaké,“ uviedol Diego Simeone na predzápasovej tlačovke. Argentínsky kouč spôsobil, že Atlético je pre každého jeden z najťažších súperov: „Všetci v tíme tvrdo pracujú na tom, ako to súperom čo najviac skomplikovať, vždy sme si za tým stáli. Dosiahli sme vysokú úroveň stability, čo je veľmi ťažké a aby sme si ju udržali aj naďalej, najdôležitejší je pre nás po všetkých stránkach zajtrajší zápas,“ zaobalil Cholo do iných slov svoje povestné „partido a partido“.

Celestes akoby po úžasnom úvode sezóny začínal dochádzať dych, prvé ligové víťazstvo v novom roku si zaknihovali až minulý víkend pri bláznivej prestrelke s posledným Levante 4:3. Zato Kráľovským pohárom prechádzajú zatiaľ Galícijci bez straty kvetinky, aj keď budú Atléti ich prvým prvoligovým súperom v tejto súťaži, v prvých dvoch kolách na nich nestačili Almería ani Cádiz. Kouč Toto Berizzo na tlačovke nevylúčil, že v bráne dostane prednosť dvojka Rubén Blanco a v útoku sa opäť objaví John Guidetti, ktorý sa v posledných zápasoch stretol s výbornou formou. Mimo hry ostáva najväčší klenot Celty Nolito a otázniky visia aj nad klubovou ikonou Hugo Mallom. Prvý zápas štvrťfinále sa odohrá v stredu 20. januára od 20:30.