Atlético Madrid CZ/SK

CD Málaga – Atlético Madrid 1:0

20/12/2015 12:52 // Sebyk & Andy Conceicao // 688 zobrazení
Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Než se rodiny ve Španělsku sejdou ke svátečnímu hodování, měla La liga na programu ještě 16. kolo. I když se ve Španělsku nadělují dárky spíše až na Tři krále, Real Madrid naděloval nevysněné dárky Rayu Vallecanu již teď. Aby si Atlético na svého úhlavního konkurenta udrželo komfortní pětibodový náskok, muselo na La Rosaledě porazit utrápenou Malagu. Kdekdo si dokonce mohl ledabyle myslet, že je to povinnost. Zasvěcení však vědí, že ač se mužstvo poctivého taktika Javi Gracii trápí jak neplodný muž, stále má pevné základy. Koneckonců Malaga má právě po Atléticu druhou nejlepší obranu soutěže na čele s jejím možná vůbec nejlepším gólmanem Kamenim. Určitě se tak nečekaly hody gólové, ostatně jak se pod utilitaristickou filosofií Diega Simeoneho nebudou očekávat asi už nikdy.

Rád bych napsal, že Atlético mohlo nastoupit v ideální sestavě. Což je však momentálně nemožné. Základní jedenáctka má nyní totiž 2 slabiny. Citelně chybí především na dlouhou dobu zraněný Tiago, jehož umnou rozvahu na míči nelze vzhledem k jeho bohatým zkušenostem jen tak lehce nahradit mládím. Leč talentovaným. Jak Saúl tak Thomas sice vykazují v poslední době solidní výkonnost, avšak pro herní strategii Atlética postrádají tolik potřebný až stoický Portugalcův klid. V souvislosti s tímto problémem se dokonce spekuluje o nové posile v osobě Augusta Fernandéze, jenž podává solidní výkony za Celtu Vigo. Tou druhou slabinou je na podzim tradičně místo druhého útočníka. Luciano Vietto se sice prezentuje zlepšenými výkony, k čemuž mu prospěla při absenci Jacksona větší Cholova důvěra a tím pádem minutáž, ale góly pravidelně nedává. A kritika na Fernanda Torrese by se mu samotnému mohla vzhledem k jeho dobré mezihře zdát neoprávněná, avšak nejen v pragmatickém pojetí Simeoneho fotbalu je oprávněná, neb nedává góly ani z těch nejjasnějších šancí. Jak praví obecný úděl forvardů – útočník by se měl v první řadě osvědčit brankami.

Circa 19 000 vášnivých diváků mohlo být se začátkem svých oblíbených Ančoviček spokojeno. Malaga se do Atlética zakousla a už v 5. minutě musel Oblak vytáhnout po Charlesovi teči Reciovy střely reflexivní zákrok. Poté se osmělili i hosté, avšak Carrasco se musel za své zakončení červenat. Červenat se musel i Griezmann, který totálně zpackal nadějně rozjetý brejk. Snad ze své podzimní neschopnosti podráždění domácí fotbalisté přenesli nervozitu i do hlediště a na Rosaledě to chvílemi opravdu zlověstně vřelo. Vzteklý forvard Charles se pouštěl do strkanic a jak to tak bývá, Simeoneho impulsivní svěřenci nezůstávali chladnými. Filipe vyfasoval žlutou kartu (příště má stopku), aby hned na to dostal hloupou žlutou i Vietto. Protivná atmosféra mohla něco předznamenat, a jak se později ukázalo, tak taky předznamenala. Přesto, i když se tím fotbal rozkouskoval, se jeden hráč nenechal vyvést z tempa. Byl jím nám dobře známý Ignacio Camacho. Bývalá naděje Atlética rozdávala nádherné pasy a nejenže jimi otevírala tolik nedostatkový prostor takticky svázané holomajzny, ale i geniálně uvolnila do největší šance poločasu opět Charlese, kterého opět (jak bývá od jara příjemným zvykem) vychytal smrtelně spolehlivý Jan Oblak. Na druhé straně střílel z přímého kopu docela pěkně Carrasco, nedonutil však Kameniho k tomu nejlepšímu čeho je domácí černá kočka schopna. Los Colchoneros dávali míč pozdě od nohy a první poločas tak skončil s nezhmotněnou touhou po vedení v těžkém zápase, které by pravděpodobně znamenalo minimálně bod.

Druhý poločas začali oba protivníci hrozbou z křídelních prostor. Pokaždé ale chyběl důraz v pokutovém území. Atlético nemělo převahu ve středu pole a co horšího – postupem času ho začalo úplně vyklízet. Gabi jakoby tam nebyl. A on tam opravdu za chvíli nebyl. Po dvou rychlých žlutých se s důstojností sobě vlastní pakoval ze hřiště. Vyrovnaně, skoro jak kdyby se nic nestalo. Hosté začali být paradoxně lepší. Pod tlakem a dojmem větší individuální zodpovědnosti při hře v deseti zpřesnili kombinaci a nastupivší Fernando Torres se dokonce blýskl nádhernou samostatnou akcí, která skoro ani do tohoto škaredého zápasu nepatřila. Kameni bohužel jeho signalizovanou střelu placírkou hbitě zneškodnil. Malaga zažila podobný zápas už v zahajovacím mači sezóny, kdy nedokázala prolomit hradby o jednoho strážce oslabené Sevilly. Invence jim chyběla už tenkrát a chyběla jim i dnes. Vypadalo to jako dejavu. Bohužel své dejavu zažívá zápas co zápas i svatý El Nino Torres. Po krásné přímočaré akci Koke, Griezmann se hnal k posvátné stovce ligových gólů, stínován jediným protivníkem, zasekávačkou však nezvolil správné řešení a byl z toho jen roh. Mám pocit, že i kdyby svého obránce oklamal, tak by tento dříve noblesní titanic stejně ztroskotal na ledovci jménem Kameni. Ač se zdála býti v impotentním údělu Torrese i Malagy jakási zřejmá spojitost, a ona tam i byla (Malaga nastřílela smutných 9 branek v 15 zápasech), přeci jen je nakonec mezi nimi rozdíl. Malaga ten jeden tak toužený gól vstřelila. Vypadalo to zdánlivě neškodně jako obléhání Jericha. A pokud uvěříme v rčení do třetice všeho dobrého, tak v tom byla i nevyhnutelnost. Charles se po Amrabatově měkkém centru ocitl potřetí v zápase v potenciálně gólové pozici a tentokrát měl štěstí. Míč napálil z voleje a za přispění tečujícího Juanfrana rozjásal ke svým nadějím pomalu cynickou atmosféru Rosaledy. Hotovo, konec. Před třemi králi hraje Atlético s Rayem Vallecano a Levante. Principem křesťanských svátků prý není konzum, ale nadělování chudým. Komu jinému tak než Rayu a Levante? Prolomí Torres své prokletí?

Málaga CF–Atlético Madrid

20.12.2015 20:30 16. kolo La Ligy

1 - 0


Sestavy

Kameni Oblak
Rosales, Albentosa, Weligton, Miguel Torres Juanfran, Giménez, Godín, Filipe
Amrabat, Recio, Camacho, Juan Carlos Gabi
Cop, Charles Griezmann, Koke, Saúl, Carrasco
Vietto

Střídání

70. Duda ↑↓ Cop 46. Torres ↑↓ Vietto
79. Santa Cruz ↑↓ Miguel Torres 64. Thomas ↑↓ Carrasco
90. Juanpi ↑↓ Amrabat

Góly

86. Charles (Amrabat)

Karty

45. Albentosa 20. Filipe
45. Charles 21. Vietto
74. Rosales 45. Carrasco
51. Gabi
56. Gabi (ČK)
83. Thomas

stats_mal4

Griezmann loni dvěma brankami zařídil na Rosaledě remízu 2:2.

Griezmann loni dvěma brankami zařídil na Rosaledě remízu 2:2.

Atlético čeká zápas na půdě Málagy, kde se mu v posledních letech zrovna dvakrát nedaří. Vzhledem k tomu, že Barcelona odjela na klubové mistrovství světa a svůj zápas 16. kola odehraje později, se však Atlético v případě bodového zisku může posunout na první příčku tabulky La Ligy. Výkop je na programu dnes ve 20:30.

Málagu letos zdobí zejména kvalitní obrana, v posledních sedmi domácích zápasech inkasovala pouze pět branek a překonat její obranný val může být pro v poslední době střelecky neefektivní Atlético pořádný oříšek. Po hrubě nepovedeném startu do sezony navíc výkony Andalusanů začínají nabírat na kvalitě a pět bodů z posledních třech utkání přispělo k posunu z posledního místa mimo sestupové příčky. Téměř polovinu z letošních devíti vstřelených branek Málaga nastřílela právě v posledních třech utkáních, i přesto však zůstává týmem se suverénně nejhorší ofenzivou v soutěži. Velkou vzpruhou byl pro Sardinky návrat kapitána Ignacia Camacha, odchovance a bývalého velkého talentu Atlética.

Diego Simeone bude klasicky spoléhat zejména na Antoina Griezmanna, který svými výkony letos opět táhne Atlético a jehož dva góly loni přispěly k remíze 2:2. Na marodce naopak i nadále zůstává Jackson Martínez, jehož návrat se dá čekat až na začátku ledna. Griezmannovým parťákem v ofenzívě by tak měl být opět Luciano Vietto, jehož výkony v posledních týdnech ukazují vzestupnou tendenci. Dlouhodobě zraněného Tiaga znovu zastoupí Saúl Ñíguez, Simeone však není se svými variantami na pozici středního záložníka spokojen a velmi blízko je příchod Augusta Fernándeze z Celty Vigo, který by měl Atlético přijít na šest milionů euro. Otázkou je, do jaké míry červenobílí dalšího hráče do středu zálohy potřebují – vždyť k dvojici obřích talentů Saúlovi a Thomasovi za dva týdny přibude Matías Kranevitter, jemuž se prorokuje neméně zářivá budoucnost.

Nominace

Carlos Kameni, Guillermo Ochoa; Raúl Albentosa, Weligton, Roberto Rosales, Egor Filipenko, Miguel Torres; Recio, Juankar, Ignacio Camacho, Duda, Anor Juanpi, Pablo Fornals, Parra Javier Ontiveros; Charles, Nordin Amrabat, Duje Cop, Roque Santa Cruz.
Miguel Ángel Moyà, Jan Oblak; Diego Godín, Filipe Luís, Stefan Savić, Jesús Gámez, Juanfran Torres, Josema Giménez; Koke Resurrección, Óliver Torres, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez, Yannick Ferreira Carrasco, Thomas Teye Partey; Antoine Griezmann, Fernando Torres, Ángel Correa, Luciano Vietto.
Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.