Atlético Madrid CZ/SK

Cata Díaz: Nabídka Atlética přišla v pravou chvíli mé kariéry

02/07/2012 14:18 // Sebyk // 820 zobrazení // zdroj: as.com

Nová akvizice Atlética Cata Díaz má za sebou první delší rozhovor, ve kterém promluvila o svých spoluhráčích z obrany, o kouči Simeonem nebo o tom, s jakými cíli do Atlética přichází. „Nabídka Atlética přišla v pravou chvíli mé kariéry,“ začal celé interview argentinský stoper. „Když jde o tým jako Atlético, neváháte ani vteřinu. Jsem z přestupu velmi šťastný a přicházím s velkým odhodláním. Chci se co nejdříve předvést na hřišti, protože ve fotbale za vás hovoří výkony, ne slova. Doufám, že nás čeká skvělý rok,“ pokračoval Cata.

„Atlético je klub, který má každoročně vysoké cíle. Neříkám, že Getafe nikoliv, ale Atlético je zkrátka klub většího významu. Doufám, že svým příchodem týmu něco přinesu a přispěji věcmi, kterými přispět mohu. Oblékat dres Atlética bude velká pocta,“ prohlásil hráč s vizáží trestance. Cata také přiznal, že měl možnost namísto Atlética zamířit do Sevilly: „Jednání se Sevillou se táhla a kluby se nemohly dohodnout, kdežto Atlético přišlo s konkrétní nabídkou a jednalo velmi rychle. Jsem velmi rád, že to vše nakonec dopadlo,“ nechal se Cata slyšet.

Řeč přišla samozřejmě i na fanoušky. „Vím, že příznivci Atlética toho od svých hráčů vyžadují hodně. Na každý top tým je velký tlak, fanoušci očekávají buďto výhru, nebo výhru. Já jsem připraven odevzdat vše, co budu moci. Doufám, že fanoušci uvidí mou práci a budou si jí cenit. Každopádně se však budou počítat hlavně výsledky,“ řekla nová posila Rojiblancos. „Od neděle do neděle budu tvrdě makat, jak na hřišti, tak i na trénincích. Chci dělat věci co nejlépe. Přišel jsem sem s velkým odhodláním, v každém zápase ze sebe chci vydat maximum,“ slíbil Cata fanouškům.

„S koučem jsem ještě nemluvil, ale určitě budeme mít mnoho příležitosí promluvit si na tréninku. O jeho kvalitách není pochyb. Jsem nadšený, že si pod ním zahraji,“ uvedl Cata na adresu trenéra Diega Simeoneho. Dvanáctinásobného argentinského reprezentanta budou mnozí fanoušci porovnávat s odchozím Domínguezem, Cata si však žádný tlak navíc nepřipouští. „Vyrostl tady, prošel Canterou a stal se důležitým hráčem v klubu. Já přicházím sám za sebe, ne za někoho jiného. Tlak na mě bude stejný jako na všechny ostatní hráče v týmu. Nemyslím si, že jen proto, že přicházím ‚po Domínguezovi‘, tak ode mě budou všichni očekávat více.“

Jeho spoluhráči ve středu obrany teď tedy zřejmě budou Diego Godín a João Miranda. „Godína si pamatuji ještě z Villarrealu, znám ho i z uruguayského národního týmu a ještě z dob, kdy hrával za Nacional. Dosáhl již velkých věcí. S Mirandou jsem se potkal na hřišti až tady ve Španělsku, tuto sezonu odehrál řadu skvělých zápasů. Doufám, že všichni tři společně týmu pomůžeme a vytvoříme silnou defenzívu,“ promluvila bývalá opora Getafe o svých nových kolezích z obrany. Co se cílů pro nadcházející sezonu týče, Cata by rád začal ziskem Evropského superpoháru. „Bylo by krásné navázat na triumf proti Interu. Pak Copa del Rey, La Liga…tenhle klub bude bojovat na mnoha frontách a má na to toho mnoho dokázat,“ zakončil Cata Díaz.

Komentáře (2)
  1. no, celkom sympatický svojimi prehláseniami, nikto od neho nečaká zázraky, ale podľa mňa bude oporou

  2. podle vseho sympatak a dric, ale vek nezastavis a je otazka, jestli jeho drina bude stacit na to, aby hral v atleticu nejakou roli. na pozici tretiho/ctvrtyho stopera ideal, muze navic zaucit pulida…


Komentáře

No trackbacks yet.