Atlético Madrid CZ/SK

Capitanos burcují na novou sezónu

19/08/2012 18:37 // Andres // 782 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Sezóna 2012/13 je tady a my jsme jako vždy plni očekávání. Protlačí se letos konečně Atlético po několika letech opět do Ligy mistrů nebo se snad opět zaměří na Evropskou ligu? Plány a cíle týmu shrnují před startem prvního ligového kola ti z nejpovolanějších a to sice trojice kapitánů Gabi, Tiago a Falcao.

Podle Gabiho by měl tým pokračovat v Simeoneho duchu a „jít od zápasu k zápasu“. První menší cíl by si tak mělo Atlético splnit už dnes. „Myslíme jenom na Levante. Celou předsezonní přípravu jsme se chystali na toto utkání,“ řekl kapitán týmu. „Chceme určitě zvítězit. Jasně, chybí nám důležití hráči a to nám kříží plány, ale kouč bude hledat řešení, jak nasadit co nejvyváženější sestavu,“ dodává záložník.

Dobrý vstup do sezóny je podle Gabiho klíčový k zakončení sezóny na vrcholu tabulky. „Víme, že si musíme udržet stálejší formu. Těchto prvních 10 utkání bude velmi důležitých k získání dobré dynamiky a bodů, které nás vynesou do výšin kvalifikace do Ligy mistrů,“ myslí si 29letý středopolař.

Gabiho kolega ze zálohy Tiago hledí dále a jasně jmenuje milionářskou soutěž jako hlavní cíl sezóny. „Dáme vše, abychom se dostali do Ligy mistrů,“ prohlásil Portugalec. Aby toho Atlético Madrid dosáhlo, nesmí zopakovat podzim minulého roku, kdy se Colchoneros na hřištích soupeřů trestuhodně nedařilo. „Když se podívám zpět, v první části sezóny jsme nevyhráli moc utkání venku. Pokud to zlepšíme a na zbytek navážeme, vše bude lepší. Teď ale musíme myslet na utkání s Levante a nic jiného,“ navázal Tiago na notu Gabiho.

Portugalský veterán také promluvil o své nové roli jednoho z asistentů kapitána. „Je to velmi důležité. Ukazuje to, že jsem viděn jako jeden z nejdůležitějších hráčů v kabině. Můžu pomáhat mladším a vytvářet silnější a jednotnější partu,“ dodal Tiago.

Třetím do party se překvapivě stal Radamel Falcao, který v očekávané posloupnosti přeskočil třeba odchovance Maria Suáreze nebo na Vicente Calderónu velmi populárního Juanfrana. Ostrostřelec začal menším shrnutím. „Byl to dobrý rok. Myslím, že to byl důležitý krok v mé kariéře přijít do španělské ligy a do Atlética Madrid. Potom taky to, co jsme dokázali v Evropské lize, mi udělalo velkou radost a doufám, že tato sezóna bude ještě lepší,“ přeje si Falcao.

I kolumbijský kanonýr přisuzuje úvodnímu utkání zvláštní význam. „Musíme jít jako kolektiv od zápasu k zápasu. Utkání s Levante je teď to nejdůležitější, co nás čeká. Pokud vybojujeme dobrý výsledek, nabereme sebevědomí a získáme drajv pro pokračování sezóny,“ říká El Tigre.

Nastartuje dnes Atlético Madrid motor pro úspěšnou sezónu?

Komentáře (4)
  1. tiaga poslat uz konecne nekam do hajzlu. davno na to nema a tymu nic nedava. a ted z nej jeste udelame kapita %-)
    volba udelat druhyho zastupce z falcaa pomerne logicka :)


Komentáře

No trackbacks yet.