Atlético Madrid CZ/SK

Caminero: Víme, kde chceme posílit

17/04/2012 18:47 // Andres // 1 093 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Blíží se konec sezóny a s ním i začátek přestupového období. Sportovní ředitel José Luis Caminero, který má právě přestupy v Atléticu pod palcem, proto poskytl tisku rozhovor, v němžnastínil, jakým směrem by Colchoneros v létě rád posunul.

Pro začátek, jak na tom byl tým a klub po prohře v derby s Realem?
Tým i klub špatně. Prohrát s Realem není jako prohrát s někým jiným. Nesmíme se však trápit minulostí, ale jít od zápasu k zápasu.

Ano, ale vy jako bývalý hráč Atlética nevíte, co je tam špatně, co se týče Realu?
Je to nevysvětlitelné. Skoro každý klub ale má takového protivníka, na něhož za žádnou cenu nemůže najít recept. Pro nás je to bohužel Real Madrid.

Klub už je asi ze hry o Ligu mistrů…
Půjdeme od zápasu k zápasu až do konce sezóny. Naším cílem je zcela jasně Liga mistrů. Každý zápas musíme bojovat a na konci uvidíme, jestli se nám povede dosáhnout cíle, který jsme si vytyčili.

Ovlivní vaši práci, jestli se tým dostane do Evropy nebo ne?
Platí nás, abychom dělali naši práci, a my ji musíme dělat co nejlépe. Zvážím několik možností, ale trh je komplikovaný kvůli krizi, která Evropu postihla. Pokračujeme ale s cílem postavit silné Atlético Madrid.

To se krize tak projevuje i ve světě fotbalu?
Hodně, 80 % klubů je nuceno prodávat.

I Atlético?
My máme dobrý tým a naší ideou je ho ještě posílit.

Takže už pracujete na další sezóně…
Všichni už pracují na dalším ročníku, všichni chtějí posílit tým v závislosti na ekonomických možnostech a příležitostech na trhu.

Máte už jasno v tom, kdo by do Atlética měl přijít?
Víme, kde posílit, na těchto pozicích pracujeme a to už po nějakou dobu. Libí se mi, že jsem v kontaktu s koučem, každý tah s ním probírám stejně jako s prezidentem a s generálním ředitelem.

Když už mluvíme o Simeonem – zůstane, nebo snad ne?
Ano, smlouvu má až do konce příští sezóny.

Je možné, že ta smlouva bude prodloužena?
Po sezóně bude čas na zhodnocení nedostatků a ocenění naší spolupráce.

Když Simeone přicházel, hodně se toho namluvilo o vašem vztahu…
Pořád spolu mluvíme o klubu, o týmu, úzce spolupracujeme. Pokud by se lidi, kteří tohle neustále omílají, přišli podívat na trénink nebo zápas, viděli by, že to, co se povídá, se nijak neprojevuje.

Bavme se teď o konkrétních jménech. Zůstane Diego?
Teď se nezabýváme tím, co bude aktuální někdy za měsíc. Tým i Diego se teď soustředí na hraní. Liga končí brzo a další sezóna začíná za dlouhou dobu, takže se stát může cokoliv.

Vypadá to, že i Courtois by mohl zůstat. On sám se již vyjádřil, že by chtěl pokračovat v Atléticu. To vám udělalo radost, ne?
Vždy jsem říkal, že pokud se tento klub může opravdu na něco spolehnout, je to kabina. Máme tu strašně moc lidí, kteří se ztotožňují s klubem a lidem, kteří přichází, se líbí filosofie tohoto týmu. Je pro nás důležité, že se hráči mohou ztotožnit s klubem za tak krátkou dobu.

Hodně se mluví o nabídkách za Falcaa nebo Adriána…
Ekonomická otázka nepřísluší k agendě mého oddělení. Mým úkolem je, aby byl tým co nejklidnější, a zhodnotit, kde potřebujeme posílit pro další sezónu. Co se týče těch nabídek, pro Atlético je ctí, že tolik velkých klubů by rádo jejich hráče. To znamená, že děláte dobrou práci, a povzbuzuje to lidi ve sportovním oddělení k další práci.

Jednou ze senzací sezóny je i Adrián
Pro ty, co Adriána neznají, to mohlo být překvapení, ale je to hráč, který strávil hodně let prací v Primeře.

Nebojíte se, že přijde nějaký klub, vyskládá za něj 18 milionů a on odejde?
Vždy se bojíte, že vám někdo sebere vaše, ale s těmi klauzulemi těžko něco uděláte. Musel by ale chtít odejít sám hráč . Jsme s ním velmi spokojení, je to klidný kluk, který se velmi rychle adaptoval. Jsem z něho nadšený a je důležité, aby se tu cítil dobře i on a cítil určitý závazek vůči týmu. Pokud tu pak bude více podobných lidí, můžeme postavit skvělý tým.

Co s těmi, co jsou na hostování?
Mnoho z nich hraje na velmi vysoké úrovni. Sledujeme každý zápas, se všemi mluvíme. Jsou naši, takže se o ně musíme starat jako o oko v hlavě. Uvidíme, co se stane.

Co ti, kterým končí smlouva, jako třeba Perea?
Jsou tu hráči, kteří dokončí kontrakt a budou uvolnění. Pracujeme na tom, a jak jsem řekl, cílem je posílit tým. Je jasné, že pokud má někdo přijít, musí někdo odejít a teď je čas.

A jaká je zkušenost dělat v Atléticu sportovního ředitele?
Je to jako výhra v loterii. Jsem hrdý, že jsem tu mohl hrát a že tu teď můžu dělat sportovního ředitele. S tím, co jsem zažil ve Valladolidu, se to nedá srovnávat, je to skvělá zkušenost.

Je to rozdíl, že vyjednáváte za Atlético?
Ano, v tom dobrém i zlém. V mnoha klubech se stává to, že když se přijdete za Atlético vyptávat na hráče, cena vystřelí nahoru. Teď tu nemáme moc hráčů ani peněz a vy musíte být šikovný, abyste poznal, kteří hráči mohou uspět.

Komentáře (6)
  1. Rozhovor celkem o hovně..

  2. Ja nevim no…samozřejmě hodně diplomatických keců ale stejně mi ten rozhovr prisle docela zajimavy

  3. Ja že koho mi na tej fotke Caminero pripomína… Po chvíľke pátrania som na to prišiel:
    http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/002/203/20533_cooldog.jpg
    :D


Komentáře

No trackbacks yet.